Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Росія пройшла "точку неповернення". Далі – велика війна?...

Кирило | 27.08.2008 00:10

14
Рейтинг
14


Голосов "за"
18

Голосов "против"
4

Отже, після офіційного визнання Російською Федерацією маріонеткових сепаратистських режимів Південної Осетії та Абхазії, світ в черговий (!) раз може пересвідчитись – допоки існує Росія у такому вже "традиційному" вигляді, доти вона становить загрозу для всієї планети...

Росія пройшла ''точку неповернення''. Далі – велика війна?...
Президент Франції Ніколя Саркозі та канцлер ФРН Ангела Меркель доволі різко (що й зрозуміло) висловилися щодо сьогоднішнього рішення Медвєдєва (читай – Путіна). Але чого вони очікували, коли фактично дали "зелене світло" РФ на Бухарестському саміті, відмовивши Україні та Грузії у наших прагненнях долучитися до системи колективної безпеки?! Саркозі, здається, навіть був уже вирішив, що став надзвичайно ефективним "голубом миру", коли возив папірець із Москви в Тбілісі на підписи, запевняючи про налагодження конфлікту. Що ж, війська Росії і досі на окупованій грузинській території, Саркозі "відкрились очі", а Меркель навіть і не мріє про долю Шредера у відставці. Невже світ нарешті усвідомив, що нічого не варте слово Росії, навіть погодився вступити у бій із газово-нафтовою імперією заради майбутнього усього людства? Час покаже...

Втім, висновки має робити Україна. Я не хочу докладно зупинятися на аналізі всіх можливих і не дуже можливих варіантів розвитку подій, але пропоную своє бачення: що робити Україні, яке майбутнє може очікувати світ (сподіваюсь, воно буде "світлим", як я того і прагну).

Отже, українська влада має негайно почати з:

1. Впровадженні максимально енергозберігаючих технологій, використанні електроенергії замість газу і нафти, диверсифікації джерел енергоресурсів. Бо якщо від високих цін на російський газ постраждає Ахмєтов чи Пінчук – не велике горе, а якщо наша незалежність – то тут ціни не існує.

2. Підвищення військової міці української армії і нашої обороноздатності. Організація безперервних військових навчань на території України із залученням військ НАТО, модернізація зброї, виробництво у необхідній кількості зброї нового покоління, а при потребі – її закупівля. Солдати-строковики повинні перестати мести вулиці і будувати дачі генералам, а пройти навчання (навчитися стріляти, не вбиваючи один одного). І, паралельно, як найшвидший перехід до професійної армії.

Що стосується матеріального забезпечення цих кроків, то все гранично просто. СБУ, МВС та контролюючі органи нарешті мають припинити розкрадання бюджетних коштів, по-друге, зменшити "роздуте" фінансування державних органів, скоротити чиновницький апарат. Зрештою – користуватися перевагами країни-члена СОТ і просувати наші товари на міжнародний ринок (а для цього максимально ефективно попрацювати над їх якістю, матеріалоємністю тощо). Та інші заходи.

3. Заборонити діяльність всіх антиукраїнських, сепаратистських партій, релігійних та громадських організацій.

4. Докорінно змінити зміст національної освіти, починаючи від молодшої школи і закінчуючи "вишами". Необхідно негайно побудувати справжню українську національну систему освіти, яка б навчала і виховувала патріотів України, людей інтелектуально розвинутих, сміливих, принципових, фізично і психічно здорових.

5. У руслі попередніх пунктів: провести якнайширшу і якнайглибшу люстрацію серед військових, міліції, спецслужб, чиновництва всіх рівнів, освітян, працівників культури тощо.

6. Запровадити якнайшвидше візовий режим із Росією. Назавжди заборонити в'їзд до України усіляким затуліним-лужковим тощо.

7. Попросити вибачення у світового українства за десятиліття байдужості української держави до нашої діаспори. Налагодити з усіма організаціями українців у світі тісні зв'язки, відновити контакти, допомагати в міру своїх можливостей.

8. Запровадити щось на зразок "картки поляка" для українців за кордоном. Для всіх іноземців українського походження та українців-громадян інших країн максимально спростити процедуру отримання українського громадянства.

9. Виявити громадян України, які мають паралельно паспорти інших країн і запропонувати вибір: залишатися тут з єдиним громадянством, або ж виїхати до іншої країни. Якщо такі особи відмовлятимуться добровільно робити вибір, позбавляти їх українського паспорта і депортувати з України.

10. Захистити інформаційний простір держави. Унормувати кількість російських художніх та документальних фільмів, які йдуть на українських каналах і чітко за цим слідкувати; а вся російська кінопродукція неодмінно має дублюватися українською мовою. За порушення – негайно позбавляти ліцензії. По-друге, заборонити у вільному продажі в Україні російські друковані ЗМІ, бажаючі їх мають отримувати лише за передплатою. По-третє, заборонити проводити на телебаченні "прямі мости" за участю російських "експертів", якщо не забезпечено присутність перекладача. Підвищити в декілька разів податки на книги, які ввозяться з Росії, податки з російських виконавців, які гастролюють в Україні. Та інші заходи.

11. Запровадити 100% ввізне мито з тих російських товарів, у яких Україна не має альтернативи з інших країн, або власного виробництва (а таких практично немає). А також долучитися до всіх санкцій проти Росії, які будуть запроваджені.

12. Окремий пункт для окремих заходів. Тобто сюди можна дописати все інше, що не подав у попередніх (пропоную читачам Народної правди долучатися).У мене майже немає сумнівів, що в грудні Україну та Грузію запросять до НАТО. Очевидно, Росія ніколи з цим не змириться. Та нові імперські апетити завели цю країну у глухий кут, з якого годі вибратися. Варіанти виходу два: далі агресивно себе поводити і нехтувати усталеними принципами прав людини та добросусідства, чи здатися і попросити вибачення, але залишитися назавжди упослідженою недорозвинутою країною. Зрозуміло, що Путіну до вподоби перший варіант.

А це означає, що неодмінно розпочнеться війна. Війна за новий світовий порядок, у якому немає місця Росії у її теперішньому вигляді.

Вірогідно, що війна розпочнеться з України. Тому нам і треба бути готовими до неї якнайшвидше. Думаю і весь світ розуміє, що Крим Росія ні за яких обставин не відпустить.

Але не треба боятися війни з РФ, її ядерної зброї. Не дарма українська приказка говорить, що гуртом і батька легше бити. А сучасну Росію, її антигуманні дії не підтримують навіть такі країни як Білорусь чи Казахстан.

У відповідальний момент, коли почнеться війна, українська влада має бути підготовлена (СБУ), аби одразу заарештувати і взяти під варту (всіх одночасно) таких одіозних осіб, як Янукович, Кучма, Медведчук, Табачник, Азаров, Симоненко, Вітренко, Литвин тощо. А якщо, скажімо, і після цього, наприклад, Партія регіонів не змінить риторику, то заборонити її, розігнати, а найбільших галасунів так само ув'язнити за зраду Батьківщині.

Війна – це завжди жертви і страждання. Але якщо війна не розпочнеться в недалекому майбутньому, то пізніше її почне Росія, і дуже вірогідно виграє її. Тож часу обмаль.

Але після війни світ дуже швидко відбудується, нормалізується. Головним же наслідком її буде розпад Росії – найбільшої небезпеки і гальма на шляху світу до всезагальної поваги до прав людини, утвердження демократії. А до України повернуться її споконвічні території – Кубань, Білгородщина тощо. Але то не самоціль, це буде радше результатом природного процесу...

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua