Народные блоги
http://narodna.pravda.com.ua/rus/politics/48e71ff3d7380/

Дугин і кремлівська камарилья хоче зробити з України гній

М.Терен | 4.10.2008 10:49

Бытует мнение, что понятие империи обязательно предполагает императора. На самом деле история знает множество империй без императора. Некоторые из них управлялись ограниченным кругом избранной аристократии. Другие – парламентом или сенатом. Так что наличие единоличной монархической власти необходимым условием для существования империи не является.

Два тижні тому вийшла стаття пана Дугина, що є за заявами авторитетних російських політологів ідейним натхненником політичної ідеології володарів Кремля. Читач може ознайомитися з нею на сайті http://www.profile.ru/items/?item=27000.

Автор одержимий ідеєю месіанства і відродження Російського імперіалізму висловлює в великій статті свої погляди на нинішню і майбутню політику Росії, але останні події на світовій арені говорять про те, що це не тільки його особисті погляди, але і реальний алгоритм поведінки кремлівської камарильї викладений так виразно у цій статті.

Вся історія світового ладу зводиться автором до боротьби імперій і їх нібито "сприятливу" роль на світовий прогрес.

Що ж автор розуміє під цим поняттям, імперії. ""Империя представляет собой такое политико-территориальное устройство, которое сочетает жесткий стратегический централизм (единая вертикаль власти, централизованная модель управления вооруженными силами, наличие общего для всех гражданского правового кодекса, единая система сбора налогов, единая система коммуникаций и т.д.) с широкой автономией региональных социально-политических образований, входящих в ее состав (наличие элементов этноконфессионального права на локальном уровне, многонациональный состав, широко развитая система местного самоуправления, возможность сосуществования различных локальных моделей власти – от племенной демократии до централизованных княжеств или даже королевств) " – говорить пан Дугин. Тобто, висловлюючись науковою мовою, є держава з класовою диктатурою бюрократії [1], де остання заправляє всім і тримає тотальний контроль над всіма елементами суспільства. До чого приводять подібні соціальні конструкції, історія нам показала – до незліченного моря крові, в стародавній історії це улюблена автором імперія Чингисхана, в новітній історії Імперії Наполеона, Гітлера, Сталіна та ін.

На думку автора, іншого світового ладу існувати не може і тому у країн, мовляв, немає вибору, як прилаштуватися до будь-якої з існуючих імперій. Напевно з погляду історичного суб'єктивізму так може і здаватися, що вся історія це суцільні політичні проекти таких собі імперіалістів, а не дія об'єктивних законів історії, але слід нагадати автору, що і самих США не існувало б, якби не були винайдені парова машина і пароплави, які і привезли мільйони емігрантів з Європи до "огидних" США та і цивілізувати імперіям своїх підданих нічим було б, якби не інтелектуальні досягнення цивілізації, а було б суцільне татаро-монгольське ярмо, від якого автор ніяк дотепер відійти не може, і навала варварів на Рим, коли вікові досягнення цивілізації були повергнуті в прах. Як усі пам'ятають, Архімед, закони якого складають добру частину елементарної фізики жив ні в Римській імперії, а був убитий нею.

Тобто, як ми можемо бачити, автор слабо розуміє дію об'єктивних законів розвитку і самі ці закони, а підміняє їх нав'язливими абстрактними схемами.

Об'єктивна перевага тієї або іншої країни в світі визначається, перш за все, її матеріальною і фінансовою могутністю, а останнє є похідним від законів функціонування вільного ринку, конкретного історичного процесу (долі країни), інтелектуального потенціалу країни і багатьох інших чинників, а не злих підступів світового уряду. А якщо сучасна Росія не в змозі змагатися з матеріальним, фінансовим і інтелектуальним потенціалом США, то не треба завантажувати своїми комплексами інші народи. Краще брати Росії приклад з Китаю, який мовчки і без міжнародних істерик наздоганяє США і реально найближчим часом складе їм конкуренцію.

І яку ж роль Україні відводить цей малоосвічений пан і його така ж неадекватна кремлівська камарилья в цій своїй Руській (Євразійській) імперії, що рахує Україну недорозвиненою державою – роль гною, на якому виростить його "могутня імперія", а українське населення "гарматним" м'ясом в його параноїчному протистоянні США, Китаю і іншим конкурентам.

Українські громадяни ви бажаєте стати гноєм і гарматним м'ясом Руської (Євразійської) імперії пана Дугина і кремлівської камарильї?

[1] – http://narodna.pravda.com.ua/politics/48bfce908c963/


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua