Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Чи доступно в Україні житло для молоді?

Андрій | 19.05.2007 17:13

1
Рейтинг
1


Голосов "за"
3

Голосов "против"
2

Проблематика отримання житла молодими людьми

Чи доступно в Україні житло для молоді?
Молодь знаходиться в авангарді суспільного прогресу. Неможливо собі уявити не лише політичного, але й економічного і культурного життя в XXI столітті поза молодіжним ракурсом. За Мангеймом: "Молодь – один із закамуфльованих ресурсів, котрі є в кожному суспільстві, від мобілізації яких залежить його життєздатність..."

Державна молодіжна політика України повинна бути пріоритетним напрямом діяльності держави і здійснюватися в інтересах молоді, нашого суспільства та Української держави загалом.

Основною метою реалізації державної молодіжної політики в Україні повинно стати: створення умов для самореалізації кожної молодої людини та розвиток ініціатив молоді на принципах: відкритості, системності та комплексності, особливо що стосується поглиблення соціальної політики та підвищення якості життя.

Головну ідею реалізації державної молодіжної політики можна сформулювати таким чином: кожна молода людина повинна мати рівні умови для успішного життєвого старту: одержати якісну вищу освіту, отримати перше робоче місце, мати можливість забезпечити себе власним житлом та займатися самовдосконаленням на протязі всього життя.

15 березня 2006 року у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему: "Стан і перспективи розвитку молодіжного будівництва в Україні" за участю урядовців, народних депутатів України та представників молодіжних громадських організацій.

Одним із важливих чинників підвищення активності молоді в громадському житті суспільства є створення необхідних умов існування, проживання, праці, відпочинку молоді.

На жаль, проблема відсутності власної оселі на сьогоднішній день, мабуть, найактуальніша серед молоді. Доведено, що саме вона є причиною багатьох розлучень серед молодих сімей і спонукає до небажання народжувати дітей. В умовах гострої житлової проблеми, що склалась на сьогоднішній день у нашій державі, далеко не кожен може самотужки придбати власне помешкання. А для молодої родини своє житло є найбільш очікуваним, воно слугує як порятунком, так і добробутом та злагодою для сім'ї.

Однією з можливістю для таких людей є пільгове житлове будівництво. За відсутності державної підтримки молода родина, яка бажає за допомогою держави вирішити свої житлові проблеми, й досі залишається сам на сам із численними нездоланними перешкодами. Який же вихід з цього становища? Перш за все, необхідно, щоб була, як кажуть, політична воля керівництва держави, областей, міст щодо розв'язання цієї проблеми.

При розробці та затвердженні бюджетів міст, областей необхідно передбачати потрібні кошти для виділення та обслуговування молодіжного житлового кредитування, чітко розуміючи те, що саме цим ми вкладаємо гроші у майбутній розвиток нашого суспільства. Необхідне суттєве збільшення коштів з державного та місцевих бюджетів, аби кредити стали доступними кожному.

Другим напрямком діяльності місцевих органів влади, на мою думку, є виділення земельних ділянок під будівництво як багатоповерхових, так і індивідуальних житлових будинків. Не виключена можливість створення в містах молодіжних житлових комплексів з будівництва житла самими молодими людьми. Одним із шляхів вирішення житлової проблеми для молоді також є виділення для переобладнання під житло гуртожитків та казарм військових.

Враховуючи вищевикладене та з метою сприяння більш ефективному розв'язанню проблеми молодіжного житлового будівництва необхідно:

вдосконалити систему надання кредитів на будівництво та придбання житла за рахунок Державного бюджету України для молодих сімей та обмежити на законодавчому рівні рентабельність будівництва на рівні 25 відсотків; провести роботу, спрямовану на додаткове залучення коштів місцевих бюджетів і матеріально-фінансових ресурсів підприємств та організацій, інших позабюджетних джерел для нарощування обсягів будівництва житла для молоді, передусім у трудонедостатніх та у тих, що занепадають, селах; вжити заходів до розширення обсягів будівництва житла для молоді, удосконалити систему пільг щодо забезпечення житлом молодих сімей, особливо багатодітних, сімей з інвалідами, інших соціально незахищених категорій; розвинути систему молодіжних житлових комплексів, створити соціотехнополіси, діяльність яких буде спрямована на максимальну реалізацію творчого, інтелектуального та професійного потенціалу молоді. удосконалити систему державної реєстрації права власності фізичних осіб на нерухоме майно з метою створення ефективних умов для іпотечного кредитування житлового будівництва; удосконалити систему обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua