Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Шалом, бандерівці!" або дещо про межі пристойності

Максим 'Вихор' | 27.10.2008 14:26

1
Рейтинг
1


Голосов "за"
10

Голосов "против"
9

Львів: за іронією "Криївки" – хамство "Галицької Жидівської кнайпи"

Шалом, бандерівці!'' або дещо про межі пристойності
23 жовтня 2008 року компанія "Мережа концептуальних авторських ресторанів "!ФЕСТ"" відкрила у Львові Галицьку Жидівську кнайпу – туристичну "родзинку" Міста Лева. Заклад, як видно з опису, концептуальний: відвідувачі матимуть нагоду "приміряти пейси, скуштувати кошерної їжі" і т.д. У Львові вже є один концептуальний заклад – відомий ресторан Криївка, оформлений в "повстанському стилі". "Криївка – це попри заклад та бізнес, це певний спосіб мислення та світосприйняття" – так пояснюється на офіційному веб-сайті Криївки.

Галицька Жидівська кнайпа також має свій світоглядний "месідж", сформульований в зверненні до відвідувачів. "Русини, Поляки, Жиди, Німці, Австрійці, Мадяри, Вірмени, Цигани, Греки і Татари впродовж століть спільно творили Галичину – світ, в якому не було зла. Королівства й цісарства приходили й відходили, а Люди ся лишали. Народжувались Діти. Лунала дивна ґвара. У Місті не було тісно народам, мовам і віруванням. Не бракувало місця для церков і синагог, костелів і кірх" – така пасторальна картина змальовується на початку звернення.

"Це був час великої Божої ласки" – кажуть автори звернення. Втім, це, м'яко кажучи, брехня. Достатньо відкрити підручник з історії України і почитати, наприклад, про польско-українські стосунки. Відкриваємо "Історію України" Ореста Субтельного: у 1924-му польський уряд заборонив використання української мови в урядових установах, українці не допускалися до Львівського університету, в якому скасовувалися всі українські кафедри. З 1920-го почалася колонізаційна політика щодо Галичини та Волині – за 18 років в села і міста Східної Галичини та Волині прибуло 300 тисяч польских колоністів – вони отримували найкращі земельні наділи, привілейовані пости і щедру фінансову підтримку з боку уряду... Дійсно, "час великої Божої ласки"! Тільки для поляків, а не для українців... Якщо "світом Кришталевих веж" називається час, коли українці були пригнічуваними людьми другого сорту, то на яких позиціях стоїть автор!? Явно не на українських.

Далі у зверненні йдеться про Голокост: "Світ Кришталевих веж було знищено. У Катастрофі – Шоа – було вбито цілий Народ". Тобто пригнічення українців ідилії не порушувало, а от пригнічення євреїв розтрощило ідилію вщент... Фактично, згідно цього звернення, катастрофою стали лише злочини нацистів проти євреїв, а злочини поляків проти українців катастрофою не були. Бідували українці – то нічого, все одно "Божа ласка", а коли біда прийшла до євреїв – то вже "Катастрофа" і руйнація "світу"... Складається враження, що автор звернення єдиною бідою Галичини вважає Голокост, а нищення українців нацизмом і більшовизмом навіть не вартим згадки. Воістину, безодня лицемірства!

Далі автор звернення взагалі втрачає почуття міри і пише: "Абсолютне Зло було названо по імені і засуджено, але колись треба зробити перший крок, чесно глянувши минулому в очі – і саме Українцям належить відбудувати жидівські цвинтарі та синагоги, зруйновані нацизмом". Так, ви прочитали те, що прочитали: "саме Українцям належить відбудувати жидівські цвинтарі та синагоги, зруйновані нацизмом". Українцям! Тим українцям, що у "світі Кришталевих веж" ходили в польському ярмі, тим українцям, що так само гинули від рук нацизму... Не згадавши ані єдиним словом про українські сльози і українську кров, якими напоєна Галицька земля, автори звернення поклали на наші плечі відбудовувати "світ Кришталевих веж", в якому було так добре жити... євреям. Чому нам? "Бо ми відповідальні за майбутнє. Наших дітей. Галицьких дітей – Самуелів Степановичів, Василів Рахмановичів, Іванок Наумівен" – так відповідає українцям автор звернення.

Якщо відкинути художні звороти, то ідейний "месідж" звернення Галицької Жидівської кнайпи звучить так: "Колись галицьким євреям було добре, але нацизм все зіпсував. І тепер українці зобов'язані зробити так, щоби галицьким євреям знову стало добре". Я вже бачу картинку, як єврей ходить по Галичині і показує пальцем, де йому збудувати синагогу, де йому відновити цвинтар, де йому відкрити кнайпу з кошерною кухнею... А українці бігають слідом і будують, будують, будують, зводячи високі "Кришталеві вежі" – настільки високі, щоби в них єврея не турбували якісь там українці з своїми бідами і катастрофами...

В цьому дикому нахабстві ідеологи Галицької Жидівської кнайпи не оригінальні. Згадаймо, наприклад, Павла Бауліна – одного з вітренківських геббельсів, якому українці – немов кістка в горлі. Так, у одній зі своїх численних статей Баулін скаржиться на скорочення кількості росіян в Україні. Що має робити, на думку Бауліна, українська держава? Цитую: "Государство должно звонить во все колокола! Восполнение русского населения должно стать проблемой номер один для президента, парламента и правительства. На это должны быть брошены все силы и ресурсы". Аналогія очевидна. Плювати на вимирання самих українців – лишень би росіяни в Україні не бідували! Фактично, Баулін висуває слоган "Україна для росіян". Мабуть, він ще не дізнався про відкриття Галицької Жидівської кнайпи. А то б, напевно, виступив з її ідеологами під спільним слоганом "Україна для євреїв та росіян"... Тільки не для українців.

Ми, українські націоналісти, категорично засуджуємо подібні витівки, де б і ким би вони не робилися: на Заході чи на Сході України, українцями чи євреями, росіянами чи поляками. В прагненні створити цікавинку для львів'ян та гостей міста, компанія "Мережа концептуальних авторських ресторанів "!ФЕСТ"" вийшла далеко за межі пристойності. Якщо ідейне послання Криївки ще можна розглядати в контексті самоіронії, то ідеологічний зміст Галицької Жидівської кнайпи є образою національних почуттів українців. Заздалегідь попереджаємо: не треба з нас ліпити печерних антисемітів, що образилися на кошерні страви в меню або бутафорські пейси. Образливим для українців є звернення Галицької Жидівської кнайпи, в якому подається лицемірний сіоністський погляд на історію і дискредитуються українці.

Ми щиро сподіваємося, що виникнення і оприлюднення цього звернення є результатом помилки або поспішності організаторів Галицької Жидівської кнайпи, а не цілеспрямованою образою національних почуттів українців та свідомою наругою над національною справедливістю. Ми закликаємо керівництво Галицької Жидівської кнайпи змінити текст звернення і публічно вибачитися перед українцями за свою помилку.

Ви прекрасно розумієте, що бізнес – річ минуща, а вам в цій країні жити. Вам і вашим дітям.

Луганська обласна організація ВО "Свобода"

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua