Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

НОВА ІСТОРІЯ

Volodymyr | 25.01.2009 20:21

6
Рейтинг
6


Голосов "за"
8

Голосов "против"
2

Після референдуму про незалежність 1991 року Україна розпрощалась не лише з Радянським Союзом, але і зі старою моделлю економіки. Наша мета – ринкова економіка.

 Але що воно таке, ота ринкова економіка?

 А ви не знаєте? Це коли у людини є особиста зацікавленість.

 Дикий тубілець племені мумбу-юмбу також особисто зацікавлений не померти з голоду. То це і є ринкова економіка?

Особиста зацікавленість, яка робить економіку ринковою розпочинається після задоволення потреб прожиткового мінімуму. Лише маючи доходи вищі за прожитковий мінімум людина може інвестувати власний розвиток і особистісний, і професійний.

В країнах з розвиненою ринковою економікою співвідношення доходів 20% найбагатших громадян до доходів 20% найбідніших не перевищує критичного показника 10/1. У нас перевищує і то суттєво (приблизно 40/1). Але високі стандарти життя не у нас, а у них і товари конкурентноспроможні не у нас а у них.

Для сприйняття розумної ідеї зовсім не обов'язково робити культ з її автора. Слова Йосипа Сталіна про те, що кадри вирішують все, в Японії сприймають як аксіому. Для того аби кадри могли вирішувати все, вони повинні володіти відповідним рівнем кваліфікації, що в свою чергу, без інвестицій в людину є неможливим. Стратегічний запас Японії – це її кадри.

Чи володіли б японці тим рівнем кваліфікації який вони мають сьогодні, якби співвідношення доходів 20% найбагатших японців до доходів 20% найбідніших становили не 4/1 а 40/1? Для чого японцю висока кваліфікація, якщо за неї мало платять?

В Україні президентські вибори змінюються парламентськими, парламентські – президентськими, але прірва між багатими і бідними меншою не стає. І багаті і бідні живуть на краю прірви, лише по різні боки. Нація екстремалів. От тільки чи є у цієї нації майбутнє у світі, що стрімко розвивається, і диктує необхідність в кадрах спроможних вирішувати все.

Проведення референдуму про співвідношення доходів багатих і бідних, про співвідношення зарплати людей влади і середньої зарплати по Україні стало би початком відліку нової історії України. Історії, в якій майбутнє є.

Питання про співвідношення доходів, насправді є головним питанням політики. Оптимальне вирішення головного питання неминуче позитивно вплине на вирішення всіх інших питань.

Карфаген мав бути зруйнованим. Референдум про співвідношення доходів в Україні має бути проведений.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua