Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Обійми старшого брата   Голодомор   Газомор   Перспектива

Руйнування Січі, Голодомор, Газомор... Що далі?


7
Рейтинг
7


Голосов "за"
12

Голосов "против"
5

Варто дивитися й у майбутнє: чого ще чекати нам від "старшого брата"? Що буде після Газомору? Як звільнитися від газових обіймів?

Руйнування Січі, Голодомор, Газомор... Що далі?
Як би я особисто не ставився до президента, прем"єра, до кожного з них зокрема чи всієї влади України, не можу спокійно сприймати, коли хтось десь там, з моральної ями метрополії намагається їх принизити, образити. Це ображає мене особисто, мій народ. В нашій хаті своя правда. А коли якийсь неотесаний, безкультурний мужлан з північних боліт пропонує моєму президенту вставати на коліна...

Для ілюстрації причин вставання на коліна (але не нашого президента) наведу декілька фактів зі "спільної" історії, зібраних з різних джерел. Особисто ці факти корисними будуть для тих інтелектуальних недомірків, котрі залякують, стверджуючи, що сучасні стосунки між Україною та Росією є катастрофічні для останньої. Як на мене, то катастрофічними для України вони були протягом більше ніж трьохсотлітнього "братання".

Отже::

- у 1663 році московити відрубали голову гетьманові Якиму Сомку;

- у 1672 році заслали до Сибіру гетьмана Дем'яна Многогрішного з родиною;

- 1786 року до Сибіру разом із сином Яковом заслали гетьмана Івана Самойловича, а його брату Григорію відтяли голову;

- у 1708 році гетьмана Івана Мазепу та його соратників оголосили зрадниками та віровідступниками;

- у 1708 році – зруйнувана столиця Гетьманщини місто Батурин. Вирізано усіх мешканців столиці та біженців (15 тис.);

- у 1709 році – Петро Перший видав постійно діючий наказ страчувати кожного запорожця;

- у 1718 році – московити спалили архіви та книгозбірню Києво-Печерського монастиря;

- 1753 рік – Указ про заборону викладання українською мовою в Києво-Могилянській академії;

- 1769 рік – Указ московського "священного Синоду" про заборону друкування українських букварів, вилучення їх та українських церковних книг у населення;

- 1775 рік – московські війська зруйнували Запорізьку Січ;

- 1784 рік – Перевели викладання у Києво-Могилянській академії на московську мову;

- 1786 рік – за розпорядженням Синоду київський митрополит наказав, аби в усіх церквах дяки та священники читали молитви та правили службу "голосом, свойственным российскому наречию". Те ж саме було заведене і в школах України.

Згадаймо ще Крути, захоплення України більшовицькими бандами, голодомори, розстріли інтелігенції вже в 20 столітті, винищення борців за незалежність і багато-багато іншого... То президентові якої країни варто встати на коліна?!

Ми згадали маленьку частинку того, що пережила Україна за 300 років братніх обіймів. Про це треба пам"ятати, але варто дивитися й у майбутнє: чого ще чекати нам від "старшого брата"? Що буде після Газомору? Як звільнитися від газових обіймів? Московські можновладці не скриваючи заявляють, що коли Україна визначиться, з ким вона, тоді й ціна на газ буде інша. Значить, розраховують і в майбутньому нас "обіймати". Не бачать свого майбутнього без ЧФ на нашій території, без нас... Невже без України у Росії немає майбутнього? То, може, допоможемо? І тим самим забезпечимо собі й нашим нащадкам нормальне майбутнє. Без заборони мови, без Голодоморів та Газоморів.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua