Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

"Мировоззренчески шизанутый" народ хоче фашизму?


13
Рейтинг
13


Голосов "за"
14

Голосов "против"
1

Чому останнім часом так мусується питання про ніби то загрозу фашизму в Україні? Попутно з твердженням, що Україна краде газ, не давала газу Європі і т.п. Чи не хочеться комусь до брехні "Украина – воровка", "Украина – угроза єнергетической безопасности Европы" додати – "в Україні – фашизм", щоб "принуждать к демократии"? Танками.

''Мировоззренчески шизанутый'' народ хоче фашизму?
З різних причин давно не відвідував Хай Вей. Відвідав. Багато цікавих авторів появилося, багато цікавого й корисного прочитав. Але от наткнувся на... український фашизм! В шароварах. Автор Павло Сокіл впевнений, що в Україні визріває свій домашній фашизм.

Перечитав раз, другий... Мішанина фактів, тверджень...

Так чим же аргументує автор? Аргументами. "Дуже вагомими".

Аргумент перший. Його знайомий, котрий був у Русі, Майдан підтримував сказав, що згоден хоч на Сталіна, хоч на Гітлера. Що навіть "Майн Кампф" вже прочитав! Тривожний симптом! Народ хоче фашизму!

Аргумент другий. Його знайомий сказав, що "контора развалилась", не має роботи. Насправді тривожно. Але до чого тут фашизм?

А ще є посилання на працю Костя Бондаренка, у якій він ставить паралелі між Італією після Першої світової і "хуторянською", за твердженням Сокола, Україною 21 століття. (Чомусь, правда, не посилається на працю Крючкова з Табачником, вплив ідей котрих на автора видно й без мікроскопа).

А далі ніскільки нє сумяшєся стверджує: "Украинское общество с его неизжитой тягой к государственному патернационализму и вечным ожиданием "барина", который вот приедет и нас рассудит, с глубоко укоренившимися комплексами неполноценности и с мировозренческой шизофренией, к сожалению, готово принять фашизм – в его модернизированной форме".

Отже, ознаки умов для визрівання фашизму то: думка знайомого, хуторянство, "вечное ожидание барина", "мировоззренческая шизофрения", "глибоко укоренившейся комплекс неполноценности".

"Вечное ожидание барина". Здається, це якраз і відсутнє в українців. Ми завжди були індивідуалістами, і намагалися свої проблеми вирішувати самі. Можливо, це не завжди йшло на корись загалу, але ніколи українець не чекав прийде чи не прийде барин. Навіть кріпацтво такого вірусу не прищепило. Навіть на "необъятных просторах", куди його засилали як козака чи "кулака", не чекав ні на кого, а просто наполегливо працював і добивався успіху. Про барина – трішечки з іншої опери і про іншу спільноту. Нагадую:

"Вот приедет барин – барин нас рассудит,

Барин сам увидит, что плоха избушка,

И велит дать лесу", – думает старушка.

(Н.А.Некрасов "Забытая деревня" (1856)).

Так, і кріпацтво, і совєтская колективізація, і винищення українства в епоху строітельства комунізму чи соціалізму без "чєловєчєского ліца", свою чорну справу зробили.

Так, багато чого натворили наші політики, багато чого наобіцяли, але не спромоглися виконати. Факт. Але де ви бачите "тоталітарний режим"? А паралель Мусоліні – Ющенко... Назвіть мені кандидата в диктатори України, фашиста в своїй натурі? Навіть Янукович не підходить.

Так, зараз статистика каже, що багато українців – за сильну владу. Та це ж не значить, що за фашизм! Влада повинна бути сильною. Чи хтось вважає, що країнах демократичної Європи влада слабка?

Ознаки "приближающегося фашизма" по-соколовському, – це також те, що якогось олігарха трішечки відсунули від газової труби? А, ще є реприватизація як один із факторів появи фашизму. Назвіть мені точну цифру реприватизованих підприємств в Україні. Це масове явище? І ще одне. Реприватизація – то чисто український винахід, що веде до фашизму? Ніде в світі таке явище не існує? А якщо десь існує, то там також є загроза фашизму?

Звичайно, кожен має право мати право на свою особисту думку, на свій погляд на ті чи інші процеси, що проходять в суспільстві. Права цього ніхто не заперечує. І якщо пан Сокіл вважає, що належить до "мировоззренчески шизонутого" народу – його право так вважати. Якщо він прираховує себе до народу, у якого глибоко "укоренившейся комплекс неполноценности", – його право. Якщо ж, звичайно, він не виокремлює себе від народу, не підняв себе уявно вище за нього, хуторянського. З висоти соколиного польоту дивиться?

Я ж особисто вважаю, що належу до гордого, волелюбного народу, котрий віками не чекав, що прийде барин, а всіма засобами відстоював своє право бути НАРОДОМ. Так, віковічне гноблення залишило свій слід. Але якби ми вічно "чекали барина", то не було б звитяг за незалежність починаючи від Переяслава. Вважаю, що у мого народу виробився імунітет до фашизму: майже століття йому нав'язували комуно-фашизм, а пройшло якихось півтора десятка років, і тільки горстка політичних динозаврів ностальгує за тими часами.

І останнє. Чому останнім часом так мусується питання про ніби то загрозу фашизму в Україні? Попутно з твердженням, що Україна краде газ, не давала газу Європі і т.п. Чи не хочеться комусь до брехні "Украина – воровка", "Украина – угроза єнергетической безопасности Европы" додати – "в Україні – фашизм", щоб "принуждать к демократии"? Танками.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua