Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
стоматологічний центр   чиновники   пенсіонери   послуги

Їх в народі називають дермокрадами

verbicky | 6.06.2007 20:42

-2
Рейтинг
-2


Голосов "за"
4

Голосов "против"
6

Про те, як демократично обрана львівська влада украла у пенсіонерів та малозабезпечених Державний стоматологічний центр

Їх в народі називають дермокрадами
В НАРОДІ ЇХ ПРОЗВАЛИ ДЕРЬМОКРАДАМИ

Чого чекать від влади ладу,
Коли при владі дерьмокради?

Сучасна коломійка

Нещодавно, в телепрограмі "Свобода слова" було оприлюднене, що 40% населення не вірить нікому – ні Президенту, ні уряду з коаліцією, ні опозиції. Я теж належу до цих 40%, ЯКІ НЕ ВІРЯТЬ НІ ОДНІЙ ПАРТІЇ, НІ ОДНОМУ ЛІДЕРУ. Тобто не вірю ВЛАДІ! І от одна з причин цієї невіри -

Я вже на пенсії. Живу в Сихові. Сихів -це самий великий і самий відомий спальний район Львова. Забудова його була почата ще головою Львівського міськвиконкому, згодом першим демократично обраним мером Львова, незабутнім Богданом Котиком. Переселяли сюди з гуртожитків робітників львівських заводів та викладачів численних вузів. Якщо робітники-заводчани були, в основному, вихідці з навколишніх сіл, то інтелігенція була майже зі всього Союзу. То ж і проект забудови Сихова затверджувався не в Києві, а в Москві. В Москві Богдан Котик пробивав і кошторис на будівництво нового району. Були в ньому передбачені кошти і на житлове будівництво, і на інфраструктуру. Поступово, все передбачене проектом, стало реальністю. Щоправда, планувалось, населення Сихова буде в межах 100 000,Нині ж воно втричі більше. Богдан Котик пробив у Москві створення в Сихові великого медичного комплексу – двох комунальних поліклінік – дитячої та дорослої і Державного Стоматологічного Центру, площею 12000м2. Першою, ще за його життя, увійшла до ладу дитяча поліклініка. Потім, в середині 90-х почалось будівництво поліклініки для дорослих по вулиці Червоної Калини 68 та Стоматологічного центру поряд з нею. Будівництво поліклініки особисто опікував мер Львова Василь Куйбіда. За два роки величезні її корпуси були здані в експлуатацію (фото 1).

Нажаль, Василь Куйбіда має такі зуби, що не знайомий зі стоматологами. То ж і будівництвом Стоматологічного центру опікувались клерки з мерії, а не мер. Звели коробку головного корпусу з 4-х поверховою прибудовою для зубопротезного відділення з майстернями, ливарнями, лабораторіями та рентген-кабінетами. І на цьому все скінчилось. Зникли кудись кошти. Щорічно приймався новий бюджет міста, та коштів на закінчення Стоматологічного центру в ньому не передбачалось. Будинок став пристанищем для бомжів. Шибки повибивали. Поступово, щоб зігрітися, бомжи повиймали і попалили вікна... (фото2).

За останні роки в Сихові відкрили 28 приватних стоматологічних кабінети, то ж чиновники з мерії на всі звернення громадян відповідали – "Сихів достатньо насичений стоматологічними лікувальними закладами!" А те, що в тих приватних стоматкабінетах за лікування одного зуба треба заплатити від 10 до 50 доларів, чиновників не цікавить. Не на зарплату живуть українські чиновники. Та й за лікування вони не дуже то й платять!

Після перемоги Майдану і зміни влади в Україні, Сихів став окремою адміністративною одиницею, новим районом Львова. Була створена районна адміністрація, яка поки розміщена у приміщенні колишнього дитячого садочку.Доречі, той садочок колись був найбільшим у Сихові (фото 3) Та "Слугам народу" треба достойні апартаменти. От і видрали зубами у міськвиконкому головний корпус недобудованого Стоматологічного Центру. Ударними темпами завершили будівництво, замінили дерев'яні вікна на євро-пластмасові, сходові клітини сховали тонованим склом... (фото 3а)

То що ж буде з плеканим Богданом Котиком Державним Стоматологічним Центром? Так, зараз у Сихові є аж 28 приватних стоматологічних кабінети. Відкриваються ще нові, майже в кожному мікрокварталі. Навіть в комунальній поліклініці для дорослих орендує крило на 2 поверсі стоматологічний кооператив! Та чи забезпечують вони потрібну стоматологічну допомогу? Адже лікування в них для малозабезпечених верств населення недоступне! Після підвищення тарифів на енергоносії та комунальні послуги, 80% населення живе на межі бідності. Чи може нині український пенсіонер витрачати на лікування одного зуба $10-50, коли йому й на хліб та ліки ледве вистачає!

Саме малозабезпечені верстви населення і обслуговують державні та комунальні поліклініки. Нас переконують, що державне безкоштовне медичне обслуговування неякісне, всі державні лікарі – хабарники і тільки платна медицина лікує, а не калічить!

Я вже більше півстоліття лікую свої зуби. Був і у прославлених московських лікарів, лікувався в Києві, Харкові, Львові. То ж маю досвід, який дозволяє мені стверджувати – якість лікування не залежить від того, в якій поліклініці – державній чи приватній працює лікар. Якість лікування залежить тільки від самого лікаря- його кваліфікації і Души. Я до цього часу пам'ятаю чудо-лікаря Віктора Костянтиновича Нікітіна, ветерана-фронтовика, до якого лікуватись ходив, як на свято. Хірурга Миколу Миколайовича Дикого (4), який так заговорював зуби, що ти й не помічав, коли він виривав. Легку руку рентгенолога Марії Федорівни Перець (5) Стоматолога Зіновія Антоновича Липського, у якого на креслі почуваєш себе так само комфортно, як на вечірці. А всі вони працюють у державних поліклініках! Як бачите, є для Державного Стоматологічного центру прекрасні кадри. От тільки у нашої влади завжди знаходяться кошти для своїх чиновників, а для нас ніколи не можуть знайти. То ж давайте разом пошукаємо ті кошти.

Поліклініка для дорослих будувалась по стандартному проекту радянських часів зі значним запасом приміщень. Я живу поруч з поліклінікою. Осінню, коли поліклініка працює до 18, а темніти починає з 17, видно, що світиться менше половини вікон (фото8). Як мені казали знайомі лікарі, до 20% приміщень взагалі практично не використовується. То ж в поліклініці, не так і важко виділити для Державного стоматологічного центру один з поверхів, де можна було б облаштувати і стоматологічні терапевтичні та протезні кабінети, і фізкабінети, і зубопротезні майстерні, і майстерні литва для коронок і рентген-кабінет та лабораторії. Липський вважає, що кошти для їх обладнання можна отримати, продавши ті руїни, в які перетворився допоміжний корпус стоматологічного центру. Цей матеріал, разом з заявою-проханням розібратись зі станом справ по спорудженню Державного стоматологічного центру і розглянути пропозицію здійснити комплектацію за рахунок коштів, отриманих від продажу на аукціоні допоміжного корпусу, у січні місяці я особисто відніс у приймальню голови Львівського міськвиконкому Андрія Садового. Відповіді нема до цього часу. Знайомі ж чиновники з мерії кажуть, що влада не має права продати ту руїну, в яку перетворюється допоміжний корпус так і не закінченої поліклініки. Так, по закону вона не має права. Та коли це наша нинішня львівська влада діяла по закону? Он, вже після моєї заяви-звернення, невідомо хто і невідомо що будує в зеленій зоні поліклініки, майже в притик до неї (фото9). Перегородили тим будівництвом доступ до пожежних резервуарів. Будь яке будівництво по закону тут заборонено. Та для наших чиновників головний закон -гроші в свою кишеню!

Перший мер Львова Богдан Котик з величезним трудом пробив на будівництво медичного комплексу кошти в далекій Москві. Було це за часи СРСР. Що ж роблять нинішні наші обранці, яки прийшли до влади під гаслами про соціальну справедливість і заможне життя для нас? Кошти на Державний стоматологічний центр щезли невідомо куди. Нема нині їх у міста. Зате кошти на хороми з тонованим склом чиновникам адміністрації знайшлись! Бо не за народний, а за свій добробут б'ються наші владці. І не в якомусь Донецьку чи Сімферополі, де правлять регіони та комуністи це робиться. Це твориться у нашому рідному Львові, де з 1991 у міськраді панують націонал-демократи і при владі у області нема ні одного комуніста, соціаліста чи регіонала! Недаремно нині народ зве тих націонал-демократів дерьмокрадами! І от ці дерьмокради при владі зубами вирвали у пенсіонерів приміщення, призначені для Державного стоматологічного центру. Фактично залишили цим пенсіонерів без зубів!

Що, це Януковіч зробив? Ні, це вершиться з відома нашого Львівського мера Андрія Садового. І голосувати за нього агітували нас і БЮТ? і "Наша Україна", членом політради якої він є. І це ми його вибрали. Я сам голосував за нього, бо вірив у засновану ним "Самопоміч", яка обіцяла примусити ЖЕКи працювати на людей, а не тільки здирати з них гроші. Та обіцянки -цяцянки!

Наближаються нові вибори. Та знову їх хочуть перетворити у вибори без вибору. Спочатку парт боси висунуть закрити списки, щоб ми голосували за "кота в мішку". Потім найбільші партії куплять членів комісії, щоб захопити голоси малих партій та блоків, як на минулі вибори вкрали мої голоси віддані за блоки Івана Плюща, Бориса Олійника і за блок Юрія Кармазина. (ВРУ,ОблРаду, міськраду) І знову вийде, що "Ми обираєм, нас оббирають"...

К.т.н.Володимир Сиротенко (Вербицький)

Правнук автора " Ще не вмерли України ні слава, ні воля, ще нам браття молодії усміхнеться доля"

Ілюстрації до статті


Хороми адміністрації замість стоматологічного центруПриватне будівництво, яке відрізає поліклініку від пожежних резервуарів


Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua