Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Розкажіть Міжвідомчій групі про корупцію в Україні!

Тетяна Бойко | 27.06.2008 15:26

3
Рейтинг
3


Голосов "за"
4

Голосов "против"
1

Представника нашої організації (ГМ ОПОРА) запросили виступити на засіданні Міжвідочої групи з питань боротьби з корупцією (під керівництвом Наливайченка) з темою доповіді "Найбільш уразливі в корупційному відношенні сфери державного управління та галузі господарювання". Прошу надати свою критику та пропозиції. Весь конструктив буде враховано! Дякую

Представника нашої організації (ГМ ОПОРА) запросили виступити на засіданні Міжвідочої групи з питань боротьби з корупцією (під керівництвом Наливайченка) з темою доповіді "Найбільш уразливі в корупційному відношенні сфери державного управління та галузі господарювання". Прошу надати свою критику та пропозиції. Весь конструктив буде враховано! Дякую. Тетяна.

Найбільш уразливі в корупційному відношенні сфери державного управління та галузі господарювання

Відповідно до результатів загальнонаціонального опитування з оцінки стану корупції в Україні, що здійснювалося Київським міжнародним інститутом соціології у співпраці з проектом "Гідна Україна" у лютому-березні 2007 року, більшість респондентів вважають, що корупція є виправданою у більшості ситуацій для вирішення різних питань (52%). Корупцію розглядають як звичний спосіб виживання та діяльності в Україні. 67% опитаних українців, котрі мали справу з державними посадовими особами упродовж останніх 12 місяців, зазначають, що були безпосередньо втягнуті в корупційні дії у тій чи іншій формі. 77% українців вважають, що з 2004 року рівень корупції лишився незмінним або підвищився.

Громадяни України мають дуже низький рівень довіри як до влади на всіх її рівнях, так і до всіх гілок влади. Громадяни вважають, що на всіх рівнях та у всіх гілках влади їхні лідери демонструють дуже низький рівень політичної волі до боротьби з корупцією. Вважається, що найбільші корупціонери знаходяться у Верховній Раді та Кабінеті Міністрів, але дуже висока скорумпованість властива й іншим гілкам та іншим рівням влади. На думку опитаних, у державному секторі найвищий рівень корупції спостерігається в таких інституціях: ДАІ, міліція, медичні заклади, суди, університети, прокуратура, митна та податкова служби. Найчастіше українці дававали хабарі в університетах, медичних закладах, міліції, органах регулювання та інспекції підприємств, органах управління державним житлом, у комунальних службах, митній службі, органах державної системи дозволів, на пунктах призову до збройних сил, під час прийняття на роботу до державних органів та в судах.

Основні корупційні проблеми в галузях та рекомендації щодо шляхів подолання корупції:

1. Корупція в системі охорони здоров'я:

Проблема: щоб одержати медичні послуги, споживачі змушені купувати медпрепарати чи інструменти або ж робити "благодійні" внески. Таке хабарництво є звичною формою оплати за ті послуги, які держава повинна надавати безкоштовно.

Рекомендація для вирішення: створення публічних річних фінансових звітів благодійних фондів при закладах охорони здоров'я; подальша системна реформа охорони здоров'я, запровадження платної системи надання медичних послуг.

2. Корупція в освіті:Проблема: "благодійні внески" на ремонт та інші потреби у середній та вищій школі; хабарництво при вступі та складанні іспитів у ВНЗ.

Рекомендація для вирішення: створення публічних річних фінансових звітів благодійних фондів при школах; сприяння з боку держави у проведенні ЗНО (забезпечення здійснення прийому до ВНЗ виключно за результатами тестування, ліквідація "особливих умов" для пільгових категорій вступників); подальша системна реформа середньої та вищої школи

3. Корупція в ДАІ:Проблема: вимагання чи дача хабара для одержання чи поновлення права водія, проходження техогляду, реєстрація або поновлення дозволу на автомобіль, одержання "правильного" рапорту про ДТП; вимагання чи дача хабара при порушенні правил дорожнього руху.

Рекомендація для вирішення: посилення контролю правоохоронних органів та звільнення корупціонерів з роботи.

4. Корупція в органах управління державним житлом та комунальних службах• Запровадження повної кадастризації та створення відкритих реєстрів землі та нерухомого майна (з вказівкою форми власності, власника та документу, який підтверджує право власності);

• Зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення;

• Закріплення цільового призначення за комунальним майном; створення публічного реєстру такого майна;

• Запровадження продажу та оренди комунального майна виключно на конкурсних засадах (з оприлюдненням оголошення та результатів конкурсу у ЗМІ).

5. Корупція у судах

Проблема: суди виносять "замовні" рішення або навмисне затягують процес розгляду рішень

Рекомендація для вирішення:

• Запровадження відкритих публічних формалізованих іспитів для всіх юристів країни з подальшим отриманням сертифікату та вказаним балом;

• Запровадження виборності суддів на місцевому рівні;

• Запровадження виборності суддів на адміністративні посади (на короткий термін без можливості переобрання);

• Зміна системи оплати суддівської праці (фіксована ставка, позбавлення ряду пільг).

Запровадження електронного реєстру усіх судових позовів та судових рішень.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua