Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Українцям щось везуть та дають хабарі, а у Страсбурзі розпочалась реальна боротьба з тероризмом...


6
Рейтинг
6


Голосов "за"
6

Голосов "против"
0

А чим займається Служба безпеки?

Українцям щось везуть та дають хабарі, а у Страсбурзі розпочалась реальна боротьба з тероризмом...
"Українцям везуть заражене сальмонелою і лістерією м'ясо", – стверджують у своїх повідомленнях ряд інформаційних агенцій. Зокрема, на Львівській митниці зупинено рекордно великий контрабандний вантаж з Євросоюзу. Як повідомили в СБУ, це майже півтори тисячі тонн зараженого м'яса. За розкриття резонансної справи двоє офіцерів Служби безпеки України отримали урядові нагороди, якими вже більше двох років нікого не відзначали, а це свідчить, що програма боротьби з контрабандою перевищила всі можливі сподівання. Лише за останній рік вже було затримано 30 великих контрабандних вантажів, але такого ще не було. Спочатку офіцери СБУ порушили кримінальну справу за фактом переховування кодів і найменувань товару, що перевозили у 32 вагонах-рефрижераторах. А після експертизи виявилося, що продукція небезпечна для здоров'я споживачів.

А тим часом, 7 квітня 2008 року у м. Страсбург (Франція) розпочала роботу 14-та нарада Комітету експертів Ради Європи з питань боротьби з тероризмом (СОВЕХТЕК).

Як і планувалося раніше, у ході цієї наради Комітету буде піддано обговоренню такі питання, як можливості Угорщини, Ісландії, Сербії, Хорватії, Польщі та Російської Федерації у сфері боротьби з терроризмом, обговорено результати конференції "Розробка стандартів щодо надання допомоги жертвам тероризму у ЄС", яка відбулась ще 10-11 березня у м. Тілбург (Нідерланди). Крім того, фахівці, у т.ч. з України, проведуть дискусію щодо діяльності органів Ради Європи, зокрема Європейського комітету з питань кримінальних проблем, Європейського комітету з питань співпраці з правових питань, Наглядового комітету з питань захисту прав людини, Комітету радників з питань публічного міжнародного права, Парламентської Асамблеї, а також з проблематики використання мережі Інтернет для терористичних цілей та кібертероризму.

Не слід сподіватися, що під час цієї наради не будуть обговорюватися питання за участі України, як одного з провідних суб'єктів європейської міждержавної безпеки.

Зокрема, безпосередньо за участі української сторони обговорено діяльність міжнародних організацій у сфері боротьби з тероризмом, зокрема ООН, ЄС, ОБСЄ, Інтерпол, ГУАМ, при чому з приводу останньої країни Євросоюзу висловили окремі думки, які свідчать про зацікавленість ЄС у створенні дієвих механізмів захисту від протиправних зазіхань саме не своїх східних кордонах.

У рамках розгляду цього питання за ініціативи української делегації, висловленої ще під час 13-го засідання Комітету, що відбулося 17-20 жовтня 2007 року у м. Страсбург (Франція), планується проведення презентації Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ, а також одного з проектів Організації – Віртуального Центру ГУАМ по боротьбі з тероризмом, організованою злочинністю та розповсюдженням наркотиків і Міждержавної Інформаційно-аналітичної системи ГУАМ.

Зазначена презентація готується спільно із Секретаріатом ГУАМ та міститиме інформаційні матеріали щодо мети, структури, напрямків діяльності та механізмів взаємодії як в рамках Організації ГУАМ загалом, так і в рамках Віртуального центру ГУАМ.

Як відомо, починаючи з 1949 року, діяльність Ради Європи зосереджена на захисті прав людини, забезпеченні верховенства закону та демократії, а також боротьбі з тероризмом – явищем, яке становить значну загрозу демократичним цінностям. З цією метою у 2001 році у Раді Європи було створено Багатодисциплінарну групу з питань міжнародної діяльності у сфері боротьби з тероризмом (ОМГ), яку у 2001 році замінив Комітет експертів з питань боротьби з тероризмом. Основним завданням зазначеного Комітету визначено координацію заходів Ради Європи у сфері боротьби з тероризмом. З цією метою на даний час Комітет зосереджує свою діяльність на:

- підготовці узагальнених даних щодо можливостей країн у сфері боротьби з тероризмом;

- обміні інформацією та позитивним досвідом з питань захисту та реабілітації жертв тероризму;

- визначенні прогалин міжнародного законодавства та дій країн у сфері боротьби з тероризмом;

- контролі стану підписання та ратифікації конвенцій Ради Європи щодо тероризму.

За словами керівника СБУ Валентина Наливайченка, саме така модель діяльності спецслужби й має реалізовуватися в Україні, оскільки саме вона і відповідає вимогам європейських стандартів безпеки.

Водночас, ще у п'ятницю, 4 квітня, при отриманні 30 тисяч доларів хабара за сприяння в приватизації комунальних приміщень у Києві співробітниками СБУ затримано чиновника районної держадміністрації.

Встановлено, що 44-річний "Ю.", використовуючи службове становище, вимагав гроші у президента одного із київських акціонерних товариств за сприяння в укладанні договору купівлі-продажу (приватизації) нежитлових приміщень, що орендуються підприємством.

Оперативники захопили зловмисника – під час отримання грошей. У нього вилучено речові докази – 30 000 доларів США з написом "хабар".

За матеріалами УСБУ прокуратурою м. Києва порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України (одержання хабара). Ведеться слідство.

Як в черговий раз маємо пересвідчитися, Служба безпеки України не припиняє свою діяльність ні на день паралельно наводячи мости з європейськими безпековими структурами і при цьому продовжуючи свою антикорупційну ходу всередині країни.

Хотілося б сподіватися, що це відбуватиметься і надалі.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua