Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
корупція   медицина   тимошенко. гадюка

НАРОДНА Чаша переповнена "любов'ю" прем'єра ЮЛІЇ Тимошенко

ZBZS | 22.05.2009 12:20

0
Рейтинг
0


Голосов "за"
4

Голосов "против"
4

Запроваджуючи надання медичної допомоги за відповідну плату, Кабінет Міністрів України фактично поставив одержання громадянами життєво необхідної медичної допомоги у залежність від їх фінансових можливостей, чим порушив і положення статті 24 Конституції України, за якою громадяни мають рівні конституційні права та є рівними перед законом, не може б

НАРОДНА Чаша переповнена ''любов'ю'' прем'єра ЮЛІЇ Тимошенко
Галузь охорони здоров'я в Україні перебуває в жахливому стані. Декларована Конституцією безплатна медицина – порожні слова. Прийшовши до звичайної поліклініки на здачу аналізів, на дверях лабораторії зазвичай висить напис "Із собою мати спирт і вату або 50 коп.". Під час лікування в лікарні слід оплатити всі ліки, процедури, аналізи, і це не враховуючи "подяки" лікарям. Взагалі, чи треба когось переконувати, що медицина в Україні вже давно не безплатна? А тут ще й уряд видає розпорядження, яким практично перекладає фінансове забезпечення лікарень на плечі пацієнтів, до того ж дозволяє лікарням здавати приміщення і обладнання в оренду приватним клінікам. Наше щастя, що нещастя помогло – що Президент з прем'єром між собою гризуться. в Секретаріаті Президента вчасно помітили цей документ. Президент України 30 квітня 2009 року з мотивів невідповідності Конституції України своїм указом за номером 284 зупинив дію розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 року N 420-р "Про деякі заходи щодо поліпшення медичного обслуговування громадян". Судячи з назви розпорядження прем'єра можна подумати, що то уряд збирається збільшити фінансування галузі охорони здоров'я, а насправді (заглянувши в суть), видно що він хоче отримати ці кошти від самих громадян.

Пунктом 1 свого розпорядження Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міністерства охорони здоров'я України щодо надання державним та комунальним закладам охорони здоров'я "права за власним бажанням громадян, які проходять лікування, на забезпечення за відповідну плату виділення ліжко-місця підвищеної комфортності та персонального доглядальника, створення належних соціально-побутових умов".

Зазначене не відповідає статті 49 Конституції України, за якою у державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно. Це одне з основних конституційних прав громадян – права на охорону здоров'я, медичну допомогу, доступне для всіх медичне обслуговування, що гарантується державою. Чи ж цього Юлія Володимирівна не знає? Як же прем'єр і керівник блоку партій, хоче, щоб у державі діяв закон, коли вона привселюдно так плює на Конституцію України? Що за термінологія: "права за власним бажанням громадян", "за відповідну плату"? Чиїй кишені призначена ця плата? А де поділись інтереси народу, який добивався нової Конституції, нових порядків? Де обіцянки передвиборчі? Для чого з нас податки брати, якщо ще раз платити?

Запроваджуючи надання медичної допомоги за відповідну плату, Кабінет Міністрів України фактично поставив одержання громадянами життєво необхідної медичної допомоги у залежність від їх фінансових можливостей, чим порушив і положення статті 24 Конституції України, за якою громадяни мають рівні конституційні права та є рівними перед законом, не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками, зокрема, майнового стану.

Якби антиконституційне розпорядження кабінету міністрів вступило у дію, то було б так, що хворий, який не має можливості сплатити "відповідну плату" ніколи не дочекається "створення належних соціально-побутових умов". Та й де ж це було видно, щоб хвора людина платила гроші за місце у палаті, хай навіть з кращими умовами, за власним бажанням? Очевидна загроза того, що лікарі могли б скласти прейскурант на перебування в лікарні на стаціонарному лікуванні, а в такому випадку мало імуща людина просто була б приречена на страждання від хвороби, а можливо й смерть.

Далі, у тому ж пункті розпорядження, йдеться про таке, що викликає найбільше занепокоєння, адже кабмін дав добро на "проведення на замовлення хворих громадян за відповідну плату за межами закладів охорони здоров'я консультування, діагностування, лікування, забору біологічного та іншого матеріалу для клініко-діагностичних та інших досліджень за умови, що вони спроможні за станом здоров'я самостійно відвідувати відповідні заклади (установи) ". Хочеш перевірити здоров'я вдома – будь ласка, тільки гроші витягай. Наче все гарно, от тільки, у випадку справжньої немічності, як людина зможе довести, що вона справді не може самотужки прибути до лікарні на обстеження, і хоче провести його вдома безкоштовно?

І що це за система? Державний службовець-лікар отримує від держави з (податків громадян) зарплату, і з того ж громадянина ще раз шкуру здирає? Поясніть, не в інтересах медпрацівників, а в інтересах пацієнтів, чи зменьшіть податки нам, чи ще щось придумайте, щоб не за наш рахунок проблеми медицини вирішувати. Чим ми гірші, чи нам більше платять?

Міністерство охорони здоров'я вирішило на цьому не зупинятись, а кабмін підтримав антиконституційну пропозицію. У Розпорядженні далі йдеться:

"Дозволити державним та комунальним закладам охорони здоров'я у порядку, визначеному МОЗ, органами, уповноваженими Верховною Радою Автономної Республіки Крим, і органами місцевого самоврядування (щодо майна, яке перебуває в комунальній власності), для забезпечення медичного обслуговування громадян відповідно до пункту 1 цього розпорядження надавати в оренду для використання поза робочим часом, який визначається в установленому порядку, медичного, діагностичного, лабораторного та іншого спеціалізованого обладнання і приміщень стороннім закладам охорони здоров'я та іншим суб'єктам господарювання в тому разі, коли такі заклади (суб'єкти) мають ліцензію (свідоцтво, дозвіл, атестат) на право проведення медичного обслуговування населення або провадження певного виду діяльності. При цьому обладнання і приміщення, які використовуються для лікування хворих, що потребують екстреної медичної допомоги, не можуть надаватися в оренду". У цьому пункті явно закладена вимога олігархів (що підтримують потрібних уряду політиків на виборах) шматувати майно міністерства (тобто, поки що – наше). Адже діючими законами "прихватизації" матеріальна база державних лікувальних закладів може перейти в приватну власність, спочатку на правах оренди, а потім і остаточно.

У зв'язку з усім вищезазначеним та відповідно до своїх повноважень і обов'язків Президент подав звернення до Конституційного Суду України для вирішення питання про конституційність названого акта Кабінету Міністрів України, на даний час не опублікованого. Будемо сподіватись, що суд справедливо визнає розпорядження кабміну таким, що суперечить Конституції і порушує право громадянина України на безкоштовну медицину.

Сергій Полоневич

Від редакції. Для тих, хто вважає, що автор перебільшив щодо: "Як же прем'єр і керівник блоку партій, хоче, щоб у державі діяв закон, коли вона привселюдно так плює на Конституцію України?", додамо дещо нам відомого, а ви вже судіть, як вам совість підкаже. Прем'єр-міністр (вона ж керівник блоку доволі публічних партій) забула щонайменше ще декілька важливих статей Конституції: (у преамбулі) – "дбаючи про забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя", "прагнучи розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову державу, усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями", у статті 3. – "Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави", у статті 8 – "Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії", у статті 19 – "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.", у статті 21 – "Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.", у статті 22 – "Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод", у статті 64 – "Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.", у статті 68 – "Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.".

Певне, за таких обставин, треба у прокурора запитати: скільки коштуватиме прем'єру замах на конституційний лад?

Та для цього, то й прокурора нема.

Господи! Будь Ти їм суддею.

Вісник Малозахищених

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua