Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
не вмерла   ще розквітне

Ще розквітне...

В. Безымяный | 31.12.2007 21:48

7
Рейтинг
7


Голосов "за"
9

Голосов "против"
2

Гімн України із позитивом на початку.

Ще розквітне...

У 1990 році перед початком чергового мітингу керівник осередку Народного Руху за перебудову дав мені прокламацію із текстом патріотичної пісні Павла Антоновича Чубинського. Що мене вразило. Перша строчка пісні: "Ще й не вмерла Україна, і слава, і воля". Я пригадав, як багато років тому, у далекому 1956 році на святкуванні 1-го травня у моїх батьків наш сусіда, Степан Гаврилович Гордусенко, прийнявши на груди більше півлітра оковитої, сказав: "А зараз я заспіваю заборонених пісень". І цей невисокий на зріст, худорлявий чоловік, ветеран ВВВ, котрий помер через 5-6 років по цьому від туберкульозу, заспівав могутнім басом "Чому я не сокіл...". А потім він сказав, що заспіває український гімн "Ще й не вмерла...". Хтось із сусідів продовжив "Україна...". "Ні, ні, ні, – заперечив мій герой, – України – слава і воля! А то Павло Антонович Чубинський перевернеться в гробу". Хтось почав розпитувати про Чубинського. А потім я вперше почув у чудовому виконанні цю патріотичну пісню. До сьогодення я не можу зрозуміти, звідкіля ця проста, малограмотна людина із глухого полтавського села знала правильний текст пісні? Чому не тільки рухівці, а і редактор "Голосу України" поряд із тестом Акту про проголошення незалежності України опублікував текст нинішнього гімну із перекрученим змістом?

Неодноразово психологи та письменники вказували на недопустимість заперечення "...не вмерла...". на початку гімну. Плекаю надію, що доживу до того часу, коли наш державний гімн розпочнеться із "Ще розквітне України і слава, і воля!" Або іншими прекрасними словами.

Найщиріші вітання всім моїм співвітчизникам із Новим роком! Щастя, Вам!

Новому Уряду – успіхів!

В. Безіменний

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua