Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

24 червня ц.р. відбудеться пікетування науковцями Генпрокуратури України

EodEod | 21.06.2008 17:48

1
Рейтинг
1


Голосов "за"
2

Голосов "против"
1

МЕТА АКЦІЇ: Привернути увагу Генеральної прокуратури України до негативних відхилень від норм чинного законодавства в одному з відомств НАН України – Управління справами.

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

"ЩО ОЗНАЧАЮТЬ ДЕРЖАВНІ ІНТЕРЕСИ В ПОТРАКТУВАННІ НАНУ"

24 ЧЕРВНЯ 2008 р.

ВІДБУДЕТЬСЯ ПІКЕТУВАННЯ НАУКОВЦЯМИ НАН УКРАЇНИ

ГЕНЕРАЛЬНОЇ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ

ПОЧАТОК ПІКЕТУВАННЯ: о 9.00 год. ранку

АДРЕСА: м. Київ, вул. Різницька, 13/15. Від ст. м. "Арсенальна" чи ст. м. "Печерська" під'їхати будь-яким транспортом до кінотеатру "Зоряний".

На проведення пікету отримано офіційний дозвіл КМДА від 12.06.08 (N23673).

МЕТА АКЦІЇ: Привернути увагу Генеральної прокуратури України до негативних відхилень від норм чинного законодавства в одному з відомств НАН України – Управління справами.

Передбачається передати до ГПУ звернення і пакет документів.

У боротьбі з чиновниками за наші права потрібна консолідація, масова участь і підтримка в подібних акціях, щоби масштабність проблеми уявила влада і суспільство, а власне і Президія тоді буде рахуватися з нами, як продуцентами науки. В іншому випадку – цілком можливий регрес.

Додаткова мотивація пікетування:

У зв'язку з отриманням офіційних відповідей на колективні звернення науковців до Ю. Тимошенко (пікетування КМУ, 21 травня) та О. Турчинова (зустріч 14 травня)) за підписом в.о. керуючого справами НАНУ В. Степаненка склалася ситуація подвійного прочитання чинного законодавства країни.

Колишні успішні випускники аспірантур з відривом від виробництва за державним замовленням, штатні наукові співробітники, кандидати наук неодноразово ставили перед різними відомствами кілька основних питань: відновлення безстрокових реєстрацій, належне переоформлення ордерів ("на період роботи"), відновлення повноцінного статусу успішного випускника аспірантури, починаючи з 2003-2004 рр.; а також – перерахунок необґрунтованих (без жодної постанови Бюро Президії НАНУ аж до 31.05.2007 р.) оплат за проживання для більшості науковців, котрі мешкають у відомчих гуртожитках.

З ДДГІРФО МВС України, Міністерства юстиції України надійшли позитивні відповіді. На згаданих колективних зверненнях також були позитивні резолюції керівників Уряду країни. Представники КМУ 21 травня надавали науковцям чіткі однозначно ствердні роз'яснення.

Натомість, вже вкотре надходять облудно-перекручені відповіді УС НАНУ. Мова в них йде про якихось сезонних і строкових працівників (це так називають всіх нас, штатних працівників, які мешкають в гуртожитках НАНУ). Утім, Постанова КМУ від 1 березня 1999 р. N309 на сьогодні визнається УС дійсною і для НАНУ. Більше того – УС НАНУ врешті признало право успішного аспіранта на працевлаштування, згідно з штатним розкладом та надання упорядкованого житла. Визнано навіть відповідальність сторін за взяті зобов'язання. Проте, ні УС, ні Президія НАНУ чомусь не є тією відповідальною стороною: вся відповідальність перекладається на академічні Інститути.

Згідно зі статутом НАНУ та Законом України "Про особливості правового режиму діяльності Національної академії наук України, галузевих академій наук та статусу їх майнового комплексу" [ (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2002, N 30, ст.205) (Закон в редакції Закону N 1911-IV від 29.06.2004, ВВР, 2004, N 51, ст.547) (Із змінами, внесеними згідно із Законом N 233-V від 05.10.2006, ВВР, 2006, N 49, ст.487) (Редакція закону від 05.10.2006, чинна з 01.01.2007) ], все майно, яке є в її розпорядженні, – є державним без права відчуження і передачі в іншу власність. Розпоряджається майном – Президія, а не Інститути. Отже, підтвердити повноцінний статус успішного випускника аспірантури з відривом від виробництва за державним замовленням повинна саме Президія НАНУ.

Ні Президія НАНУ, ні УС НАНУ (а профспілки і поготів) не доклали зусиль задля того, щоб були дотриманні на практиці обіцянки академічного гаранта, тобто – президента НАНУ, дані публічно у присутності віце-президентів, академічного юриста, голови Комісії Президії НАНУ, що працювала у березні ц. р. у зв'язку зі зверненням науковців.

Науковцям, не дивлячись на позитивні резолюції керівників Уряду країни, не надійшло адекватної стосовно суті запитів офіційної відповіді за підписом хоча б одного з керівників НАНУ.

Не має до поточного часу жодного публічного роз'яснення ситуації з боку академічного гаранта.

Натомість працівники ДЖКП НАНУ змушують науковців та дирекції Інститутів підписувати трьохсторонні угоди "Про користування жилим приміщенням у гуртожитку НАН України" (постанова Бюро Президії НАНУ від 11.06.2008 р. N168), де не вказані реквізити Балансоутримувача, багато положень суперечить не лише чинному законодавству, а й нормативним документам НАНУ. Серед іншого в угоді не прописані соціальні гарантії. Уже з самої назви типової угоди очевидно, що мова не йде навіть про проживання у відомчих гуртожитках, хоча інші пункти говорять про оплату не лише за комунальні послуги, а й – за проживання та додаткові послуги.

Отже, реалії спонукають науковців звернутися за отриманням правдивих і чітких роз'яснень до того державного відомства, що покликано адекватно і неупереджено оцінювати різноманітні негаразди.

Водночас, зробимо спробу отримати відповідь на запитання, що означають ІНТЕРЕСИ ДЕРЖАВИ в системі НАНУ:

"Стаття 3. Управління об'єктами майнового комплексу Національної академії наук України Національна академія наук України, здійснюючи повноваження з управління об'єктами майнового комплексу Національної академії наук України, забезпечує реалізацію прав держави як власника цих об'єктів, пов'язаних з ефективним їх використанням та розпорядженням у межах, визначених законодавством України, з метою задоволення державних та суспільних потреб." (Закон України "Про особливості правового режиму діяльності Національної академії наук України, галузевих академій наук та статусу їх майнового комплексу").

"За соціально-правовий захист науковців НАН України"

www.nanu.uol.ua

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua