Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Кодекс поведінки українського націоналіста

Leon | 27.10.2008 22:16

11
Рейтинг
11


Голосов "за"
20

Голосов "против"
9

Ряд авторів НП декларують своє позиціонування як українські націоналісти.
Оскільки ми прагнемо ефективнішого спілкування і підтримки однодумців, наше коло відкрите для всіх, хто поділяє викладені в Кодексі норм поведінки українського націоналіста.

Для небайдужих


Кодекс поведінки українського націоналіста
Попередня стаття – Декларація українських націоналістів на НП, автор – Киянка.

-------------------------------------------------------------------------------------

Кодекс поведінки українського націоналіста.

1. Загальні положення.

Кодекс поведінки українського націоналіста (УН) – це сукупність морально – етичних норм, які ґрунтуються на ціннісних орієнтаціях, ідеалах, світогляді українського націоналіста і регламентують його стосунки із суспільним оточенням, товариством та у іншій громадській діяльності. Основою Кодексу є положення Конституції, моральні засади борців за звільнення України від різношерстих загарбників і асимілянтів, міжнародні стандарти законності і права, морально-етичні і правові основи чинного законодавства України.

2. Основні моральні засади Кодексу поведінки УН.

2.1. УН може бути не лише громадянин України чи етнічний українець, а й той, хто словом і ділом вносить вагомий вклад в утвердження і розвиток держави Україна, виступає на її захист у разі виникнення відносно неї загроз і небезпек, сприяє економічному зростанню України, покращенню добробуту і духовно – культурному піднесенню української спільноти, народу, нації, і при тому особисто визнає себе українським націоналістом. УН повинен стояти на сторожі інтересів Українського народу, який очікує від нього найвищого взірця особистої поведінки та громадянської позиції. Кожен УН – патріот, який ставить добробут і безпеку Українського народу вище власних інтересів. Патріотизм є невід'ємною складовою морально – етичних норм поведінки УН.

2.2. УН – взірець вірності Українському народові, високої поваги до символів України – Державного Прапора України, Державного Герба України, Державного Гімну України.

2.3. УН усвідомлює, що в Україні є єдина державна мова – українська, спілкується (намагається спілкуватися) українською та закликає це робити інших. Російськомовні та інші громадяни можуть бути серед однодумців УН, якщо вони визнають пріоритетність української мови в Україні та прикладають зусиль з її ствердження в державі. УН поважає мови інших народів, що проживають в Україні і за її кордонами. УН не займається поширенням ненависті до інших мов та їх носіїв і не перешкоджає їх вільному розвитку, але в Україні підтримує розвиток української мови у її суспільному і медійному середовищі.

2.4. УН веде спосіб життя порядної людини, не порушує загальнолюдських морально-етичних норм. Він уникає вульгарності, розбещеності, надмірного вживання алкоголю і паління, не вживає наркотиків та інших речовин, що призводять до залежності і руйнації особистості та застерігає від цього інших. УН має виявляти поважне ставлення до людей похилого віку, хворих, стражденних, інвалідів.

2.5. УН знає, що перемагають розумом, знаннями, умінням і волею, тому постійно працює над підвищенням свого інтелектуального рівня, розвитку навичок і терпіння у здобутті мети.

2.6. Цілеспрямованість та рішучість у досягненні поставленої мети, вірність даному слову важливі для УН.

2.7. Єдність слова і справи, особистий приклад – провідна особиста чеснота УН. Здібності УН доводяться не на словах, а у справах, і краще, коли менше слів – більше справ.

2.8. УН завжди поважає людську честь і гідність представників інших народів, рас такою ж мірою, якою вони поважають його, ставиться з повагою навіть по відношенню до ворогів Українського народу. Це ставить його на щабель вище над ворогами і недоброзичливцями.

2.9. УН – взірець у дотриманні моральних норм поведінки – у зовнішньому вигляді, поведінці, манері спілкування.

3. Традиції.

3.1. УН – не замкнена каста громадян, а плоть від плоті Українського народу. УН служить всьому Українському народові, а не його окремій частині, політичному блоку, партії, об'єднанню громадян. УН може підтримати лише ті політичні сили, які стоять на однакових з ним позиціях у справі утвердження Українського народу та держави, та які реально працюють над підвищенням іміджу України серед світової спільноти.

3.2. Духовною основою для УН є традиції Українського народу – від прадавніх пращурів до сьогодення. Київська Русь, Козаччина, визвольні змагання 20-го століття для УН є історичними пам'ятками утворення і ствердження Української державності і боротьби за волю народу.

3.3. УН може бути християнином, вірувати в Бога Єдиного, Ісуса Христа, Матір Божу, Духа Святого, або мати іншу віру, віровизнання/конфесійні уподобання (й світогляд взагалі), відповідна діяльність представників яких, щонайменше, не шкодить як націєтворчим державним інтересам українців, так і конструктивній співпраці української спільноти.

3.4. За жодних обставин УН не може примушувати нікого, в тому числі й себе до зради Батьківщини.

4. Відповідальність.

Порушення норм Кодексу одним УН ганьбить єдність усіх. Тому кожен УН має право порушити питання щодо товариського розбору моральної та інших провин УН-порушника. УН, який порушив Кодекс, і уникає виконання його вимог може бути попереджений (засуджений) спільнотою УН або ж виключений з неї.

УН не має права називатись особа, яка вороже ставиться і діє проти інтересів Українського народу та України, а також той, хто використовує приналежність до УН з метою самозбагачення, скоєння чи прикриття власних злочинних дій, компрометацій і провокацій по відношенню до українського націоналізму як такого.

-------------------------------------------------------------------------------------

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua