Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Мені потрібно 2 роки щоб знищити корупцію, та п'ять щоб побудувати шведську модель капіталізму


-2
Рейтинг
-2


Голосов "за"
2

Голосов "против"
4

Що відрізняє капіталізм у Швеції та Бразилії? Це – не політичний або адміністративний устрій, мовні чи воєнні питання, чим зараз захоплені наші політики, це – така банальна річ, як податкова система.

Коли в Україні піарили капіталізм як альтернативу соціалізму, то як приклади приводили життя простих людей у Франції чи ФРН. Але коли кордони впали і я почав подорожувати, то побачив, що більшість "капіталістичних" країн живе набагато гірше ніж пострадянська Україна. Щоб переконатися в цьому вийдіть на вулиці міста зі свого 5ти зіркового готелю у Єгипті чи Індії чи Мексиці, поспілкуйтесь з мільйонами тамтешніх жебраків, і ви побачите недалеке майбутнє нашої України.

Є безліч псевдонаукових тлумачень цього явища, існування цих двох таких різних капіталізмів, умовно кажучи, шведського і бразильського. Є расові теорії (арії проти слов'ян чи негрів), географічні (Європа проти Азії), політичні (тоталітаризм проти демократії), тощо. Я спілкувався зі всіма расами і багатьма народами світу, і не знайшов, що є більш чи менш розумні народи. Тільки коли я порівняно довго прожив у Америці з простими людьми я зрозумів що відрізняє заможні країни від жебрацьких – податкова система. Так що потрібно зробити і як це вплине на теперішню ситуацію і майбутнє країни.

Негайно треба ввести

1. Обов'язкове заповнення декларацій про доходи і майно всіма громадянами країни, підкріпити це відповідальністю за неправильне декларування.

2. Податок на капітал, наприклад 1% від капіталу громадянина на рік

3. Податок на приріст капіталу, наприклад 10% від різниці між покупкою і продажем майна.

Маємо зрозуміти, що ефєктивно працюють не поодинокі податки, а збалансована система. Приймати треба концепцію в цілому. Що це вилікує і як:

Хвороба: Зарплатня в конвертах

Отримує платню в конвертах 99% робітників. Робітники з наймачами у цьому питанні солідарні. Але тільки у нас можна отримувати платню 100 доларів і купити автомобіль за 100,000 доларів чи квартиру за 1,000,000 доларів.

Ліки: Обов'язкова декларація буде документувати великі покупки. І якщо зараз ніхто не прийшов і не запитав звідки у тебе гроші, то ніхто не гарантує, чи завтра не прийде. Громадяни будуть змушені декларувати доходи, вони в свою чергу надавлять на наймачів.

Коментар: Податок на капітал може й не має великого доходного значення, але має ключове значення для моніторингу майна й витрат.

Хвороба: Корупція

Ліки: Читай вище "зарплатня в конверті". Якщо не можна буде витрачати брудні гроші без ризику, пропадає в них великий сенс.

Коментар: Сьогодні усі паласи Кончі-Заспи оформлені на родичів апаратників (хто не бачив ці паласи рекомендую поїхати на Дамбу). Зараз ніякої відповідальності. Обов'язкове декларування зупинить таку діяльність.

Хвороба: Неефективне накопичування багатств

Сьогодні великі кошти зосереджуються в руках меншості, багато з цього покупається "про всяк випадок", "а куди ж дівати гроші", "своє кишеню не тягне". Це гальмує економіку, неадекватно збільшує ціни на землю і нерухоме майно.

Ліки: Коли такий господар відрахує податок на капітал, то він замислиться для чого той капітал йому треба.

Коментар: Податок на капітал – найбільш соціальний, більш заможній платить більше. Він прискорює розвиток економіки, і найважливіше, допомагає контролювати витрати багатих.

Податок на капітал не буде працювати без податку на приріст капіталу. Покупці будуть занижувати вартість придбаного майна. Але раніше-пізніше будь-яке майно буде продано. Якщо вартість його була занижена, продавець заплатить великий податок на приріст.

Хвороба: Занудна витратна неефективна податкова служба. Податкова служба ловить комашок і не бачить монстрів.

Ліки: Якщо хочеш спіймати рибку, то йдеш до озера де вона водиться. Якщо хочеш знайти гроші – треба йти туди де вони є, у Кончу-Заспу. Податківці зосереджені на юридичних особах, які віртуальні, які народжуються і помирають мільйонами у рік. Фізична особа – конкретна і довговічна. Тому розвинутим країнам потрібно набагато менше податківців.

Коментар: Комашки – це мали підприємства, теперішня податкова система давить малого підприємця. Ніякі укази про розвиток підприємництва не допоможуть, тому що хвороба в системі.

Резюме:

Податковій історично не хватає "мозків", тому що її роль у становленні країни принижувалась до дійного апарата для бюджету. Корекція податкової системи вже через 2-3 роки дасть великі наслідки і більше результатів ніж хороші укази, політичні реформи, нові вибори тощо. Україна ще має вибір: Швеція чи Бразилія.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua