Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
повноцінна виконавча влада   безлад   безмежжя   беззаконня   введення надзвичайного стану

Врятувати буржуїв або гра Тимошенко за чужими правилами (продовження)

В. Безымяный | 26.12.2008 17:55

-2
Рейтинг
-2


Голосов "за"
2

Голосов "против"
4

Не можна на всі крики про допомогу кидатись емоційно за покликом душі. Завжди, а не тільки у кризу, всі питання, що стосуються економіки, державних грошей, потребують холодного, тверезого аналізу та розрахунку. У більшості випадків за переліченими повідомленнями можна не помітити складні, спеціально скриті від по сторонніх очей зв'язки між подіями.

Хто ж це там так терміново потребує допомоги держави? За приклад взяті повідомлення останніх днів про "потерпаючих".

"Хлебобулочный пикет, 24 декабря 2008, 13:54, Протесты, Экономический кризис).http://videonews.com.ua/tags/protesty/

Около 2 тысяч представителей хлебопекарской отрасли со всей Украины пикетировали Кабинет Министров, протестуя против политики власти, которая не замечает проблем производителей основного продукта питания страны. Основное требование – помочь покрыть валютные кредиты, которые хлебозаводы взяли весной и летом из расчета курса доллара 5.0.

Чтобы вытянуть отрасль из финансовой пропасти нужно всего-ничего – 60 миллионов долларов. В противном случае хлебозаводы или закроются, или взвинтят цены на свою продукцию, в том числе и на так называемые социальные сорта хлеба".

"Розничные сети просят Кабмин решить проблему, 25.12.2008 06:12.http://www.unian.net/rus/news/news-292037.html

Розничные сети торговли просят Кабинет министров Украины решить проблему валютного кредитования.

Об этом сообщил президент Украинской торговой ассоциации, председатель наблюдательного совета ЗАО "Фуршет" Игорь БАЛЕНКО вчера во время пресс-конференции в УНИАН.

Он сказал, что курсовая разница на сегодня составляет около 60%, что приводит к тому, что на погашение кредита направляется часть оборотных средств, а это, в свою очередь, приводит к повышению стоимости продукции.

По словам И.БАЛЕНКО, из этой ситуации есть два выхода: первый – "необходимо погасить курсовую разницу и таким образом дать возможность торговцам рассчитаться по валютным кредитам"; второй – "перекредитование долларовых кредитов гривневыми из бюджета".

По мнению исполнительного директора ООО "Русановский мясокомбинат" Андрея ПОРОХА, многие розничные сети вынуждены будут сокращаться из-за неурегулирования вопроса курсовой разницы. Он уверен, что если на сегодня правительство не поддержит торговлю, в Украине начнется производственный кризис".

Як бачите, шановний читачу, перелік бажаючих підживитись із "схуднілого" держбюджету за наш із Вами рахунок дуже великий. Останні бажаючи – найцікавіші. Оскільки вже на початку року виявилось, що у нас немає повноцінної виконавчої влади, тому що антимонопольне відомство та Фонд держмайна відмовились співробітничати із виконавчою владою, а головам облдержадміністрацій це заборонив Президент – почався безлад, безмежжя та беззаконня у державі. Ось тоді вказані супер- гіпер- та інш. маркети накрутили ціни до небес. І всі ми пам'ятаємо вмовляння до них прем'єр-міністра Тимошенко та прохання обмежитись розумною межею прибутків. Але це був "глас" волаючого у пустелі. А ось тепер вони згадали, що у країні є уряд, котрий можна шантажувати скороченням персоналу. Не знаю як до цих буржуїв поставився Кабмін, а ось хлібопекам Юлія Володимирівна пообіцяла допомогти.

Юлія Володимирівна! Не робіть цього! Невже ці буржуйські сноби заслуговують на те, щоб усім миром ми їм допомагали розкішно жити? Щоб за кошти бюджету компенсувати їм різницю між нинішнім і старим курсом долара? Невже мій товариш, який узяв у кредит 100 тис. доларів, щоб придбати квартиру дітям, не заслуговує на однаковий, підкреслю – конституційний, підхід до своїх проблем? Колись, дуже давно, газета "Бізнес" писала, що у країні, в котрій люди їдять вермішель та макарони із хлібом, бізнесмен, який виробляє напівфабрикати або продукти харчування із зерна не може збанкрутувати у принципі!

Не можна на всі крики про допомогу кидатись емоційно за покликом душі. Завжди, а не тільки у кризу, всі питання, що стосуються економіки, державних грошей, потребують холодного, тверезого аналізу та розрахунку. У більшості випадків за переліченими повідомленнями можна не помітити складні, спеціально скриті від по сторонніх очей зв'язки між подіями. Деякі із них викривають із згодом експерти, аналітики або журналісти, як у наведеному нижче прикладу.

"Олигархи в основном отправляют в неоплачиваемый отпуск и сокращают рабочие недели на подконтрольных им металлургических предприятиях, 24.12.08.http://www.golos.com.ua/rus/article/1230048820.html

Дело в том, что антикризисная стратегия украинских олигархов пока сводится к массовым увольнениям, сворачиванию инвестиционных программ и выбиванию льгот. В условиях кризиса имидж прозрачной компании – ничто, сокращение расходов – все. Экономят, понятно, на рядовых сотрудниках. Практически на всех заводах, принадлежащих украинским миллиардерам, сокращают рабочую неделю. То ли еще будет!

Однако общеизвестно, что кризис также предоставляет и новые возможности: в частности, перед компаниями, минимально подверженными внешним негативным факторам, открываются необозримые горизонты для наращивания своей доли на рынке, в том числе и благодаря покупкам конкурентов. Возможно, что недавние претенденты на покупку ММК им. Ильича повысят свою активность в борьбе за это предприятие.

По мнению аналитиков, разговоры о национализации вызваны тем, что на ММК больше всего боятся покупки солидным иностранным инвестором. В случае же, если в тяжелый период удастся попасть под крыло государства, то оно возьмет на себя бремя содержания предприятия и трудового коллектива. К тому же, по мнению экспертов, Владимир Бойко несомненно сохранит за собой должность гендиректора и будет продолжать извлекать ежемесячно сотни миллионов долларов личной прибыли. "Разговоры о, якобы заботе, о трудовом коллективе – прикрытие истинных намерений почетного председателя и не более того", – уверяют эксперты".

Ось Вам і істинні наміри! В деяких випадках для вияву таких спритно схованих зв'язків потрібно застосовувати теорію подібності. Ось прем'єр-міністр Тимошенко зробила скандальну сенсаційну заяву: "Глава государства "готовится объявить дефолт Украине", чтобы сохранить за собой президентское кресло". (Ющенко "подарит" Украине дефолт и чрезвычайное положение? 16:54 / 24.12.2008).http://www.bagnet.org/news/topechelons/figure/2008-12-24/7147

"Президент готовится объявить дефолт Украине, чтобы продлить свое дальнейшее бездарное правление, ввести чрезвычайное положение и отменить президентские выборы", – заявила сегодня Юлия Тимошенко на пресс-конференции.

К сожалению, глава Кабмина не одинока в своих подозрениях. Все больше экспертов проводят параллели между сегодняшней ситуацией в Украине и 1998 годом, когда дефолт накрыл Россию".

У названій ситуації я побачив дещо інші паралелі. Спочатку зауважу, що не вірю у сценарій, розроблений командою Ющенка для введення надзвичайного стану. Хоча розмов із цього питання у владних колах не виключаю. Вірогідно, про це доповіли Тимошенко. Тобто я виключаю свідомий елемент у намаганні введення надзвичайного стану. А вірогідність не свідомого розвитку сценарію, подібного до чилійського 1973 року не виключаю.

Що ж відбувалось у Чилі у 1973 році? Після вбивства командуючого сухопутними військами генерала Шредера його замінив проамериканський генерал Піночет. Президент-соціаліст С. Альєнде втратив у особі Шредера підтримку у армії. Особливість Чилі була у тому, що великі підприємства належали закордонному капіталу і їх було не багато. А чисельність дрібної та середньої буржуазії була зіставлена з чисельністю робітничого класу. Вказана буржуазія для позбавлення від тиску іноземних монополій підтримала на виборах Альєнде. Відсутність у країні, яка простяглась вздовж узбережжя Тихого океану на тисячі кілометрів, залізничного транспорту позначилась на активному застосуванні автомобільного. Власниками вантажних автомобілів була найбільша частина дрібної та середньої буржуазії. У деяких родинах було по 2-3 вантажівки, у інших – по 3-5 найманих водія. Під тиском своїх союзників-комуністів соціалісти розпочали широкомасштабне будівництво соціального житла для бідноти. І тут держава отримала внутрішній дефолт. Іншими словами, грошей на будівництво не залишилось і державна скарбниця спустошилась.

Ось Вам і перша паралель. Нинішня світова криза теж почалась із невдалого будівництва соціального житла у найбагатшій країні світу США для найбідніших верств населення, в основному – мігрантів. А колись, на початку 80-х років минулого століття прем'єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер казала, що заздрить США, у яких дві третини населення живе у власних будинках-коттеджах. Для Великої Британії це було недосяжним.

Не стало грошей і на інші потреби. Підоспіла й "допомога" з-за кордону. Знецінення національної валюти, інфляція та інші прикрі речі. Це вже друга паралель.

Соціалісти Альєнде почали втрачати довіру і підтримку середнього класу, а комуністи Л. Корвалана – довіру і підтримку робітників та селян. Ось це вже нагадує зіставлення із нашою ситуацією.

Далі негаразди викликали страйк водіїв, параліч економіки, "каструльні бунти". Логічним завершенням цього був військовий путч, який привів до влади хунту. Вже потім владу на себе перебрав А. Піночет.

Що мене так турбує у всіх цих паралелях та зіставленнях? А ось що. Вказаний путч відбувся 11 вересня 1973 року. Але його сценарій, який пунктирно я навів вище, точнісінько, навіть із деякими дрібними деталями, був розписаний, скоріш за все, якимось легальним радянським розвідником ще у лютому 1973 року. Цей сценарій як повідомлення ТАРС був опублікований у тижневику закордонної інформації "Атлас" під грифом "Для службового користування". Єдина помилка якої припустився автор повідомлення – це дата початку путчу. Він його прогнозував на другу половину липня. Стався він майже на 2 місяці пізніше.

Якщо знайшлася геніальна людина, яка більш ніж за півроку у деталях виклала сценарій захоплення влади у Чилі Аугусто Піночетом, то чом би не знайтися і у нас такій людині, яка не тільки передбачить, а й подбає, щоб ситуація наблизилась до революційної, точніше – до контрреволюційної. А приводом може послугувати і "каструльний бунт". Випадково, не для цієї мети було здійснено попри Статутів та законів рейдерське захоплення Партією Регіонів Федерації профспілок? (З допомогою профспілок Партія регіонів хоче керувати державою, – Соколов, грудень, 23 2008, Актуально).http://mediastar.net.ua/hot/

До цього часу для вказаного сценарію недостає найголовнішої причини. Про неї піде мова в останній частині статті.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua