Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Провокація, як вона є

ЗаХар | 7.03.2008 23:46

14
Рейтинг
14


Голосов "за"
18

Голосов "против"
4

Як один народний депутат та його палка прихильниця знайшли в Україні державну русофобію

Два дні тому на НП була оприлюднена інформація від якої лишалось лише вжахнутись: міносвіти України офіційно пропагує русофобію. Принаймні так випливло з допису kat 09 "Школа ненависти". Зрозуміло, що матеріал викликав неабияку зацікавленість серед відвідувачів сайту і, між іншим, палку підтримку їх українофобної частини. Але з самого початку виникли "непонятки". Наведення в якості "антиросійського" вірша на цій самій мові викликало підозру у більшості, котра зажадала ознайомитись з першоджерелом. В якості такого автор запропонувала новину з сайту From UA про звернення народного депутата України Вадима Колісниченка до ЮНЕСКО з цього приводу. Перша думка, що виникла після такого посилання – авторку слід звинуватити в плагіаті – адже її допис був просто поширеною цитатою з даного повідомлення без будь – якого посилання на першоджерело. Втім, на тепер я не став би це стверджувати з певністю – здається автором усіх трьох матеріалів-заяви Колісниченка, новини на From UA та допису на НП є одна і та ж особа. Та не поспішаймо.

Спершу про саму заяву. Як вам один такий пасаж "в Україні учні навчаються на кримсько-татарській мові, молдавській, румунській, угорській, польській, які разом з російською мовою складають мережу понад 1,5 тис. шкіл – понад півмільйона учнів" ? Виявляється заява – на захист отих самих кримчаків, молдаван, румун, угорців та поляків! Певно тому в якості підтвердження і наводиться той самий "русофобський" віршик.

В пилу диспуту раптом з'явилось посилання на досить неякісно зроблену копію статті http://www.pictaboo.com/f/p89j69o70k69g88w75a88p88n78y84.jpg. І стало ще цікавіше. Найперше питання – хто його зробив та хто повідомив про її наявність автору котра, як вона твердила, навіть первинний текст сумлінно передруковувала, не вміючи зкопіювати. Зрештою, чому наведено кілька сторінок, що не мають стосунку до теми а сама критикована стаття – лише незначною частиною. Та диспут продовжувався.

І тут автор видає сенсацію. Не багато, не мало – інформація про першодрук http://www.parshev.r52.ru/index.phtml?topicid=978&id=18&action=reply. Як можна було знайти такий матеріал людині, котра з віршем ознайомилась лише з публікації на From UA? Можливо шановна kat 09 підкаже який запит варто зробити в пошуковику, щоб відшукати це джерело? Ой, не варто їй було це робити це посилання! Тому що:

1 З'ясувалось що мова йде про сайт з. рунету, до того ж нижньогородський

2 Вірша на ньому було надруковано ще в 2003 році та присвячений він подіям навколо Тузли

3. Автор вірша був хоча й проукраїнськи налаштованим, але швидше за все жителем півдня Росії. Принаймні термін "лебердон", добре відомий на ростовщині, по цей бік кордону не вживається.

4. Найголовніше. З усього контексту вірша випливає, що спрямований він не проти росіян як нації, а є лише пересторогою Росії як державі. Коли Ви порушите наші кордони в Криму ми будемо вправі претендувати на Кубань. Саме так. І, між іншим, на той час дії Москви викликали обурення і в росіян – кримчан, чиї інтереси звик "захищати" пан Колісниченко

Ну і нарешті трохи про права національних меншин. Тут нам в пригоді буде маленький диспут, що розгорнувся на тому самому російському сайті після оприлюднення вірша.

Автор Товарищ Рю stekoby@hotmail.com

Дата 15:07 29-10-2003

... почему ни в советское время, ни в перестройку, ни, тем более, сейчас, НЕЛЬЗЯ в Москве даже почитать украинскую или белорусскую прессу, послушать радио или телепередачу – и я уж не говорю о том, чтобы НАПИСАТЬ в газету статью или заметку

Если бы да кабы во рту выросли грибу

Автор Ferstreiger

Дата 15:29 29-10-2003

А что такое "украинское население"? И какого же, на Ваш взгляд, его "содержание" в РФ?

Насколько мне известно, российская конституция не предусматривает возможности двойного гражданства. Мы на гастербайтеров еще должны распинаться?От так. Ти або росіянин або гастарбайтер. Ніяких росіян української нації "не было, нет и быть не может".

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua