Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Балога   Ющенко   Луценко   Тимошенко   Янукович   вибори   електорат   невизначеність   передчуття

Передвиборча невизначеність і поствиборчі передчуття


-6
Рейтинг
-6


Голосов "за"
1

Голосов "против"
7

"Ніякі амбіції чи перестороги не повинні домінувати над волею людей, які делегували право втілювати свої надії..."

Ідеологічна розмитість політичних платформ основних політичних сил і одночасно невідмітна схожість. Хіба що комуністи претендують на те, аби бути інакшими, однак на це мало хто звертає увагу, та й для них це лише данина старим часам і нечисленним прихильникам, що ще залишилися. Невпевненість все більше охоплює "важковаговиків" і додає оптимізму так званим малим партіям. Жоден з головних акторів передвиборчих перегонів невзмозі передбачити їх результати, адже з усіх сторін задіяний надпотужний ресурс з фальсифікації вибору громадян. А жодні соцопроси не відбивають поствиборчі передчуття. Іде змагання за те, хто кого і на скільки обійде у спритності, хитрощах і адміністративно-грошовій спроможності. Щодо громадян, то зрозуміло, що складно чекати на значну явку виборців, а у разі появи таких на дільницях для голосування – гарантувати, що ті не викреслять усіх двома розчерками пера, поставивши хрест.

Відтак звідусіль лунає про фальсифікації. Про них говорять і БЮТ, і Партія Регіонів, і НУ-НС. Звинувачують один одного, говорять про проблеми зі списками, знаходять "мертві душі" і намагаються запобігти участі у грі трьох мільйонів паспортів, власники яких на заробітках за кордоном. Президент закликає "дбати про демократичний рух", повчає, що "політика – це не щось далеке, це те, що може втрутитися у ваше щоденне життя через вашу пенсію, зарплату, відібране слово, брехливу інформацію, корупцію".

Повна невизначеність у стані регіоналів. Здається, що вони от-от здатні вдатися до радикального кроку і відмовитися від участі у передвиборчих перегонах, мотивуючи це масштабними фальсифікаціями, до яких готується Секретаріат Президента. За ними потягнулися б інші коаліціянти, і в України був би складний, сповнений потрясінь, проте шанс, шанс повернення у правове, а значить і демократичне русло державотворення. Однак гучні заяви зникають так само швидко, як і з'явилися.

Політичні сили наввипередки запевняють, що визнають будь-який вирок виборців і стовпичуть майдани та будують сцени. Віктор Янукович відверто заявляє: "Чесно виборів вони (опоненти ПР – ред.) не виграють, фальсифікацій ми не допустимо. Вихід один: якщо там є нормальні люди, вони повинні об'єднатися із здоровими прагматичними силами і разом будувати країну, будувати майбутнє". Юрій Луценко передбачливо пророкує наступні вибори через два роки. А Юлія Тимошенко, час від часу поскубуючи Ющенка, обіцяє йому підтримку на наступних президентських виборах у разі, коли не буде коаліції НУ-НС з ПР.

"Давайте не плутати грішне з праведним, давайте проведемо чесні вибори", – проголошує Президент, ігноруючи вимогу ЦВК утриматися від втручання у виборчій процес і агітування за НУ-НС. Центрвиборчком наголошує, що Гарантом порушуються права громадян і його поведінка несумісна зі статусом глави держави, а Секретаріат – що Президент агітує виключно за демократію. Виключність виглядає так: "Я прошу вас підтримати мою команду – "Нашої України – Народної Самооборони". Я, як Президент, як громадянин, переконаний, маю право на це прохання, бо саме вони є тією силою – патріотами і професіоналами – яка здатна ефективно допомогти мені здійснити наші плани".

Є театр одного актора, а є вистава для одного глядача. У нашому випадку мобілізація мас НУ-НСом із залученням Президента країни є насправді виставою для Глави держави. Віктор Андрійович водночас і актор, і глядач.

Сьогодні він активний учасник передвиборчої кампанії у вигляді телемостів. "Регіональні телемости", на яких він підкреслює: "Я ніколи не буду говорити, за кого вам треба голосувати, тому що я Президент вільної країни, а ви – це найголовніше – є вільними громадянами України. Це ваш вибір – за кого вам голосувати. Це ваше право, довіряю йому, і я прийму ваш будь-який вибір". І далі: "станьте під одне крило", забезпечте перемогу демократичним силам – БЮТ і "Нашої України – Народної Самооборони". Відтак, почувши таке, відразу пригадуєш Анатолія Кашпіровського тих часів, коли він відмовився від практики директивного гіпнозу на користь: "Я вам не навіюю, що ви будете вертіти головою, розмахувати руками, голосити, але...". У висновку – марення вам забезпечене.

Так, Віктору Андрійовичу далеко до "підприємця від медицини", як величали психотерапевта Кашпіровського недоброзичливці, однак, і це поза сумнівом, "спічрайтер" Ющенка при Секретаріаті обізнаний на цих технологіях.

Віктор Андрійович Ющенко... Він знову улюбленець долі. Він утягнутий у видовище. Він – невід'ємна частина і стрижень його. Саме так здається йому. Саме це прищеплюють йому. Проте результати виборів, як не мене, стануть для нього більш ніж приголомшливі... Як хочеться погодитися з Президентом, коли він твердить, що всі політичні сили, в тому числі і ті, що спровокували кризу, зробили з цього "великі висновки". Однак...

Особливі стосунки Юлії Тимошенко з Віктором Балогою, і спілкування лідерки блоку свого імені на чужоземній стороні спричиняють новий приплив консолідуючого початку у Президента. "У нас є єдиний варіант: формування демократичної коаліції. І велика крапка", – за три дні до виборів проголошує Віктор Андрійович, посміхаючись своїй долі в особі Юлії Володимирівни.

Наша так звана політична еліта підтверджує, що політика – це сфера іншої моралі, коли один негідник називає другого падлюкою, коли зраду можна іменувати компромісом, продажність – прагматизмом. Коли світоглядні й ідеологічні рамки відсутні, а про чесність і порядність взагалі не йдеться. "Ніякі амбіції чи перестороги не повинні домінувати над волею людей, які делегували право втілювати свої надії", – запевнює Віктор Балога, глава Секретаріату Президента. От так, Вони замовляють музику, вони і танцюють Вас... і Вас, Вікторе Андрійовичу.

Валентин Лисенко,

політолог


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua