Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Політичне

Юрій Самсон | 14.05.2007 11:15

3
Рейтинг
3


Голосов "за"
11

Голосов "против"
8

"Євробачення" цього року поставило два, як на мене, найпарадоксальніші питання: чому Вєрка Сердючка лише на другому місці і "природа" 12 балів "Сєрєбру" від Естонії. На превеликий жаль, вирішальну роль зіграла політика. Не обійшлося без "політичної доцільності" і в перемозі Сербії.

Політичне
Так би мовити "програмою мінімум" для нас було не проходження у фінал "діви" з Данії, білоруського "білана" та мега лесбійської представниці Сербії. Утім лише DQ не пройшла (пройшов?) чистилище півфіналу. І стало зрозумілим, що основну конкуренцію Україні складе саме сербська співачка.

Давайте трохи проаналізуємо результати голосування за представника України. Нагадаю, загалом Вєрка набрала 235 балів (Сербія – 268, Росія – 207).

Балканська єдність

Після остаточного розпаду єдиної Югославії на політичній мапі Європи з'явилося декілька карликових країн, які, попри неоднозначне минуле та роль у цьому "старшої" Сербії, підтримали одна одну. А оскільки лідером симпатій була Сербія, то по 12 балів "перепало" саме їй. Чорногорія та Македонія дали Україні по 2 бали, Боснія і Герцеговина – 5, Хорватія – 5, Словенія – 4. Сербія ж головному своєму конкурентові виставила 3 бали.

Треба зазначити, що Європа вже декілька років поспіль прагне відправити конкурс до однієї з колишніх республік Югославії. Цього року це прагнення наймовірно загострилося. Адже найближчим часом, наймовірніше, Косово буде від'єднано від Сербії. Єврочиновники підготували таку собі компенсацію за краяння мапи Сербії? Показовим у цьому є позиція Швейцарії. Єдина країна, де не відбувається телефонного і смс-голосування, а рішення приймає спеціальне жюри, яке сміливо можна назвати "філіалом" оргкомітету пісенного конкурсу. Так ось Україні поставлено "двійку". Хоча це певним чином прогрес, бо свого часу за Руслану конфедерація не дала жодного голосу, а найбільше балів віддала так само Сербії (тоді ще з "добавкою" "енд Монтенегро") як аванс за відокремлення Чорногорії? Після оголошення оцінки Швейцарії все стало остаточно зрозуміло. Проте не зовсім зрозумілими є результати голосування від "старої" Європи, зокрема країн Бенілюксу.

Розчарування від "просунутої" Європи

Дивними, якщо не сказати геть незрозумілими, є по 1 балу від Бельгії та Нідерландів, по 4 бали від Австрії та Франції, 5 балів від Німеччини... Усього 3 бали від Данії можна розглядати як помсту за гідну конкуренцію Сердючки для їхнього трансвестита. Хоча, якщо чесно, не така це вже була й конкуренція. Виступ DQ більше підходить для дорогого європейського гей-клубу, ніж для "Євробачення".

(Геть некрасиво поступили французи, які просто вкрали елемент з виступу Сердючки. Могли б і "компенсувати2 значно вищим балом).

Розчарували і скандинави: Норвегія (2 бали), Швеція (3 бали), Фінляндія (6 балів). Що стосується Фінляндії, то всі, здається очікували значно вищої оцінки. Судячи з такого теплого прийому Вєрки у Гельсінки.

Єдина Андорра, квазі держава, виставила 12 балів. Мабуть, маленька, але дужа горда країна, не підкорилася "генеральній лінії" Європи? Втім, Руслані вона так само дала найвищу оцінку.

На цьому тлі відносно спокійно можна сприйняти бали від Ісландії (6), Великої Британії та Ірландії (по 8).

"Повний нуль"

Єдина країна, яка не дала жодного балу Україні – Албанія, до недавнього часу країна-"ізгой". В результаті тоталітарного комуністичного правління вона застрягла у своєму розвитку десь у 30-х роках ХХ століття. Там навіть асфальту не було у столиці. Я не кажу вже про супутниковке телебачення чи інтернет.

Дехто говорить, що такі результати можна пов'язати з релігією. Адже Албанія мусульманська країна. У цьому контексті згадують і Туреччину (3 бали для України). Хоча існує також думка, що турки образились на Україну за результати нашого голосування минулого року. Мовляв, за Руслану Туреччина дала 12 балів, а ми такі "невдячні". Іслам чи образа – вже й не так важливо. Але від Туреччини всі очікували значно вищої оцінки. Адже навіть якийсь там фан-клуб "Євробачення" по той бік Чорного моря обіцяв Вєрці всі 12. Що стосуєтьться їхнього учасника у Гельсінки, то нехай не ображаються. За чергового "таркана" маєте так само 3 бали. Вибачте, вже оскомина...

"Остарбайтери"

Значну частину високих оцінок від Іспанії, Португалії та Чехії формують українці, які виїхали працювати чи остаточно там оселилися. Це не є секретом. Тому можемо подякувати португальцям і чехам за їхні 12 балів. Але іспанці... Не є секретом і те, що значну частину "остарбайтерів" складають галичани. У цьому контексті хочеться згадати той спротив, який намагалися чинити праві сили проти поїздки до Гельсінки Сердючки. Пам'ятаєте заяву Костенка напередодні фіналу українського відбірковго конкурсу? Можливо, саме це і вплинуло на оцінку Іспанії. Як би там не було, зрозуміло, що "антисердючкізм" деяких правих не додав ані крихти до перемоги України. Саме України, а не "байстрючки"-Вєрки, панове патріоти.

Друзі-сусіди чи друзі і сусіди?

Безперечно, що країни-сусіди часто голосують одна за одну, не враховуючи рівень виконання їхніх представників. Проте "виїхати" лише на цих оцінках не можливо. Але вони можуть зіграти вирішальну роль.

Можемо подякувати Польщі, яка віддала нам 12 балів. А ось решта ніби й здивувала б на перший погляд, але все має свої причини, про які трохи пізніше. Так ось, Болгарія – 3 бали, Угорщина – 3, Румунія – 4, Молдова – 7, Росія – 8, Білорусія – 10. Зрештою, українці теж не купилися на "не все те, що блищить" та не віддали свої 12 Росії. Виявилося, що білоруси нам більші "брати"? Або ж зіграло роль те, що виступ представника "країни Лукашенка" був на порядок вищий, ніж російського "Сєрєбра".

Невже з Вєрою злий жарт зіграли оті славнозвісні слвоа "лаша тумбай"? Але ж я абсолютно точно чув, як у фіналі Сердючка спочатку проспівала "раша гудбай", а вже потім про "збите масло". Якщо це дійсно так, то тоді 8 балів від Росії можна сприймати навіть як надвисоку оцінку. Їм "гудбай", а вони нам третє місце... З білорусами все зрозуміло: 12 Росії, нам 10 – так було, так є. Тому це від "сябрів" для нас найвища оцінка.

Дещо розчарували 10 балів від Грузії. Я думаю, що не один сподівався на 12. Але все ж таки це значно більше, ніж сімка від молдаван. Ну нехай 12 Румунії – це вже сприймається як аксіома. Молдавани у цьому році так само не оригінальні. Це не стільки "територіальна солідарність", як політика – переважна частина молдаван вважає себе частиною "великого румунського народу", що, якщо чесно, так і є. Хоч і не такий вже він "великий", але нехай. Проте 10 балів можна було б віддати і нам.

Прибалти теж здивували. Якщо 12 балів від Латвії приємно, 8 балів від Естонії та Литви – не зовсім, то 12 балів від естонців Росії геть збили з пантелику. Ще свіжі у пам'яті телевізійні кадри, як п'яна "русскоязичная" молодь у Талліні мародерствувала, влаштовувала масові безлади, громила все на своєму шляху. Знаємо ми і реакцію Росії ¬- повна підтримка. Бо вони, бач, ідеологічні, пам'ятник "воїну-визволителю" захищають. А що влаштував Кремль естонській амбасаді у Москві? Адже всі оті "наші" та "молоді гвардійці" керуються напряму з Кремля. Також Росія, не вводячи офіційних санкцій, припинила поставки в Естонію нафти і вугілля... Єдини висновок, який тут напрошується: лізти язиком в одне місце ніколи не пізно?

Решта

До "нормальних" оцінок можна віднести 10 балів від Ізраїлю, хоча я так само очікував 12. Не викликають особливих емоцій оцінки від Греції (7 балів), Кіпру (4), Мальти (3), Вірменії (6). Хоча вірмени, думаю, погли би й більше. Але нехай. Можна пробачити, бо у них на наступний день відбувалися вибори. Тому "правильно" зробити свій вибір їм було важко. Жартую.

Замість висновків

Очевидно, що друге місце Вєрки Сердючки – особиста заслуга артиста Данилка, ну і хіба спосора (до речі, депутата-регіонала Горбаля). А ось жодної підтримки зі сторони держави не було. Був лише спротив. Це могло і зіграти вирішальну роль.

Абсолютно безглуздою, примітивною і, якщо хочете, непатріотичною противагою перемозі України на "Євробаченні" в Гельсінки були спалювання опудала "звєзди", заяви усіляких костенків та вітренків тощо. Якби ж держава хоч трохи "напряглась", допомогла, виступила єдиною силою для підтртимки учасника від України, від своєї країни, то результати були б іншими. Невже хтось назве хоч одну причину, по якій "Євробачення"-2008 у Києві було би небажаним? Це було би наймовірно добре для України! Я не хочу казати про всі матеріальні й нематеріальні вигоди від цього – кожен розуміє, про що йдеться.

Натомість все, що відбувалося після завершення голосування, показало, що держави у нас нема. Хто міг порівняти прямий ефір на "Пєрвом" і на нашому "Першому національному" зрозуміють мене. У той час, як росіяни раділи з перемоги (?) своїх представників, які зайняли третє місце, вітали білорусів, говорили про те, які вони "класниє" і "порвалі" Європу, наші довго крутили рекламу, якісь анонси, потім вийшли на прямий зв'язок з Гельсінки, де поруч з Сердючкою стирчало "ліцо" Кіркорова і його, як би це сказати, протеже Діми?! Ведуча не сильно намагалася й закрити Бедросовичу рота, який постійно перебивав, вставляв свої п'ять копійок. Тривала ця какофонія не довго. Огидно було дивитися і на "бідненьку" студію у Києві, де чомусь стояли два ведучих: "дівчинка" україномовна та "хлопчик" російськомовний. А в цей час у Останкіно повна студія запрошених, конфетті, прямі ефіри, привітання... Навіть їхня (бо нашою її якось язик не повертається назвати) Наташа Вітренко (яка чомусь і Марченка прихопила з собою) у черговий раз "розмазувала" Данилка, ганьбила Україну і все так далі у своєму стилі. А з екрану співали "музикальний крітік і группа паддєржкі". І співали вони "Сердючка гудбай, Сердючка гудбай"...

P.S. Залишається одне, що треба нам усім зробити, аби хоч якось виправити ситуацію. Треба вмомити Вєру їхати наступного року до Бєлграда і перемагати. "Єробачення"-2009 має пройти у Києві! І дати нарешті ту підтримку представнику України, на яку він заслуговує хоча б тому, що виходить під державним прапором на сцену!

Цього разу не вийшло "69" з Європою. Так давайте наступного просто візьмемо її так, як свого часу взяла Руслана!

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua