Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

СБУ не втомлюється викривати...


6
Рейтинг
6


Голосов "за"
9

Голосов "против"
3

Як стверджує СБУ, в її архівах знайдено документи, які свідчать про провокації Комітету державної безпеки СРСР, які мали на меті загострення українсько-єврейських відносин.

СБУ не втомлюється викривати...
Ці документи було представлено сьогодні на чергових громадських історичних слуханнях на тему: "Євреї в українському визвольному русі", котрі відбулися у прес-центрі Служби безпеки України в рамках спільного з Українським інститутом національної пам'яті (УІНП) гуманітарного проекту.

Під час їх відкриття керівник СБУ Валентин Наливайченко підкреслив особливу важливість порушеної теми – спільної участі громадян різних національностей в українському визвольному русі."Ми розкриваємо сьогодні правдиві документи про те, як боролися разом українці та євреї після великого Голоду з тоталітаризмом і комуністичним режимом. Ця історична правда була брутально спотворена і міфологізована – у цьому полягає цинічний злочин КДБ СРСР з розпалювання неприродної ворожнечі між українським та єврейськими народами", – сказав він, наголосивши, що цей міф, який створювався і жив у людській свідомості впродовж багатьох десятиліть, далі не має права на існування.Аналізуючи ідеологічні засади визвольного руху, які висвітлювали ставлення ОУН до євреїв, радник голови СБУ з науково-дослідної роботи, співробітник УІНП Володимир Вятрович зазначив, що згідно публікацій провідних ідеологів Руху, його програмних постанов, ідеологія українських націоналістів не містила положень, які давали б підстави звинувачувати ОУН в антисемітизмі. У відновленій незалежній українській державі євреям гарантувалися рівні громадянські права та обов'язки.

Далі було продемонстровано листівку зі звинуваченнями проти одного з провідників ОУН Ярослава Стецька, яка була надрукована КДБ на івриті та англійською мовою та, згідно з вказівками його керівництва, розповсюджувалася від імені єврейських організацій. "Листівка містить заклики, що можна однозначно розцінити, як розпалювання міжнаціональної ворожнечі", - зазначили в СБУ.

Представлені документальні матеріали об'єктивно засвідчили, що історія українського визвольного руху дає багато прикладів співпраці українців та євреїв у боротьбі з тоталітарними режимами.

А тим часом у Львові, за участі начальника обласного УСБУ з ініціативи Генерального консула Росії у цьому славетному українському місті Євгена Гузєєва російській делегації була продемонстрована найкровавіша буцегарня НКВС в Західній Україні. Головний обласний спецслужбіст Анатолій Матіос ознайомив шановного російського гостя з приміщеннями буцегарні, де буде створено меморіальний комплекс жертв окупаційних режимів.

Також, російській стороні було продемонстровано документи з місцевого галузевого архіву СБУ, в яких була описана історія цієї тюрми, а також продемонстровані списки ув'язнених, які були розстріляні органами НКВС на початку військових дій на території України під час Другої світової війни.

Крім того, Анатолій Матіос ознайомив Євгена Гузєєва зі змістом Указу Президента України "Про заходи у зв'язку із 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій" і підкреслив, що роботу з вшанування пам'яті невинно загиблих будуть проводити до повного встановлення всіх обставин тих далеких трагічних подій.

Водночас, на іншому боці України співробітники СБУ займалися дещо іншими справами, адже, відновлення історичної пам'яті українського народу – це почесна, проте, не головна місія спецслужби.

Зокрема, два легкові автомобілі з нелегальними мігрантами з Афганістану та Сомалі затримали правоохоронні органи у Чернігівській області. Водії авто – жителі Києва, які сприяли переправленню нелегалів до України.

Транспортні засоби на трасі "Городня-Чернігов" за 12 кілометрів від українсько-російського кордону зупинив спільний наряд прикордонників та співробітників СБУ, повідомляє УНІАН з посиланням на відділ з питань взаємодії зі ЗМІ та зв'язків з громадськістю Державної прикордонної служби України.

У відділі повідомляють, що раніше правоохоронці отримали інформацію про можливе переміщення у двох легкових автомобілях нелегальних мігрантів.

Як виявилось, водії – жителі Києва, а в машинах знаходилися сім громадян Сомалі та двоє афганців. Також з'ясувалося, що частина нелегалів ще чекає на транспорт – чотирьох афганців знайшли в лісі неподалік від села Полісся Городянського району.

У затриманих іноземців не було документів. Вони повідомили, що групу сформували в Москві, а українсько-російський кордон вона перетнула завдяки провідникам.

Слідчим відділом УСБУ в Чернігівській області розглядається питання про порушення кримінальної справи за незаконне переправлення осіб через державний кордон України стосовно затриманих жителів Києва.

За три місяці цього року українські прикордонники вже затримали 33 нелегальних мігранта із Сомалі та 9 афганців.

Депортація одного нелегала обходиться державі в 1 тисячу доларів.

В середньому місячне утримання одного правопорушника в спеціальних таборах обходиться Україні більше, ніж у 100 доларів. При цьому влада зобов'язана видати іноземцеві виїзні документи і відкрити необхідні для його повернення на батьківщину візи. Квиток також оплачує Україна. У поїздці мігранта примусово супроводжують мінімум дві людини.

Як це не прикро, але статистика вказує на те, що 85% нелегалів до України потрапляють саме з Росії.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua