Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Абасизм і норма ненормальності

Стрілець | 23.02.2008 10:52

7
Рейтинг
7


Голосов "за"
13

Голосов "против"
6

Кожен має право жити гірше, ніж міг би.

Статистика знає все. Проблема тільки одна – як із сировини її цифр дістати кінцевий продукт знання – що ми маємо і чого чекати? Допомагає наочне представлення інформації плюс пошук взаємозв'язків предметів і явищ. Маємо, наприклад, статистику для таких несимпатичних явищ, як рівні злочинності і захворюваності на сифіліс. По регіонах. Правда ж, наперед ясно, що чим більше в регіоні одне, тим більше буде й друге? Це нам інтуїція й життєвий досвід говорять, що зв'язок має бути.

Можна й так не сумніватись, а можна із таблиць статистики визначити рівень того і другого на душу населення по областях України, намалювати карти з контурами областей, область із найбільшим рівнем зафарбувати чорним, а інші області – сірим із густиною, пропорційною їх рівню відносно найбільшого. Вийдуть дві дуже зрозумілі картинки:Добре видно, що найбільше на півдні та сході. Видно, що розподіл по території явно схожий. Тобто – є зв'язок. Зв'язок підтверджує також і графік, де по горизонтальній осі – відсотки злочинності, а по вертикальній – сифілісу. Якби зв'язку не було, точки на графіку були б або хаотично розсіяні по всьому квадрату, або розташовувались паралельно одній осі. У нас же точки непогано групуються біля діагоналі, що означає: чим більша злочинність – тим більше й сифілісу. Зв'язок доведено.

Це була давно відома й без того ясна тривіальність. Потрібна тільки для роз'яснення методу. А тепер підходимо до суті. Перед вами наступна пара карт. Це знову розподіл злочинності і... відсоток учнів, які навчаються в середніх школах із російською мовою викладання!Діватись нікуди – розподіли достатньо схожі, це видно зразу ж. У обох явно виражена "південно-східна дуга". Точки на графіку, де по горизонталі – злочинність, а по вертикалі – згадана освіта, зовсім слабо розсіяні й акуратно лягають на якусь криву. Крива по злочинності починається не з нуля, що й природно – незалежно від усіх обставин якась злочинність є скрізь. Така вже людська природа. Зате далі акуратно – чим більше одне – тим більше друге. Є, правда велике розсіяння для трьох точок. Але після такої кучності інших точок – у будь-якого аналітика зразу ж виникне сумнів щодо правдивості даних для тих областей, адже там могли або завищити кількість українських шкіл, або занизити цифри злочинності. Хтось сумнівається, що таке може бути? Втім навіть те розсіяння майже нічого не міняє у ході кривої.

Отже є зв'язок між цими речами! Отже де більше російських шкіл – більша і злочинність. Або навпаки. Але чому? Відразу ж відкидаємо явні дурості щодо особливостей певних націй – досить і того аргументу, що представників тої нації там просто недостатньо, щоб забезпечити статистику. Ще дикіше думати про вплив самої по собі російської мови на схильність до злочинів або до позашлюбних стосунків, які ведуть до сифілісу. Хто такі ідеї плекає – хай звертається до лікарів, може його вилікують.

Але зв'язок таки є. А коли він є, то і причини є. Їх треба шукати. Шукати, що зв'язує ці речі. Навряд чи вони можуть бути безпосередніми причинами одна для другої. Напевно існує якийсь третій фактор, який обумовлює одночасно і підвищену схильність до злочинів, і панування російської мови у школах цих регіонів.

Всім, хто захоче мене зловити на елементарщині зв'язку того й іншого з урбанізацією – будь ласка, ось вам дані:Перед вами карта з розподілом відсотку міського населення. Ну звичайно, урбанізація більша на сході! Але тільки зашорені невігласи не знають, що вона величезна ще в Київській і Львівській областях і велика у Сумській, Кіровоградській, Житомирській. У Львівській навіть свої шахтарі є! Злочинність центру, півночі й заходу явно відстає від урбанізації. Тобто карти схожі й не схожі. Це означає, що крім урбанізації на злочинність сильно впливає ще щось.

Тепер дивимося графіки. На обох по горизонталі – відсоток міського населення, а по вертикалі – злочинність. На лівому – точки областей, де російськомовних шкіл менше 10%. На правому – де більше. Зразу ж видно, що розподіли різні. Зліва точки компактно лежать на пологій лінії, продовження якої майже попадає в початок координат. Це означає, що ми бачимо практично чисту залежність злочинності саме від урбанізації, ні від чого більше.

На правому – зовсім інакше, там лінія іде явно крутіше і її продовження зовсім не направлене в початок координат. Це означає, що ріст злочинності там істотно опереджає ріст урбанізації. Крім того точки мають явно більше розсіяння. Обидва фактори разом означають, що на ріст злочинності впливає ще щось. Отже доводиться робити висновок, що більшу злочиннісь півдня і сходу не можна пояснити більшою урбанізацією.

Тому таки є ще щось таке, що породжує одночасно і ріст злочинності, і російськомовність. Як його знайти? Можна попробувати виходити з поняття "ненормальність". Злочинність – це ненормально. Це цілком ясно, це дуже мало у кого викличе заперечення. Хіба що у смислі дози. Так ніхто ж не заперечує, що все – ліки і все – отрута, розрізняє тільки доза.

Не настільки кидається у очі, але якщо порівняти з високорозвинутими країнами, то стає дуже ясно, що навчання і переважне користування українців на території своєї української держави неукраїнською мовою – теж ненормально. Французи, німці, англійці, італійці, шведи, фінни, норвежці, ... японці, корейці, китайці і т.д. так не роблять. І то категорично не роблять!

Якщо так багато тих, на кого варто рівнятися, щось не робить, а хтось інший робить, то цей інший таки поводиться ненормально.

Отже на тих картах ми бачили поширеність різних форм ненормальної поведінки. Який же був той третій фактор, що спричиняє їх? Що здатне одночасно підняти злочинність і привести до нехтування власної мови? Абасизм. Автор уже раніше давав це визначення у своїй статті "Процвітання чи абасизм" від 28.08.2007. Хто не читав – може подивитись на http://narodna.pravda.com.ua/politics/46d3c62c6b39f/ Тут тільки дуже коротко скажу, що для абасизму характерне нехтування традиціями, особливо традиціями "високого рівня", які визначають норми поведінки, моралі. Хтось ризикне сказати, що таке нехтування не здатне збільшити злочинність і частоту сифілісу?

Кожен має юридичне право не знати традицій своїх прадідів, зневажати їхню мову і коли завгодно користуватись чужим язиком. Вам настільки дороге це право, що ви заради нього готові на ВСЕ? Без жодних проблем, є великі партії, потужні сусідні держави й навіть міжнародні організації, які завжди стережуть це ваше право на зневагу до своїх прадідів. Тому не переживайте, ви точно маєте це право, воно завжди з вами. Просто у комплекті з ним ви так само гарантовано-неминуче дістанете і своє "ВСЕ" – різко більші злочинність, сифіліс, СНІД, алкоголізм і ще купу всяких "радостей". Користуйтесь. Ви самі вільно вибрали. Адже кожен має право жити гірше.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua