Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Час пик або У своєму монастирі за своїм уставом жити


1
Рейтинг
1


Голосов "за"
5

Голосов "против"
4

Нікогда чукчу президєнтом Россії нє ізберут! Да чукчі і по-русскі-то разговарівать толком не могут.

Якось зателефонував Петру Івановичу – старому знайомому – просто так, поспілкуватися, давно не зустрічалися. Відповіла його дружина: "Пішов на "п"ятачок", там його можеш знайти, якщо хочеш".

"П'ятачок"- це місце, де зустрічаються пенсіонери на "політінформації". Давно там не бував, вирішив пройтися. Підходжу. Вже зібралися, балакають, але до політики ще не дійшли – " побутова "розминка". Червонощокий дядько якраз розповідає, що зробив у квартирі "євроремонт"- встановив "євровікна", підвісну стелю в кімнаті і т.п.

- В нас все "під євро", - вставив своє Петро Іванович.- От і магазини теж всі під "євро": "Єврогардини", "Євромеблі", "Євротканини"... Ось "Євротаксі" пронеслося. А ми все товчемо – в Європу йдемо, в Європу... Та в Європі ми давно. Географічно. І кожен вдома Європу собі влаштовує.

- Євроремонт – ето єщьо нє Європа. Нада, чтоби і жізнь била європєйской, – каже червонощокий.

Бачу, що підходить час підкинути трішечки політики.

- Правильно, – кажу. -Треба підтягатися до євростандартів. Підтягнемось – тоді і в НАТО приймуть.

- Да кому ето НАТО нада! – вигукнув червонощокий. – Далось вам, хохлам, ето НАТО! Нам с Рассєєй нада. Ми жє всє русскіє. Єдиний народ.

- Ну ти диви, – жити хоче як Європа, євроремонт навіть зробив, а до Європи не хоче! – плеснув руками по колінах Петро Іванович. – Все в Расєю, та в Расєю. То ти б не євроремонт робив, а кацапоремонт.

- Ти... ти нє оскорбляй! – червонощокий.

- Чим же я тебе оскорбляю? – перепитав Петро Іванович.

- Ти меня і всєх русскіх оскорбіл – кацапамі обозвал.

- А ти нас- хохлами.

- Хохли ви і єсть хохли. А русскіх оскорблять не нада.

- Прошу пардона, – втрутився вусатий дядько, – тільки-но ви казали, що "всє ми русскіє", а зараз вже якось відділяєтеся... Якщо "всє ми русскіє", то всі, значить, ми теж кацапи. Що тут образливого?

- Нєт. Ви – хохли.

- А ви – кацапи.

- Я прошу нє оскорблять.

- Взаємно.

- І не нада нам нікакоє НАТО. Нам нада вместе – все славянскіє государства – Россія, Бєлоруссія і Украіна – жіть вмєстє.

- І Польща, і Чехія, і Словаччина...

- Нєт! Ето другіє. Нам – с Россієй.

- А може простіше: чемодан – вокзал... – досить рішуче буркнув вусатий. – А ми тут самі вирішимо, якою політичною географією користуватися.

- Вот, вот оно – націоналізм, – зашипів червонощокий. – Украіна – для украінцєв!

- Націоналізм – то є любов до своєї нації. А ви там, в Росії – нацисти! – гукнув Петро Іванович. – Оголошуєте себе "славянскім государством", а башкірів, ненців, чеченців і десятки інших неслов"янських народів до уваги навіть не берете. Що, всіх вже знищили? Чи тільки збираєтеся це зробити? Чи, може, вже від них відділилися? То що ж вам залишилося від "необьятной"?

- Русскіх большє, русскіє правят, – потому і государство русскоє.

- А якщо чукчу виберуть президентом Росії – государство буде чукскоє?

- Нікогда чукчу президєнтом Россії нє ізберут! Да чукчі і по-русскі разговарівать- то толком не могут.

- Ось, ось, а ти, брате, давно тут живеш?

- Да с сорок седьмого. Добіл бандер і демобілізовался. Вот с тєх пор і живу здєсь.

- І, як чукча російської, нашої мови ти так і не вивчив. Ізвілін мало?

- Да пашьол ти...

- Ото ж бо і воно – нічим крити. Твої брати-"дапашліви" – і у Верховній Раді воду мутять. Ізвілінодифіцитні. Та й тут таких дифіцитних хоч греблю гати. Он, дивись, кафе "Час пик" стоїть. Якою мовою написано? Я читаю українською – "Час пик", час морд, іншими словами. А ти розумієш – "Година пік". Ось у чому проблема. Багато чого ми розуміємо по-різному. Але я ніяк не можу собі уявити, що ти поселився десь у Польщі і так відверто гордився б тим, що "добіл Армію Крайову". Не думаю, що тобі там весело жилось би. Бо кожен народ шанує тих, хто боровся за його незалежність та свободу. А хто воював з борцями, "добівал" їх, - той ворог. То тільки ми, українці, такі толерантні, а дуже часто й історично неграмотні, контужені імперською ідеологією...

Знаєш що, було б абсолютно справедливо, якби прийняти закон про скасування всіх численних пільг і введення однієї: всім, хто народився до 1991 року надавати якусь пільгу як жертвам комуно-московської імперії. Бо ті ж таки ветерани ВВВ стали ними тому, що Москва вигодувала Гітлера й разом з ним розпочала другу світову війну, яка потім переросла в отєчєствєнную. Отже, ветерани ВВВ, учасники бойових дій під час другої світової, діти війни, інваліди війни – то є жертви комуно-імперської політики. Такими є й афганці й учасники інших "локальних" війн, а також чорнобильці. Бо Москва ж закерувала збудувати АЕС імені вождя... А скільки нащадків жертв "розкуркулення", політичних репресій та інших звірячих дій совдепівської влади живуть нині! Практично нема родини, яка б хоч якимось чином не постраждала від комуно-імперського режиму. Тому кожен, хто народився на терені України до 1991 року – його жертви. Усі без виключення: хто потрапляє під перераховані категорії, а хто під категорію надконтужених цим режимом, – це ті хто й досі не може оговтатися – то пам"ятники Катерині примощують, то за язиком плачуть, то в слов"янський расистський союз тягнуть... Таким, звичайно, – нульові пільги. Але звання жертв не знімати.

Довго ще сперечалися дядьки. Кожен стояв на своєму, кожен свято вірив у свою правду. Може так і треба... От тільки, щоб зі своїм уставом до чужого монастиря не пхалися. В нас свій монастир, свій, правда ще не до кінця виписаний, Устав. І нам по ньому жити. Тільки б всі його виконували. Та ще б якийсь тест виписати, – на наявність тих же ізвілін, що відповідають за здатність вивчати державну мову, щоб різні Дапашліви на гарматний постріл до Верховної Ради не підходили.

А закінчилася ця розмова напрочуд мирно: хтось вийняв з сумочки бутербродики, хтось пляшечку з оковитою... Поналивали в пластмасові стаканчики (у кожного свій) та й виполи дружно: з наступаючим Новим Роком!

З наступаючим!

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua