Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
автаркія   самоідентифікація   прорив   культурне поглинання   Тягнибок   Ющенко   Тимошенко   Янукович

Шляхи українського вибору. Тягнибок, Ющенко, Тимошенко, та Янукович


5
Рейтинг
5


Голосов "за"
10

Голосов "против"
5

Про серйозні недоліки програмних засад партії "Свобода" Тягнибока. Культурна та юридична складова цих вад. Висновки

Шляхи українського вибору. Тягнибок, Ющенко, Тимошенко, та Янукович
Шляхи українського вибору. Тягнибок, Ющенко, Тимошенко, та Янукович

Крім першого імені, про останніх писалося дуже багато. Тому здебільшого зупинимося на імені першого – а саме Тягнибока. Я передивився сайт Олега Тягнибока, і, здається, склав досить достатнє уявлення про програму та цілі Олега Тягнибок та його партії.

Отже, якщо коротко викласти тези та погляди Тягнибока – то вихо дить, що щасливому життю України заважають

- відсутність люстрації колишніх кадрів комуністів-кадеьістів-кучмістів

- нерозкритість архівів репресивних органів Радянської влади і прихованість списків агентів та сексотів

- наявність мільонерів та мільярдерів в українському парламенті (350чол.)

- скляна суцільність трьох політичних мегаблоків та партій – ПРУ – НСНУ та БЮТ

- відсутність в парламенті пропорційного представництва української титульної нації, особливо – засилля євреїв

- відсутність в українському бізнесі тієї ж національної пропорційності

- засилля у владі колишніх компартійних кадрів та кучкістів

- нерозповсюдженість української мови як засобу спілкування та мови державних документів

Все правильно, нічого не забув?

Хай мене симпатики пана Олега доповнять та виправлять, якщо помилився.

Але ми підемо далі: Олег Тягнибок при розмові про програму перебудови України часто посилається на гаряче серце патріота та палку любов до України, її мови.

Без проблем – у патріотизмі та любові сумнівів нема – їх і розглядати не будемо. Не будемо також сумніватися і розглядати погляд на необхідність люстрації нехороших людей з минулого – дійсно, тут багато чого не зроблено і потрібно зробити.

Про москалів- путінців я сам багато писав – без проблем.

Але є маленьке "але":

1. як на практиці хоча б приблизно має виглядати практичне виконання цієї партійної програми? Якщо непропорційно багато представлені "мільонери та мільярдери" – то питання: ЯК саме усунути з парламенту "надлишок" цих клятих надбагатіїв? Далі – ЯК розрізняти серед них "чистих від нечистих"? Усунути одних та посприяти іншим?

2. Щодо національної пропорційності – ЯК знайти критерій, причому юридичний, для розрізнення "українців" від "не українців" – сприяючи одним, та дискримінуючи других?

3. Третє питання – ЯК ввести в українське життя українську мову як безумовно державну та національну? Адже – якщо усі вороги за століття не змогли викорінити українську мову з ужитку – то чому можна припускати, що російську мову можна так легко витіснити з ужитку? Адже використання мов – це факт здебільшого не так політичний, як культурний та історичний?

4. Чи можна вважати, що саме використання української мови є ознакою національності та патріотизму? Адже у єврейських та інтелігентних російських родинах мові як і усьому іншому навчать не гірше, ніж у багатьох українських родинах?

По усіх чотирьох питаннях при переході до практики невблаганно виникають саме ЮРИДИЧНІ колізії, адже проблема "лакмусового папірця" – буде дуже пекуча! Якщо таку проблему не вирішити – незворотно виникатиме ситуація "революційної доцільності" – і неминуче потрапляння країни у стан національної автаркії, простіше кажучи – національної самоізоляції.

По іншому питанню – суто політичному: вважаючи усі інші мегапартії олігархічними та корумпованими (хто б сперечався – я ні) Олег Тягнибок таки не вбачає різниці між ПРУ,НУНС та БЮТ?

"Обоє (чи троє) рябоє"?

Якщо так, то дійсно треба йти на вибори – і намагатися проламувати стіну суцільної олігархічної змови.

А якщо ні?

Тоді виходить, що Олег Тягнибок, заносячи свої списки до ЦВК – тим самим розколює НАШОГО українського демократичного виборця – підіграючи тим самим партії регіонів як вірним союзникам Путіна в Україні.

Де правда – вирішувати Тягнибоку.

Йдемо далі:

В усьому світі в бізнесі "чистих від нечистих" розрізнять капітал за походженням – кримінального чи ні. Я у своїх статтях про це писав та у тезах Юлії Тимошенко це чітко проглядається. У неї ясно видно: якщо капітал не вилучається – надбагатії повинні добре заплатити за можливість привласнити загальнонаціональне добро, користуючись владною або кримінальною "рентою".

Так би мовити – "підтопити жирок"... Саме ЧЕРЕЗ ЦЕ її не терплять ні у ПРУ, ні дехто у НУНС. Чому ж не підтримати?

У програмі Тягнибока чітко не проглядається намагання скоротити розрив у доходах між злидарями та над багатіями. Адже у нього "права" партія, яка не може ставити такі цілі.

У такому разі питання: ДО КОГО перейдуть капітали "не українців"?

Адже у суспільстві, як у природі, діє закон збереження матерії, тим більше такої ласої...

Отже – переділ власності та влади за національною ознакою? Навіть не за громадянською (громадянин України – не громадянин України) -а за безтілесною національною суттю (українець – не українець)?

Але як бути з лакмусовим папірцем? Приклеїлося – "свій" – не приклеїлося – "чужий"? За вірою? А як бути мені – атеїстові?

Отже – як не крути, а визначати доведеться за ознакою "громадянин" чи "не громадянин".

Це раз.

Друге – ворогів нації (вони є – хто б сперечався?) визначають по діях за чи проти, за поглядами, які пропагують чи проводять у життя. За цією ознакою визначати своїх та чужих таки легше, хоча непросто – життя є життя з її сюрпризами. Як ми можемо спостерігати – їх особливо багато серед етнічних росіян в Україні, навіть якщо вони вміють розмовляти українською.

Симоненко з Морозом розмовляють українською непогано, чи не так?

Якщо нещасний Азаров погано розмовляє українською – то це факт не політичний, а медичний. Нє дала природа. Вона на ньому добре відпочиває – надто розумні були батьки чи предки. Щодо Януковича – то за ознакою неписьменності – він за критерієм Тягнибока є ворогом не тільки України, але й Росії – він і російську калічить.

Може він патріот Білорусі?

Але яка цивілізаційна перспектива України за Тягнибоком?

Як бути з проблемою цивілізаційного прориву? Адже сильна нація під час зростання має не відштовхувати інші нації – а ПОГЛИНАТИ їх, переробляючи їхніх представників на агентів українського культурного та технологічного зростання!

Чи Тягнибок вважає, що українська нація надто слабка – залишається тільки самоізолюватися – для збереження самоідентифікації? Пан Олег так погано думає про особистість пересічного українця? Чи відомо пану Олегу та його соратникам, що "національно-гібридні" особистості визначаються особливою яскравістю, талантом, пасіонарністю?

Якщо турбує засилля євреїв – то, начебто, Тель-Авів не можна за агресивністю до України прирівняти до путінської Москви. Але щодо євреїв взагалі – то тут можна сказати як про владу: ми маємо таких євреїв, на яких ми, українці заслуговуємо. У протестантських країнах, найбільш заможних та успішних – антисемітизм найменший. Вони здогадалися підпорядковувати їх національним завданням росту.

Наостанок: проблема того, що українці непропорційно представлені у владі, бізнесі та освіті – це проблема не євреїв чи москалів, а – самих українців. Настав час подумати про вирощування українських талантів в українських сім,ях, де історично, так склалося, недооцінювали якості вільної особистості та її відповідальності за власну долю.

Вийшло боком те, що освічені та заможні українці історично служили чужим країнам та націям.

Хай тепер вони нам послужать.

Корінь питання – українська сім,я та алгоритм виховання української особистості. На це є світовий досвід.

Висновок: потрібна глибша інтелектуальна розробка партійної програми.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua