Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Україна   Грузія   Осетія   Росія   націєдержавні інтереси

Рефлексії навколо Грузії

Киянка | 9.08.2008 11:59

19
Рейтинг
19


Голосов "за"
19

Голосов "против"
0

Розкрутили-таки НПшники. Ну, гаразд, давайте на пальцях. Що нам до Грузії та Осетії?

Рефлексії навколо Грузії
Щоб там хто і як не писав і не коментував, а суть полягає в тому, що той (зокрема, в Україні), хто симпатизує Росії, засуджує Грузію, а хто вбачає в Росії небезпеку, симпатизує Грузії. Бідні осетини, вони тут постільки-поскільки...

Зрозуміло, що кожен дбає в першу чергу за свої інтереси, і це природно. Якби в розборки між Грузією та Осетією не втручалася Росія, я б вважала не лише, що хай би грузини з осетинами самі розбиралися, але й – що краще було б їм мирно розійтися, та жити поруч через кордон.

Однак – через кордон їх власних держав. Хтось скаже, що тоді б їх Грузія "не відпустила". Можливо, і це було б, напевно, недобре. Як би це на нас могло відбитися? Не знаю, але ясно, що не аж так загрозливо, як в ситуації, коли туди лізе Росія. Втім, тут ми заходимо далеко у "сослагатєльноє наклонєніє" (вибачайте, вчилася в російській школі, а зараз нема часу шукати, як термін перекласти), яке, як відомо, історія не знає. А маємо те, що маємо: Росія втручається, і від її втручання стає ще гірше не лише осетинам і грузинам. Це також загроза і для нас, українців, як і взагалі будь-яке посилення Росії, яка відома своїми апетитами, зокрема, в наш бік. Шкода осетинів, що повелися на такий "захист". Але, навіть якщо їх ситуація була така, що вони не бачили іншого виходу, така спроба вирішення їх проблем (з допомогою Росії) зачіпає і нас, тому ми змушені обирати "своїх", і це в даній ситуації – грузини. Ну, так, "ворог нашого ворога – наш друг". Мені теж не надто подобається цей вислів, але об'єктивно так воно і є.

Мені страшенно не подобається, коли десь стріляють та гинуть люди. Але доводиться не лише розбиратися в ситуації, але й вибирати, на чиєму ти боці, та допомагати посильно. Саме тому, що я не хочу, щоб аналогічна біда прийшла на мою землю. На Україну відверто рокривається пащека з одного боку. Так, мені муляє, коли якась інша держава вводить власні війська та воює на іншій землі. Я теж намагаюся розібратися, та визначити "своїх" та "не своїх". Але, якщо це безпосередньо не стосується моєї держави, то моя справа – сторона. Хоча, і тут спрацьовує, як інші десь воюючі сторони ставляться до моєї України, та до інших її сусідів, особливо північно-східного...

Так що, давайте не лукавити. Нащо сперечатися "вокруг да около"? Все одно – одне одного не перепереконаємо. Так давайте хоча б називати речі своїми йменнями. Проблема визначення "свого" й "не свого" у конфлікті Грузія-Осетія-Росія – це проблема наша, це проблема кількості своїх в самій Україні.

І давайте візьмемо гарний приклад... самих росіян: як вони згуртовано дбають за свої національні інтереси

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua