Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
олігархо-кланові буржуї   пільги   криза   допомога

Врятувати буржуїв або гра Тимошенко за чужими правилами (початок)

В. Безымяный | 25.12.2008 22:18

1
Рейтинг
1


Голосов "за"
3

Голосов "против"
2

Уряд і влада на місцях "обдарували" олігархічні" клани різноманітними пільгами. Чому Юлія Володимирівна "наступила на горло" своїй лебединій пісні? Реально ж пільги підуть на підтримку казначеїв її політичних опонентів – ПР.
Пільг захотіли і інші. Чи не проглядається тут чилійський сценарій 1973 року? Чи незабагато паралелей та співпадінь?


У всесвітню кризу кінця 90-х найбагатшій мільярдер Філіппін втратив більш 90 відсотків свої багатств. Наші олігархо-кланові буржуї таких подробиць, скоріш за все, не знають. Але вони, як колись казав Хазанов, "спинним мозком" відчувають катастрофу, що насувається. А коментарі, котрі вони зрідка роздають, стають все більш і більш мінорнішими. І це – незважаючи на те, що уряд і влада на місцях першими ці клани "обдарували" різноманітними пільгами. Чому це Юлія Володимирівна "наступила на горло" своїй лебединій пісні? Реально ж пільги підуть на підтримку казначеїв її політичних опонентів – ПР. А тому, що ситуація, як у пісні із фільму "Бумбараш": "Впереди засада, а сзади – западня!". Відмова у допомозі металургійним та хімічним велетням стовідсотково боляче вдарить по рейтингу Тимошенко і БЮТ, незалежно від подій, котрі будуть розгортатися у наступному році. Хоча тут процес пішов у зустрічному напрямку. Або як інакше коментувати ось таку інформацію (нижче наведені фрагменти інтерв'ю)?

"Ахметов готовий на все, щоб коаліція поборола кризу http://www.epravda.com.ua/news/495220645cf17/ (24.12.2008 13:43).

Бізнесмен Ринат Ахметов вважає, що для боротьби з кризою треба запрошувати експертів з інших країн.

Таку думку він висловив в інтерв'ю виданню "Сейчас",http://www.seychas.com.ua/news/2008/12/23/2514.htm опублікованому в середу...

...Важливо допомагати не металлургам (оце так??? – авт...), а споживачам сталі – це машинобудування, будівництво", – розповів він.

На думку Ахметова, коли запрацюють ці сектори економіки, "тоді запрацює вся економіка"...

...Говорячи про коаліцію, Ахметов висловив побажання, щоб вона "приймала ті рішення, що виведуть країну з кризи".

"І усе, що для цього потрібно зробити, я з задоволенням зроблю", – сказав Ахметов".

Але до вказаних заяв треба ставитися із великою обережністю. Не пам'ятаю, кому належить висловлювання: "Гроші люблять тишу", але історія людства неодноразово підтверджувала цей афоризм. Тому-то найважливіші економічні та політичні рішення приймаються у тиші кабінетів і на них мало впливають гучномовці "майданів". Те, що такі рішення пов'язані поміж собою, відомо всім. Нагадаю зв'язок політики та економіки у афоризмах фюрерів-вождів, які суттєво вплинули на історію 20-го століття: "Політика – це жінка! А жінка любить силу!", "Політика – це концентроване вираження економіки".

Звичайно, цікаво, про що ж там було домовлено у "тиші". Хоча тут треба зробити таке зауваження. Не завжди вказані суб'єктивні рішення мають шанс бути здійсненими. Треба щоб і об'єктивні обставини сприяли цьому. Ось у таких випадках і знадобляться гучномовці "майданів". Це для того, щоб довести вказані об'єктивні обставини "до кондиції". Але про це трохи далі.

Дії Уряду Юлії Володимирівни були схожими із антикризовими діями багатьох урядів більш розвинених країн. Однак вказаним рішенням дехто і опонував. Як Ви звернули увагу, зовсім інший сценарій допомоги пропонує Р. Ахметов, металургія у власності котрого займає майже 90 відсотків. Російський мільярдер К. Григоришин, якого нещодавно не пустили у Вкраїну, висловися із цього приводу досить різко. Нижче наведені фрагменти його оцінок.

"Я считаю иначе: пускай они выживают сами! Они зарабатывали за последние полгода дополнительные 500 долларов на тонне металла. 500 долларов на 20 миллионов тонн – это 10 миллиардов долларов, которые остались в оффшорах.

10 миллиардов долларов – это зарплата всех их рабочих за пять лет. Пусть теперь платят. Зачем им сейчас нужно сбрасывать железнодорожные тарифы, энергетические? Потому что, видите ли, они по-другому не выживают. А что, ради них разрушить всю страну и ее инфраструктуру?

- Но если делать так, как вы говорите, то страна элементарно потеряет рынки сбыта металла!

- Такого рынка для украинской металлургии, который был, уже нет! И, наверное, не будет никогда! Был случайный всплеск, которым надо было воспользоваться.

Сегодня Китай снял экспортные пошлины на металл, и у украинских металлургов в нынешнем виде рынка уже не будет. Он возникнет только тогда, когда они модернизируют свое производство. А по большому счету, рынок у них есть только внутри страны. На него и надо рассчитывать.

- Однако зачем государству даже на внутренне рынке нужна такая сталь, если у Китая можно будет купить лучше и дешевле?

- Может быть, и не надо будет.

- Хорошо, но куда тогда деть 750 тысяч рабочих отрасли?

- А куда деть 7 миллионов гастарбайтеров, которые сейчас вернутся в Украину с заработков в Европе? Когда там начнется рецессия, их первых будут выгонять. Вот о них надо подумать!

А для этих 750 тысяч человек есть хозяева предприятий – пусть они платят им зарплату. Пусть они возьмут договора, которые подписали, когда покупали американские, итальянские, польские заводы – и то же самое пусть выполняют со своими рабочими в Украине.

Потому что они купили эти западные активы на деньги, которые украинские рабочие для них заработали. Платите рабочим то, что забрали у них! И ничего в этом страшного нет.

- Вряд ли бы вы говорили то же самое, если бы были на их месте. Ваши активы в машиностроении, которое пострадала меньше...

- Но я ведь не хожу к государству, не прошу, чтобы мне что-то дали. Если их бизнес-модель оказалась неэффективной, они проиграли. Все, до свидания! Это очень важный вопрос". (Константин Григоришин: Ющенко дискредитировал все идеи, которые он продвигал, 16.12.2008 16:00 ___ Мустафа Найем, Сергей Лещенко, УП, Версия для печатиhttp://www.pravda.com.ua/ru/news_print/2008/12/16/85312.htm).

Майже таку ж точку зору має і народний депутат фракції БЮТ, колишній міністр економіки С. Терьохін, яку він виклав значно раніше Григорішина (Сергій Терьохін: Слова Тимошенко про націоналізацію мене укололи, але згадайте Тетчер,http://www.pravda.com.ua/news/2008/11/4/83963.htm 04.11.2008 18:31 ___ Сергій Лещенко, Євген Шпитко, УП). Нижче наведені фрагменти його думок.

..."У нас в першій половині цього року впало співвідношення залученого й вивезеного капіталу. Чому впало? Тому що "три д'Артаньяни", перший з яких – Ахметов з цими пресловутими 5 мільярдами – зробив, як він це назвав, "реструктуризацію менеджменту".

Ахметов взяв і поміняв свої акції на акції якогось офшору, а після того вивів гроші під цю оборудку. А чому він це зробив? Тому що якби він показав, що це дивіденди, то треба було би заплатити 15% податку. А він цього не зробив. Він, навпаки, собі засунув це як витрати по операціям з цінними паперами й корпоративними правами. Отже, ще й бюджет нагрів на цьому. От вам і відповідь...

...- Чекайте, яка зараз проблема в українських металургів?

- Відсутність ринку збуту закордоном.

- Ринок збуту не може бути відсутнім! Проблема ціни. Комбінат імені Ілліча просто не влазить зі своєю собівартістю в ту ціну, яка пропонується зараз на світовому ринку. По якій ціні Україна має купувати метал у "Ілліча" для державного замовлення? По завищеній? Тобто уряд повинен давати непряму субсидію йому в капітал? Ну чому платники податків України мають змагатися з усім світовим ринком металу?

- Який тоді вихід?

- Хай Меткомбінат імені Ілліча продає частину заводу. Наприклад, тим же казахам, які поставляють йому вугілля.

- Чому ми починаємо про це говорити під час кризи? Чому не можна було цього зробити до того?

- А чия це проблема?

- Загальнодержавна.

- Абсолютно ні! Це проблема бізнесу. Банкрутство – це чудовий механізм відсторонення нерадивих менеджерів і власників.

- Навряд чи власники заводів поділяють вашу точку зору...

- Ні, звичайно! Вони хочуть допомоги держави: субсидій, дотацій, держзамовлення за завищеною ціною, і всяка така дрєбєдєнь. Але єдиним джерелом для такої допомоги є кошти платників податків.

Я не впевнений, що ви внутрішньо погоджуєтесь, що зараз частина ваших податків, відірваних від вашої кишені, мають іти на те, щоб Бойко залишався менеджером Меткомбінату імені Ілліча.

- Чому ж держава не проводить таку лінію, як ви зараз заявляєте, а грається в виділення допомоги і погрози націоналізації?

- Бо це непопулярно. Але насправді хіба хтось збирається зараз вкачувати якісь гроші в приватні підприємства? Націоналізація – це банкрутство. Тільки по-іншому називається. І при банкрутстві, і при націоналізації змінюється власник. Яка різниця?"

Не важко було передбачити, що надання Урядом допомоги окремим галузям викличе апетити на надання допомоги у всіх інших. Ще влітку "нещасні" буржуї та буржуйчики, власники підприємств різних галузей виробництва смітили грошима на престижніших курортах та й удома, свідомо підкреслюючи свою значущість. А тепер вони із жахом побачили, що втрачають свої капітали. І всі вони заволали про допомогу держави.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua