Народные блоги
http://narodna.pravda.com.ua/rus/politics/48960059e6a2e/

ГОРДІЇВ ВУЗОЛ

gayduchik | 3.08.2008 22:00

І Олександр, і після Олександра тисячі непересічних особистостей впродовж тисячоліть намагалися єдиним ударом розрубати безліч проблем, однак імператори і диктатори відходили, а проблеми залишалися.

В Україні склалася досить цікава ситуація: ми стоїмо перед виходом з тунелю і розмірковуємо, виходити нарешті на світло чи повертати назад. Якщо ми хочемо "навіки-разом" з Росією, то мусимо спочатку пройти через криваву громадянську війну. Якщо хочемо спробувати чогось новенького з НАТО, то мусимо спочатку пройти через криваву громадянську війну. Хто готовий вбивати свого сусіда, який мислить інакше, вагітну жінку, яка може народити дитину "не того кольору", чи розбити голову цеглиною грудній дитині, яка виросте і може вступити не в "ту партію"?... Але тоді нам доведеться вирішувати всі наші проблеми самим, без чиєїсь допомоги.

Політичне протистояння дійшло до абсурду і всі подальші кроки політиків у цьому напрямку вже сприймаються як глумління над людською гідністю. Суспільство перестало чекати нових перевиборів, президентських чи парламентських, але з цікавістю спостерігає, як політики виходитимуть із патової ситуації, бо, на відміну від шахів, вони таки повинні робити якісь ходи. Вони повинні або розв'язати Гордіїв вузол, або розрубати його. Іншого вибору у них нема.

"У повітрі – розуміння того, що існує необхідність принципової зміни політичних еліт. Так, але чи станеться це найближчим часом і чи варто задля цього змінювати правила гри?"

І Олександр, і після Олександра тисячі непересічних особистостей впродовж тисячоліть намагалися єдиним ударом розрубати безліч проблем, однак імператори і диктатори відходили, а проблеми залишалися.

Україні ж взагалі не "світить" диктатура – дуже дорога і дуже складна для реалізації в наших сьогоднішніх реаліях річ. Отже, доведеться розв'язувати. Доведеться змінювати правила гри.

"Це розуміють ті, кого ми називаємо бізнес-елітою – і з табору Тимошенко, і з табору Януковича, і з інших партійних таборів. Для них перспективною є саме європейська модель розвитку."

Ідеологія. 2004 рік сколихнув країну. Через неділю після початку Майдану я був у Києві і не міг не побувати на майдані Незалежності. У вщерть заповнений автобус, що відходив від університетських гуртожитків, протиснувся хлопець з пов'язаним поверх пальто помаранчевим шарфом. Кондуктор, невеличка жіночка років тридцяти, одразу ж рвонулась до нього: "Ти куда п'яний зібрався?". "Та я тільки трохи пива..." – почав виправдовуватись хлопець, але автобус вже зупинили і його виштовхали крізь розчинені двері. Бачив старенький пошарпаний ПаЗик, який тільки на одному бажанні приклигав із Тернополя і привіз щонайменше три десятки людей, і на схвильованих обличчях цих людей не було втоми від дороги, яку вони здолали стоячи у тисняві.

Можна перелічити безліч ідеологій та їх комбінацій, які сповідують ті чи інші партії, але тільки одна ідея спроможна мобілізувати суспільство – ідея справедливості.

Друге тисячоліття, з його кривавими війнами, повстаннями і революціями, в які зазвичай виливалися пошуки справедливості, відійшло в історію. Історію треба вивчати і аналізувати, аби не повторювати вже пройдених помилок, аби знов не проливати крові за "високі ідеали", бо дійсно високі ідеали зовсім не вимагають крові і трупів. Тому і не можна "витягувати" з історії якусь ідеологію і намагатися прищепити її в сьогоденні. Тим більше, що нове тисячоліття принесло з собою нові погляди на життя, як на структуру Всесвіту. Формувати європейську модель розвитку суспільства зовсім не значить копіювати її.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua