Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Україна   Росія   вожді   народи граблі СПІЛЬНОТА УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ

"Куда такая ненависть несправедлива,


12
Рейтинг
12


Голосов "за"
16

Голосов "против"
4

Тема не нова, писана-перписана, але актуальною була вчора, актуальна нині, та й завтра, здається, ми від неї нікуди не дінемося. На жаль... На жаль, бо не такими повинні бути стосунки між сусідніми народами.

''Куда такая ненависть несправедлива,
Не знаю як кому, а мені болить, що політика офіційної Москви останніх років довела до майже критичного стану ставлення росіян до України. За останніми даними майже 62 проценти громадян сусідньої країни погано ставляться до України, 48 процентів -вважають, що стосунки між нашими державами є напруженими, а 19- ворожими, і всього 1 процент вважає, що маємо добросусідські відносини...

Здавалось би, маємо за вікном 21 століття, світ став набагато толерантнішим, а тут таке... Здавалось би, споконвічні і вічні сусіди з півночі повинні б вже зрозуміти, що пора середньовіччя давно пройшла і час вибудовувати нові, цивілізовані стосунки з усіма сусідами, а тим паче – з "братскім славянскім народом". Але де там... "братья" з кусочка Європи та Азії "чтут тисячєлєтніє традиціі", а вони (традиції) й диктують поведінку.

Про ці традиції, про їх зародження, дуже влучно сказав у своєму віршованому ділозі – "Разговор Великоросии с Малороссией" перекладач Генеральної Військової Канцелярії гетьманської України Семен Дівович:

Чтож? Скажешь: для того дали российский чин,

Что его не имел прежде з моих ни один?

Куда такая ненависть несправедлива,

Стоит осьмого греческих мудрецов дива!

Что всяк царь и король хранил и еще хранит,

В том дерзкая компания твоя одна шумит.

Ибо, бывая в оной, мятеж производишь,

За одне токмо места всех к ссоре приводишь.

Мають повні ознаки "восьмого дива" вигуки "Ураіни тогда єщьо нє било!" (пригадуєте?), коли Шустер визначав видатних українців і мова зайшла про князів Київської Руси. В Росії ж, впевнений, ніхто не вигукував, що "Росії тоді ще не було", коли в свої герої записували древніх князів. Але ж не було...

Не пам"ятають, що був підписаний договір між суверенними державами, а не "воссоєдінєніє" в Переяславі. Не пам"ятають, бо ТОДІ ще забули, й почали поводитися в суверенній державі як завойовники.

Пилип Орлик, автор, чи один із авторів першої в світі Конституції у "Маніфесті до європейських держав" писав про це конкретно: "...Всі знають, що

після смерті ясновельможного гетьмана Богдана Хмельницького, блаженної

пам'яті, Московська держава порушила різними способами закони й вольності

козацької нації, підтверджені в свій час нею самою; Московський цар хотів

закріпачити в рабство вільний руський (український) народ".

До речі, саме Пили Орлик чи не вперше констатує той факт, що Україна є суверенною державою. У своєму трактаті "Вивід прав України" він наголосив: "Найсильнішим і найнепереможнішим аргументом і доказом суверенності України є урочистий

союзний договір, укладений між царем Олексієм, з одного боку, та гетьманом

Богданом Хмельницьким і станами України, з другого боку".

Та не визнав "старший брат" нашого суверенітету тоді, не дуже то визнати й зараз. То "нє страной" обзиває, то ніяк не може змиритися, що історію свою ми бачимо не так, як її нам наказували бачити царі та генсеки, а тепер вже й президенти з півночі. От і Дума їхня зовсім недавно плакалася, що "нєкоториє політікі" України "неправильно" трактують історію... Ну, хочеться бачити світ крізь імперські окуляри, "напяліть" їх кожному, а особливо тим, кого в "общукю колибєль" впихають вже не перше десятиліття. Ну, не ймуть віри, що як жили ми тисячі років на своїй землі, так і живемо. Нікуди й нізвідки не перекочовували, бо який народ покине такі багатющі землі?! І ні з яких "общіх" колисок не вивалювалися, мали свою, особисту. І що їм до того, що ще у вісімнадцятому столітті на запитання Великоросії (з цитованого вже діалогу):

Кто ты такова родом, откуда взялася?

Скажи, скажи начало, с чего произвелася?

Малоросія відповіла:

От древних казаров род веду и начало,

Названий сперва было у меня немало;

Ибо, по полуночных разсеянна странах,

В готских, жмудских и других слыла я именах.

Шукаю відповідь для себе самого, не піддаючись нав"язуваним рецептам різних центрів, на питання: для чого потрібно було розгортати таку істерію навколо України під час "газової війни"? Та й для чого вона була розпочата? Частково знаходжу її у цих от "традиціях" непризнання України "Куда такая ненависть несправедлива, Стоит осьмого греческих мудрецов дива!". Частково – в традиційному вже бажанні то Третім Римом стати, то міровую рєволюцію розпочати, то маніякальне бажання мати "русский порядок на постсовєтском пространствє". Щодо "русского порядка", – то це не брєд сівой кобили, а заява головного ідеолога зовнішньої політика Москви Дугіна. Він навіть закликав російську владу готуватися до війни на теренах держав, котрі хочуть бути енергетично незалежними від Росії. А ще закликає встановити протекторат над східною та південною Україною, "а такжє ввєсті там совєршєнно другоє політіческоє руководство". Не мало не багато – розчленувати Україну та ввести "новоє" керівництво. Як царі, генсеки насаджували свої.

Зрозуміло, теперішнє політичне керівництво України абсолютно не влаштовує "братьєв". Президент Ющенко – точно. Прем"р Тимошенко? Не буду повторювати ні тих, хто каже "так", ні тих, хто каже "ні". Не виключаю, що деякі натяки з боку Кремля, а також вигуки "з місця" про "благосколонність" Москви до Тимошенко, це просто підкидання жару в вогонь, що й так палає непогано. Ох, знайти б вогнегасник, щоб його погасити...

...Минуле завжди спрямоване в майбутнє. Через сучасність. У минулому ми мали, що "Московська держава порушила різними способами закони й вольності козацької нації, підтверджені в свій час нею самою", зараз чітко відчуваємо намагання "ввєсті там совєршєнно другоє політіческоє руководство", а що далі? "Русскій порядок на постсоветском пространстве"? Як його будуть запроваджувати? Тут напрошується ще одна відповідь на питання для чого була потрібна газова атака і паплюження України перед державами світу. А чи не є це масованою підготовкою до Грузинського варіанту? Братья з півночі також масово інформаційно атакували Грузію, обіцяли навіть президента цієї країни за щось там підвісити, а потім пішли "освобождать граждан Россіі", а заодно й "прінуждать к міру". Танками.

На щастя, Європа не до кінця проковтнула інформаційно-наклепницький гачок, закинутий Кремлем. Не такий вже той європейський карась дурний. Хоча клює...Не дай Боже, проковтне... Тоді "русскій порядок" через газову трубу розповсюдиться на всенький європейський простір. Як привид з газовим присмаком. А він вже знову бродить по Європі...

Та добре, північні вожді хай би собі поскрипували зубами, помахували довбнями, але ж народ, громадяни сусідньої держави... Невже вірус ненависті до сусідів так легко приживається в їхньому організмі? Легко не легко, але коли людям віками говорити, що вони вовки – завиють. Бо ж "внєшній враг" – найпопулярнішою була тематикою зовнішньої політики Росії.

Тема це не нова, писана-перписана, але актуальною була вчора, актуальна нині, та й завтра, здається, ми від неї нікуди не дінемося. На жаль... На жаль, бо не такими повинні бути стосунки між сусідніми народами. А нашим вождям не самоїдством би займатися, а намагатись обійти граблі, на котрі Україна наступала не раз.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua