Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Україна знову піде в тінь? Тінь Луценка...

Юрій Самсон | 28.07.2007 01:42

6
Рейтинг
6


Голосов "за"
19

Голосов "против"
13

Незалежно від того, яка коаліція буде сформована у новому парламенті – помаранчева, блакитно-червона чи т.зв. "широка" – Україні знову загрожує відхід в тінь. Тінь корупції, безпринципності, підлості та цинізму...

Україна знову піде в тінь? Тінь Луценка...
Хочеться думати, що нарешті для всіх українців поступово відкривається справжня сутність, єство та істинне обличчя лідера "Народної Самооборони" Юрія Луценка. Останні корупційні викриття, що стосуються цього політика, можуть мати доволі істотні наслідки для подальшого розвитку української правової та політичної культури – або еволюційного, або регресивного.

Мабуть, закріпивши собі перше місце у списку пропрезидентського блоку, Юрій Віталійович остаточно впевнився, що його подальшій блискучій кар'єрі нічого не загрожує. А тому у вільній, дещо хамській манері, завжди притаманній йому, спробував пояснити журналістам, що відпочинок сім'ї екс-міністра внутрішніх справ на Кріті, по-перше, оплатила його дружина; по-друге, вона чесно заробила за минулий рік понад півмільйона гривень; по-третє, Луценко порядний та відкритий; по-четверте, тему закрито. Та журналісти, яких відповідь Юрія Віталійовича не задовольнила, вийшли на доволі цікаві факти, пов'язані з роботою Луценка в МВС, заробітками дружини Луценка тощо.

Немає сенсу переповідати результати журналістського розслідування. З ними ви можете ознайомитись на сторінках "Української правди", яка першою викрила нещирість та цинічність Луценка, та інших інтернет-видань. І, як з усього видно, це лише початок.

Сам по собі цей скандал не відіграє доволі істотного значення. Він лише підтвердив інтуїтивні підозри українців, яких дехто зневажливо називає електоратом, що товариш Луценко бреше, цинічно бреше. Для українців, що пильно стежать за політичними процесами в країні, то не були лише інтуїтивні підозри, адже ми давно звернули увагу на українофобні заяви Луценка щодо відновлення історичної справедливості, статусу української мови тощо, про це нижче. І навіть пійманий на тупій брехні, продовжує вішати всім українцям локшину на вуха, мабуть вважаючи, що народ з вдячністю проковтне. Чого варто лише його "незнання" місця роботи дружини?!

Суть в іншому. Викриття Луценка несе серйозну загрозу рейтингу блоку "НУНС". Тепер, коли ще до початку офіційної виборчої кампанії відкриваються такі факти з біографії Луценка, можна спрогнозувати швидке падіння довіри та симпатій до пропрезидентського блоку. Водночас, спроби "Луценка і компанії" звинуватити журналістів у "замовному" зливі передвиборчого компромату самі по собі вже є цинічною брехнею. Адже, за законами передвиборчої кампанії, "злив компри" відбувається після формування списку. Інформація, яку оприлюднила "Українська правда", об'єктивно працює на користь президентського блока "Наша Україна", оскільки не лише вказує на "слабу ланку" цього об'єднання – Юрія Луценка, але й дає можливість завчасно з ним розпрощатись – уникнувши електоральних втрат, а навіть отримавши певні електоральні бонуси.

Для того, щоб принаймні психологічно зрозуміти поведінку та нинішню реакцію Луценка, варто дещо згадати з попереднього етапу його політичного життя.

Юрій Луценко, такий собі Мороз-light, завжди був, і по суті залишається, блідою тінню свого політичного батька. У товариша Мороза завжди був пунктик стати президентом, у товариша ж Луценка персональна нав'язлива ідея спочатку "стати" Морозом, а потім уже президентом. Доволі цікавим у цьому плані є приклад розмови, що відбулась минулого року під час вшанування пам'яті жертв Биківні. Юнаки почесного караулу, курсанти міліцейського коледжу, втрачали свідомість! Коли до Луценка, тодішнього міністра внутрішніх справ, звернулися з проханням вжити заходів, він відповів, що ситуація є нормальною! Прикметно, що до нього прозвучало "Пане міністре", на що він відреагував "Я не Мороз!". Тобто, за кожним словом на літеру "м" товаришу Юрію вже давно чується слово "Мороз"?...

Думаю, політичний лузер Луценко програє свою непевну партію. Чому лузер? Бо жодна його владна ініціатива, зрештою, так нічим і не завершилася. Наприклад, ліквідація ДАІ на вимогу Президента Ющенка. Або ж справа Колеснікова. А пріснопам'ятна кітчеві заява Луценка, що в цого трудовій не буде стояти каїнова печатка міністра уряду Януковича? Чим запам'ятався вам Юрій Луценко на посаді міністра внутрішніх справ? А тепер, після корупційного скандалу, буде хоч з чим асоціювати – юніти UMC. Цікаво, про які ще схеми "чесного заробітку" екс-соціаліста ми не знаємо?

Зараз наймудріше для групи Кириленка-Ляпіної в НСНУ розірвати угоду з партією "Вперед, Україно!", купленої Луценком у Віктора Мусіяки спеціально під вибори. З чіткою мотивацією: "через неспростовані звинувачення лідера "Народної Самооборони" Юрія Луценка у корупції". А зважаючи на те, що після цього ні Микола Катеринчук, ні Володимир Стретович не ризикнуть пов'язати з цим вічним лузером свою подальшу долю, а також на те, що в свій час Луценко грубо та підступно кинув своїх сателітів по акціям "Народної Самооборони" УНА-УНСО, рівно як і пізніше кинув групу активістів "Пори" Юсова-Золотарьова, – то було б цікаво побачити, хто наважиться впрягтися у самостійний проект Луценка-Жванії?Після такої цілком логічної та правильної реакції "Нашої України" Юрій Луценко не тільки не потрапляє до Верховної Ради VІ скликання, але своїм прикладом остаточно закріпить нові принципи в українській політиці. А явище політичної корупції отримає художнє ім'я "Мороз та морозенки".

Невже хтось вірить, що гроші Давида Жванії є більш ефективними, ніж гроші Віктора Пінчука? Адже останні не допомогли аналогічним до "Народної Самооборони" штучним проектам "Команда озимого покоління" та "Віче" пройти до парламенту. То може варто Юрію Віталійовичу поборотися з Олександром Олександровичем за першість у категорії "до двох" (одного?) відсотка?

Проте хто сказав, що у когорти молодих і талановитих українських патріотів НСНУ, яку очолює В'ячеслав Кириленко, вистачить мудрості, волі та мужності вчинити не просто принципово, а політично грамотно – скинути корумпованого Луценка як баласт, щоб підняти дирижабль "Нашої України" над іншими політичними силами? Завдяки показовій чесності, прозорості та принциповості. Власне, класичної європейськості.

Чи може на чолі демократичного блоку пропрезидентських патріотичних сил стояти людина, яка буквально нещодавно публічно апелювала до "донецьких": "Вы тут в Донецке сидите, как в танке, и это вас никак не тронуло, а у меня родной город переименовали! Было Ровно, а стало Рiвне". І цей політичний лузер бачить себе майбутнім прем'єр-міністром України? Людина, яка не пам'ятає, де і ким працює його дружина? Врешті-решт, людина, яка спроможна лише на створення таких примітивних корупційних схем?...

Облудник Луценко, який останні три роки спекулює ім'ям Президента Віктора Ющенка, ще зовсім недавно в пику національно-демократичним силам, які з банкіра зробили Президента України, заявляв: "Да, мы можем признать УПА воюющей стороной. Но на чьей стороне? Может быть, им стоит пенсии получать в Берлине?", тепер хоче очолити єдину національно-патріотичну партію? Хотілось би знати, патріотами якої нації вони будуть?

Різного роду підлота, як в Україні так і за її межами, тішить себе міфом про слабовольність Президента Ющенка. Досвід Олександра Мороза, якому за свою політичну кар'єру вдалося "кинути" президентів Кравчука та Кучму, досить повчальний – не такий вже Віктор Ющенко і простий, як комусь цього хотілось би. Сьогодні, завдяки українським журналістам, у Президента є шанс назавжди вичистити з українського політикуму і похідне від Мороза – Юрія Луценка, який вже почав входити у смак від дивідендів, які приносить зрада "політичних батьків" та соратників.

Як казав світлої пам'яті В'ячеслав Чорновіл: "Я знаю людей, які ніколи не зрадили. Але не знаю жодної людини, яка б зрадила тільки раз".

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua