Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Суверенітет   незалежність   визнання

"Демократична Росія". Народи РФ не мають права і думати про незалежність


12
Рейтинг
12


Голосов "за"
16

Голосов "против"
4

Конституційний суд Росії закликав влади ряду республік в складі Росії в найкоротші строки вилучити із своїх конституцій положення про суверенітет.

Кожна організаційна структура бореться за самозбереження. І коли мононаціональна країна бореться, перш за все, за збереження своєї території, проблеми багатонаціональних країн набагато складніші. Потрібно зберегти і територію і цілісність. А коли народи не хочуть жити разом? Ось тут і виникають катаклізми, методів розв*язання яких людство ще не придумало. Хоча ці проблеми більш-менш просто вирішувалися у випадках роздільного компактного проживання двох різних цивілізованих народностей (недавній приклад, розділ Чехословаччини на Чехію та Словакію), найбільші трагедії мали місце в країнах, де влада намагалася проводити асиміляцію народів, що в них проживали, а локальні демографічні процеси привносили в це свої особливості (згадаймо хоча б, Югославію). Майже трьохтисячилітня історія людства показала нежиттєздатність гігантських імперій, незважаючи на найжорстокіші міри, що застосовувалися до непокірних народів. Рухнули в небуття Римська імперія, Арабський халіфат, Хазарський каганат, Ординські геополітичні утворення ("Золота орда", "Біла орда" та інш.), Османська імперія, Британська імперія, Австро-Венгрія. Із живих імперій (на старих принципах) залишилася Російська імперія, яка мімікрувала протягом майже 900 років з малесенького неслов*янського московського князівства в величезну форму СРСР з країнами Варшавського договору (контролюючи більше 1/6 частини земної суші), а зараз, значно зменшивчись, в форму Російської федерації. З погляду на еволюційність як формоутворюючих, так і деструктивних процесів, можна сказати, що ми з вами спостерігаємо прискорений крах колишньої Російської імперії. Що несе це Україні? Це не просте запитання. Справа в тому, що смертельно хворі держави, в своїх намаганнях вижити, спроможні потягти з собою у домовину і найближчого сусіда. Імперії ніколи не існували на принципах демократії. Насильство, брехня, підступність – це основи їх існування (в деяких випадках, довготривалого). Тому потрібно бути надзвичайно обережними, відстоюючи свою незалежність.

Так 26 серпня 2008 року Президент Росії Д. Медвед*єв підписав укази про визнання державного суверенітету республік Південної Осетії та Абхазії. Ось текст його заяви: "Учитывая свободное волеизъявление осетинского и абхазского народов, руководствуясь положениями Устава ООН, декларацией 1970г. о принципах международного права, касающихся дружественных отношений между государствами, Хельсинкским Заключительным актом СБСЕ 1975г. и другими основополагающими международными документами, я подписал указы о признании Российской Федерацией независимости Южной Осетии и независимости Абхазии". Але і Абхазія і Південна Осетія знаходяться не на території Росії, це території сусідньої Грузії. Тобто Росія наділила себе повноваженнями визнати і захищати незалежність для певної частини населення в чужій державі. Але Російська Федерація сама є багатонаціональною країною. І як же влада Російської Федерації відноситься до вільного волевиявлення її власних народностей?

А ось так.

Повідомлення від 08.06. 2009:

КС требует от республик отменить законы о суверенитете

Конституционный суд России призвал власти ряда республик в составе России в кратчайшие сроки изъять из своих конституций положение о суверенитете. Постановления о недопустимости включения в республиканские конституции норм о суверенитете и гражданстве были вынесены Конституционным судом еще в 2000 и 2001 годах, однако они до сих пор не исполнены. Это констатировал сегодня КС, распространив информацию об исполнении своих решений.

В разных формулировках положения о суверенитете и гражданстве по- прежнему содержатся в конституциях республик Татарстан, Башкортостан, Саха (Якутия), Тыва. При этом, "в конституции республики Башкортостан имеются противоречащие правовым позициям КС ссылки на Декларацию о государственном суверенитете республики", отмечает КС.

Кроме того, республики Башкортостан, Кабардино-Балкария, Коми, Тыва, Чеченская республика и Бурятия сохраняют также положения о "народе субъекта, как источнике власти". Аналогичные нормы есть также уставах Краснодарского края, Ненецкого и Ямало-Ненецкого автономных округов. ИТАР-ТАСС

http://www.gazeta.ru/news/lenta/2009/06/08/n_1370320.shtml

Як можна бачити із цього офіційного повідомлення, народності Росії не повинні мати права навіть думати про незалежність.

Цікаво, а яких порядних дій чекає Україна від такого небезпечного сусіда?

Ми можемо тільки здогадуватися, що в реальності стоїть за загрозливими криками Росії про захист прав росіян, котрі проживать на територіях сусідніх незалежних держав і які провокації можуть вчинити деякі з них в потрібний Росії момент.

І що робить Україна для захисту своєї незалежності і захисту своєї території?

На сторінках українських газет дуже рідко проходить інформація про національні рухи в Татарії, Башкиростані та інших республіках. А даремно, події там проходять досить таки своєрідні. А з іншого боку, українській владі також потрібно добре пам*ятати, що Україна теж є багатонаціональною державою.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua