Народные блоги
http://narodna.pravda.com.ua/rus/politics/49ba61a4ad145/

АТОМНИКИ НЕХТУЮТЬ ЖИТТЯМ НАСЕЛЕННЯ І ЗДОРОВ'ЯМ ТА ГРАБУЮТЬ ДЕРЖАВУ

ZBZS | 13.03.2009 15:37

Жителі цієї чи іншої місцевості не хочуть, щоб атомну електростанцію будували у них. Навіть тоді, коли перемагає перед глуздом меншості жадність більшості, щоб отримати значні пільги

АТОМНИКИ НЕХТУЮТЬ ЖИТТЯМ НАСЕЛЕННЯ І ЗДОРОВ'ЯМ ТА ГРАБУЮТЬ ДЕРЖАВУ
Жителі цієї чи іншої місцевості не хочуть, щоб атомну електростанцію будували у них. Навіть тоді, коли перемагає перед глуздом меншості жадність більшості, щоб отримати значні пільги та серйозні гроші на розвиток своєї території, не всі поступаються своїм правом на здорове життя. Ось Острозька організація Всеукраїнського об'єднання ветеранів з Рівненщини, що поруч з Хмельницькою АЕС, запропонували голові районної ради Інні Гвізда визнати Острожчину "Зоною ризику" й, по суті публікації, вони запитали, чому їм пропонують будівництво ще двох блоків, коли й від тих двох вже життя нема?

Звичайно, що генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко, хоч звернення не до нього безпосередньо, відповідає (в газеті "Життя і Слово" N65-66 від 16 серпня 2008 року) населенню грамотно. Звичайно, не так щиро, що атомники все більше виділяють коштів для того щоб, вже масово вимираючі без імунної системи своїх організмів, громадяни України осліпли й оглухли на цю біду та тішилися тим, що декому вистачає коштів на ліки, лікування, мають де лікуватися, а хто не вилікувався – отримають на похорон в гарних гробах і з гарними процесіями. Та й для чого б це так йому писати?

Зрячі – самі бачать, бо самі лікують, не виліковують і закопують своїх рідних та близьких, а незрячим і тим, кому гроші життя й здоров'я замінюють, то їм саме й про щедрість атомників треба відповісти. Звичайно про щедрість, залежну від того, чи будуть будуватися ще два блоки, але відповідь має бути тими обіцянками, яких жадібні прагнуть або й ще більшими – такими, про які не мріють навіть. Тоді, запроданці, стають на бік тих кому, очі давно затулили гроші, зароблені на біді цілого народу або й вкрадені з цієї біди, бо як вже багаторазово публікується у різних ЗМІ, що чи не найбільше мільярдів і найбільш безкарно в Україні крадуть саме на АЕС.

Ми ж спробуємо вгадати, чому активізувалася ця провокація з будівництва ще двох блоків.

За матеріалами Інтернет видань, зокрема, газети "Українська правда" (заснована колись Гонгадзе), згадаємо нетішинця Юрія Недашковського, який працював у 1997 – 2000 роках на різних керівних посадах на ХАЕС, включаючи й гендиректорське крісло на Хмельницькій АЕС, а також двічі (з липня 2000 до лютого 2003 та з лютого 2005 до 2006 року) займав посаду президента ДП НАЕК "Енергоатом", а після останнього звільнення працював заступником міністра палива й енергетики України. Чому треба згадати саме його, бо саме він сьогодні взяв кермо атомною енергетикою України знову у свої руки. Так ось. Програма модернізації і підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій, що діяла в 2002 2005р.р. була профінансована тільки на 30% і виконана лише на третину. Та не про це думав Юрій Недашковський і компанія. А думав він про власний "бізнес", який заробляв зі своїм близьким оточенням на крадіжці обладнання спочатку з рідної Хмельницької АЕС. Це обладнання перемаркіровували (перебивали заводські номера) і через підставні фірми продавали його на інші станції. А якщо покупців не знаходилось, то купували і самі у себе.

1999р. разом з тодішнім головним інженером ХАЕС Володимиром Софіюком вони украли на станції конденсаторну установку до парової турбіни вартістю 4,8 млн. доларів, яка була призначена для встановлення на 3-у енергоблоці ХАЕС. Як відомо з матеріалів кримінальної справи, керівники станції вступили у злочинний зговір з громадянами республіки Молдова Лашком В.Г. та Придністровської Молдовської Республіки Яструбовим і Білопольським. Щоб створити видимість законності вивозу обладнання з території станції, між ХАЕС і Дніпродзержинським ВВТ "Енергетика" було укладено бартерну угоду N126/455 від 16.06.2000р., згідно якої ХАЕС поставляла цей конденсатор в обмін на циліндр високого тиску до парової турбіни К-1000-60/3000. У серпні 2000 року, коли В. Софіюк уже тимчасово виконував обов'язки гендиректора ХАЕС, Яструбов і Білопольський вивезли зі станції окремі частини конденсатора, чим нанесли державі збитки на 15 млн. грн. По вказаному факту слідчим відділом СБУ порушена кримінальна справа N232 слідчим відділом СБУ, в рамках якого були відкриті кримінальні справи проти Недашковського, Софіюка, Лашка, Яструбова, Білопольського та інших.

Після призначення у 2000 р. на посаду президента НАЕК "Енергоатом" Недашковський доклав зусиль, щоб деякі справи були закриті. А призначений ним уже гендиректором ХАЕС Софіюк продовжив розпочату справу по розкраданню власності станції. 5 вересня 2001р. між ХАЕС та Львівською "Пірамідою" було укладено завідомо збиткову угоду N1003/113/222-ДХ2 на модернізацію статора турбогенератора енергоблоку N2 і поставку комплектуючих до нього на загальну суму 26,2 млн. грн. Вартість комплектуючих до статора турбогенератора виробництва фірми "Alstom" склала біля 12 млн. грн. (завищення ціни склало по приблизному підрахунку 10 млн. грн.). Появилась чергова кримінальна справа. Софіюка затримали, із СІЗО він вийшов на підписку про невиїзд. Слідство (пише в 2007р. газета) продовжується до цих пір.

Після Юрій Недашковський разом зі своїми товаришами по енергетичному блоку уряду Сергієм Єрміловим, Юрієм Проданом, Іваном Плачковим та іншими демонтували і продавали через підставні фірми уже встановлене обладнання на недобудованій Кримській АЕС. По цих крадіжках також порушувались кримінальні справи. Але в залежності від політичної ситуації вони то призупинялись, то активізовувались.

700 тис. грн. державних грошей атомні функціонери вкрали при постачанні обладнання на енергоблоки N1 і N2 Рівненської АЕС в період червня серпня 2006р. разом з харківськими ділками від бізнесу і виробництва ДП "Завод ім. Малишева", що розкрили співробітники харківської СБУ. Але справа знову до суду не дійшла. Керівник секретаріату Президента В. Балога зателефонував Наливайченку і попросив закрити кримінальну справу.

Остання кримінальна справа, пов'язана з Недашковським під час минулого перебування на посту голови "Енергоатома", стосується заволодіння державними коштами на суму 65 млн. грн. керівними особами кампанії. Вони перевели гроші на фірми "Орбіта" і ПТЗ "Укртяжмаш" нібито на закупівлю обладнання для атомних станцій, а насправді перевели їх в готівку, а вищеназвані фірми самоліквідувались. Заведена кримінальна справа по ст. 190 ч. 4 ККУ (шахрайство в особливо великих розмірах) і знову через великих покровителів так і не доведена до суду.

Ремонт розбитого Недашковським 24 листопада 2005 р. автомобіля Lexus LX 470, номер 333-19 КТ обійшовся державі в 184 тис. 974 грн.

Його колега Іван Плачков розгорнув на своїй малій батьківщині в Болградському районі Одеської області, викупивши на заповідній території десятки тисяч гектарів землі, масштабне виробництво вина і горілки із власних виноградників. Щоб зекономити на електроенергії, Іван Плачков вирішив побудувати собі парогазову станцію. Кабмін видав постанову підписану Єхануровим, яка зобов'язала "Енергоатом" профінансувати це будівництво. Недашковський, який неодноразово відпочивав у Плачкова, не заперечував. Ще й поставив директором недобудованого об'єкта свою людину Віктора Сапронова.

І нарешті він підписав (без директиви уряду) нову Методику формування ціни на ядерне паливо, прив'язавши її до світової ціни. В результаті чого ціна на ядерне паливо виросла майже на третину. Після цього його перевели на посаду заступника міністра. Хай крутить справи далі на користь свою і олігархів з енергетичного середовища.

А що залишається для народу? – Радіація!

"Вісник Малозахищених"


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua