Народные блоги
http://narodna.pravda.com.ua/rus/politics/4a28d42af0f66/

Феномен української політики. Загроза повернення у минуле?

Cristian | 5.06.2009 11:15

Феномен української політики в тому, що нема добрих, чи поганих, лівих, чи правих, республіканців, чи монархістів, консерваторів, чи реформаторів. Всі політичні сили прагнуть лише одного – поживитися за рахунок звичайних громадян, та ще й так, щоб про це ніхто не дізнався.

Феномен української політики. Загроза повернення у минуле?
Гадаю всі пам'ятають 2004 рік та події, котрі змусили заговорити про Україну у всьому світі. Звісно різні люди, в залежності від власних переконань та політичних поглядів, можуть оцінювати помаранчеву революцію по-різному, але те, що всі тодішні перипетії глибоко вкарбувалися у пам'ять всіх без виключень громадян України – факт. Так само по-різному можна оцінювати наслідки тих буремних днів, навколо яких неодноразово виникало чимало суперечок. Зараз можливо лишень одне сказати з впевненістю, що адекватну оцінку тим подіям можливо буде дати через доволі великий проміжок часу.

Чому я нагадав про ці не такі ще далекі події? Просто тому, що головні фігуранти теперішніх подій були доволі вагомими фігурами і тоді. От, Віктор Ющенко в 2004 році був кандидатом на пост президента від опозиції, Юлія Володимирівна – його запеклою (про цю запеклість ми ще згадаєм) прихильницею, Віктор Федорович – кандидатом від влади та водночас прем'єр міністром України, а Володимир Михайлович – спікером багатостраждальної Верховної Ради. Як все змінилося за неповні п'ять років, правда? Лишень одна людина із вищезгаданих зуміла таки втримати (хоч із деякою паузою у роботі) свою посаду до сьогоднішнього дня, незважаючи на глобальні потрясіння. Декому пощастило менше: біло-голубий екс-прем'єр перебуває у опозиції та всілякими методами пробує відірвати собі кусок владного пирога, леді Ю хоч і очолює виконавчу систему держави також потрапила у незручне становище – її рейтинг стрімко падає, не має злагодженості у командних діях, що яскраво показали місцеві вибори у Тернополі; а Віктор Андрійович доживає свої дні у якості гаранта Конституції. До цього всього добавилась глобальна економічна криза, запекла ворожнеча між прем'єркою та президентом, незлагодженність дій різних гілок влади і от, як говоримо, маємо те, що маємо.

Феномен української політики в тому, що нема добрих, чи поганих, лівих, чи правих, республіканців, чи монархістів, консерваторів, чи реформаторів. Всі політичні сили прагнуть лише одного – поживитися за рахунок звичайних громадян, та ще й так, щоб про це ніхто не дізнався. А для цього звісно потрібна влада. І бажано на якбільший термін. Зараз виникла явна загроза для БЮТу, Партії Регіонів та Блоку Литвина, коли вони втрачають свою колишню міць. Про Нашу Україну взагалі говорити думаю буде марно, її розвалили вже давно. Тож на фоні виборів президента, які повинні були відбутися в 2010 році, і на котрих Юлія Володимирівна разом з Віктором Федоровичем можуть програти Арсенію Яценюку, потрібно приймати якісь вагомі рішення. Так зародилася геніальна ідея про ширку. Ідея, не нова, але саме зараз існує ідеальний грунт для насадження широкої коаліції. Що для цього потрібно? Звісно прийняти деякі "незначні" поправки до Конституції. Якщо вірити опублікованому документові в інтернеті, то основні цілі такі:

– перевести вибори президента у парламент

– продовжити термін чинності теперішнього складу Верховної Ради

– зміна системи виборів до парламенту

– посилення впливу верхівки у політичних силах

– створення ефективного контролю над ЗМІ

Особливо мені сподобались запропоновані зміни до статті 77, за якими вводяться два тури виборів до Верховної Ради. Принцип простий. У перший тур все проходить звично за пропорційною системою і бар'єром у три відсотки. У другий тур виходять 2 політичні сили, які набрали найбільше голосів. Переможець отримує 226 мандатів (!), а решта діляться між тими, хто подолав бар'єр.

Радує лише одне – дві найбільші політичні сили нарешті показали своє справжнє обличчя народу. Звісно щодо них ніколи не було особливих ілюзій, але тепер є яскраве підтвердження всім колишнім домислам. БЮТ та Партія Регіонів працюють над встановленням своєї тоталітарної влади над країною, і якщо їм це вдастя, то це означатиме повернення до тих недавніх часів, коли різні олігархічні структури керували Україною без будь-якого остраху. Інше питання, чи зможуть Тимошенко та Янукович, а можливо ще й Литвин, надовго забезпечити цілісність свого власного об'єднання, адже феномен української політики ще й в тому, що сьогодні неможливо передбачити те, що трапиться завтра.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua