Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

В Чернігові вже занепокоєні можливим використанням адмінресурсу на позачергових виборах


4
Рейтинг
4


Голосов "за"
5

Голосов "против"
1

Чернігівське представництво Громадянської мережі ОПОРА занепокоєне можливістю використання адмінресурсу в області під час проведення позачергових виборів до Верховної Ради України і не виключає можливого використання свого службового становища окремими посадовими особами на користь політичних сил, які вони представляють.

Громадянська мережа ОПОРА занепокоєна можливістю використання адмінресурсу в Чернігівській області під час проведення позачергових виборів до Верховної Ради України.

ОПОРА не виключає можливого використання свого службового становища окремими посадовими особами на користь політичних сил, які вони представляють.

Так, нам відомо, що нещодавно в Чернігівській обласній раді відбувалися збори голів сільських та районних рад області. Вони проводилися за рахунок обласного бюджету та з ініціативи голови обласної ради Наталії Романової.

Під час заходу, зокрема, розглядалися питання соціально-економічного розвитку регіону та ряд статистичних даних. Як відомо, ці питання більше відносяться до компетенції органів виконавчої влади. Незважаючи на це, новопризначений в.о. голови Чернігівської ОДА Володимир Хоменко був попереджений і запрошений на збори менше ніж за день до їх проведення і не взяв у них участі.

Але важливіше інше. Під час зборів голови місцевих рад отримали диск-порадник з рекомендаціями в роботі. Його готував апарат обласної ради. Втім, голови рад отримали диск начебто від Блоку Юлії Тимошенко. Це засвідчує ряд виступів під час зборів: голова фракції БЮТ в обласній раді та керівник виборчого штабу цієї політичної сили в Чернігівській області Анатолій Богуш заявив, що "в такий спосіб фракція БЮТ піклується про роботу голів місцевих рад в області".

Цей випадок свідчить про приховану агітацію, яка реалізується ресурсом обласної ради та за рахунок місцевого бюджету.

Ми вважаємо, що такі факти є неприпустимими під час проведення позачергових виборів. Не зважаючи на ресурси та вплив керівників області, вони не мають права допускати застосування прихованої агітації та не дотримуватися принципів рівності умов під час ведення кампанії.

Крім того, згідно рішення блоку "Наша Україна – Народна Самооборона" передвиборчий штаб в Чернігівській області очолив в. о. голови облдержадміністрації Володимир Хоменко. Також нам відомо, що частину або більшість районних штабів блоку мають очолити голови районних адміністрацій.

Ми вимагаємо під час передвиборчої кампанії не робити спроб використання службового становища на користь будь-якої політичної сили.

Громадянська мережа ОПОРА закликає посадових осіб, які під час передвиборчої кампанії планують працювати на імідж певної політичної сили піти у відпустку на виборчий період. Таким чином вони уникнуть можливих звинувачень у використанні адмінресурсу в Чернігівській області.

Ми закликаємо зробити все, щоб позачергові вибори були належно організовані та проведені. В цій ситуації посадові особи мають визначитися – вони працюють у виборчих штабах чи на посадах на які вони були обрані чи призначені.

ОПОРА зобов'язується здійснювати системний моніторинг передвиборчої кампанії та сприяти організації чесних та демократичних виборів.

Позиція Громадянської мережі ОПОРА є незалежною і рівновіддаленою від усіх політичних сил та спрямована на об'єктивне висвітлення процесів, підготовку рекомендацій та пропозицій.

24 липня 2007 року

Рада Чернігівського представництва

Громадянської мережі ОПОРА

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua