Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Штани, штани, штани...


4
Рейтинг
4


Голосов "за"
7

Голосов "против"
3

Щодо трактату про натовп і "філософських" родумів.

Штани, штани, штани...
Кожен з нас не міг не помітити, як наші політики тонко "не кажуть" про те чи інше. Це виглядає приблизно так: політик Х з трибуни ВР чи на якомусь політ-шоу каже: "Я не буду говорити, що мій опонент – природжений злодій, не буду казати, що у нього одне око синє, а друге зелене, не буду казати, що він останній пройдисвіт, а також завжди бреше. Я скажу лиш про те, що хвилює зараз народ". А коли переходить до тем, котрі "хвилюють народ", знову ж починає з того, про що він "не буде говорити".

Це вже стало правилом. Таким неписаним "правилом", на шаль, вже часто користуються й наші побратими – автори. Хочеться комусь зачепити ту чи іншу тему, але просто так – в лоб, не насмілюється. От і започатковує тему так би мовити, з тилу і перераховує те, чого він "не хоче казати".: "Но почему просто взрывается Интернет-пространство при обсуждении не перечисленных проблем, а при затрагивании темы языка? Самые читаемые и обсуждаемые материалы в Украине – о языке. Причем в обсуждениях люди настолько разделены на два противоборствующих лагеря, что, кажется, готовы на любые меры для доказательства своей правоты".

Ну, не хоче людина сама цю тему починати відкрито, починає за "правилом" плітшоуменів, – може хто клюне, і "взорвется Интернет-простарнство"...

Якщо автор думає, що я клюнув на його гачок і почну з ним полеміку саму по темі, яка взриваєт Інтерпростір, – помиляється. Мне заінтригувало одне його твердження: "Но ведь любое противостояние – это путь к социальной деградации. Об этом говорит наука о психологии толпы". Чому так категорично: "любое противостояние" веде до деградації? Та ще й соціальної.

І при чому тут натовп? Протистояння ж (любоє) буває не завжди в натовпі чи між натовпами. Шахісти за шаховою дошкою теж "противостоят" один одному. Хіба таке протистояння веде до деградації – до погіршення якості життя (якщо йдеться у цьому зв'язку з соціальною деградацією)? Отже, не "любое противостояние – путь к деградации"?

Ах, автор зробив заспів: тільки-но хтось приходить до влади, утворюється натовп, і починає "не своїх" нагібать.

Давайте так: якщо автор вивчав науку про психологію натовпу (а не тільки вчора похапцем щось там перечитав), то повинен знати, що натовп – це, як подається у тій же Вікіпедії – "Скупчення неорганізованих людей, стурбованих фактором зовнішньої провокації". То чому скупчення неорганізованих людей так злагоджено (по-Герасимчуковськи) "нагібаєт, подавляєт, заставляєт"? Може треба було якесь інше визначення тут застосувати, а не "натовп"? Бо ж, як гласить та ж таки Вікіпедія, рисами некерованого натовпу є: "1.Панічна втеча 2.Віра в те, що обставини край небезпечні 3.Відсутність спроби обміркувати небезпеку".

Скажете, - це ж некерований натовп, але ж натовпом можна керувати... Так, але то вже буде не натовп, якщо він керований, а організована група людей. Здається, щось тут понакручував автор... А все в логіці: неправильне посилання -неправильний висновок.

Під кінець трішечки все-таки "клюну".

"Когда мы Украину перестанем делить на "своих" и "чужих"??". Побігайте по Інтернету, почитайте матеріали, котрі його "взривают" і прослідкуйте, хто кого та на що ділить. Якщо людина захищає право української мови як єдиної державної, якщо людина виступає за те, щоб історію трактувати не під чиюсь диктовку, а реально, то це викликає величезне збурення у деякої частини присутніх в Інтернеті. Дехто, правда, пробує спокійно довести свою точку зору, але багато хто просто каже: "разжигаєт мєжнаціональную вражду", "протівопоставляєт украінскій народ русскому", а то і просто нецензурно виражає своє "фе". Нечем крыть, так кроют матом...

Можливо саме тих людей мав на увазі Герасимчук? Так би і сказав.

А взагалі, здається, щось забагато автор про натовп понаписував. Цілий науковий трактат перелопатив. І аж під кінець сам себе запитав: "К чему, скажете, я это веду?". Це як ото: "Штани, штани, штани... Сказав би зразу: хочу пі-пі". Чисто "філософський" підхід.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua