Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

СБУ важливіша, ніж політики

Стрілець | 16.10.2008 22:46

7
Рейтинг
7


Голосов "за"
10

Голосов "против"
3

А також армія, міліція, суди, прокуратура...

СБУ безумовно варто оберігати старанніше, ніж самих президента, прем'єра чи, тим більше, парламент.

Чому так? А просто тому, що коли щось погане трапиться з політиком, то практично вмить його місце займе інший. І буде спокійно виконувати його функції. А трохи згодом пройдуть нові вибори і буде новий політик того ж рангу. Й зовсім небагато шансів, що напрям і темпи руху держави помітно зміняться.

Більше того – певний час зайнятості політиків своїми кадровими питаннями і їхнє менше втручання в життя народу, як показав досвід, чимось навіть корисні для тої ж економіки.

Зовсім інша справа, коли із-за якоїсь причини перестане існувати СБУ. Тоді нове замість нього ну ніяк не з'явиться за кілька годин. І за кілька тижнів – теж. І навіть за рік. Щоб виростити повноцінну спецслужбу, потрібно багато років і багато праці. І при тому жодної гарантії хорошого результату.

А спецслужби потрібні всім без винятку країнам. Весь час. Без перерви. Навіть на обід. Бо навіть окремо взяті люди – не ангели, а держави, що тими людьми утворюються, ще ближчі до диявольської подоби. Всі без винятків. Тому кожній хоч трошки значній державі доводиться для захисту мати спецслужби. І не просто мати, а леліяти їх, як велику цінність.

Дуже схожі слова можна сказати і про армію, міліцію (поліцію) і т.д. І теж – берегти їх треба. Бо їх теж так просто не заміниш новими, якщо переведеш.

А що ми маємо на сьогодні в Україні? На сьогодні одні значні політики, бачте, сильно образилися, що їх якось не так назвали, як їм подобається. І що при цьому називанні було посилання на СБУ. І що сам керівник СБУ теж сказав, що для тої назви є підстави.

Після того розумними людьми було передбачено, що треба через невеликий час чекати у ЗМІ кампанії по дискредитації СБУ. Що ми й побачили – по ТБ, інтернету, газетах якось раптом зачастили повідомлення про всякі нехороші речі, дійовими особами яких всенеодмінно називали людей із СБУ. Якщо увірувати у все це, а ще й прийняти його близько до серця, то хоч вішайся від страху і розпачу.

Смисл простий – якщо дискредитувати СБУ, то "повиснуть у повітрі" всі ті звинувачення.

Але постає питання – чи вартий такий порятунок "честі" тих політиків тої шкоди, яка буде від дискредитації СБУ?

Адже якщо справді СБУ буде дискредитована, то це ну ніяк не піде на користь тим функціям захисту, які вона виконує. В найгіршому випадку СБУ може навіть втратити здатність їх виконувати. Тобто буде знищена.

Нагадую, що будь-якого політика можна замінити легко і швидко, а спецслужбу – дуже довго і дуже важко. І це буде дуже велика втрата. Настільки велика, що дії, направлені на ослаблення спецслужб, однозначно слід називати дуже ворожими. А якщо це роблять громадяни країни, то вважати зрадою.

То чи відповідна це ціна їхньої "честі"? Думаю, що аж ніяк. Тим більше, що є достатньо інших засобів захисту. Хоч би й той же відкритий суд. У якому СБУ за визначенням не може бути сильним суперником. Не може з тої елементарної причини, що вона тільки в дуже найкрайніших випадках згодиться засвітити своїх інформаторів. Бо їх незасвічування – абсолютно обов'язкова умова її роботи.

Може хто скаже, що президент використовує СБУ, а тому...

Так треба боротися з президентом, а не нищити СБУ! Ще раз нагадую, що і президента, і прем'єра, і, тим більше, парламент замінити можна незрівняно скоріше, простіше і з незрівняно меншою шкодою для країни.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua