Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

5 соціальних ініціатив Володимира Литвина

Андрій | 8.05.2007 17:40

-4
Рейтинг
-4


Голосов "за"
0

Голосов "против"
4

Бачення розвитку України.

Соціальне середовище в Україні сьогодні є хворим, деградуючим. Зарплати і пенсії такі, що багато людей змушені вибирати: купувати хліб сьогодні, а молоко завтра, чи, навпаки... Це зумовлює ставлення до праці як до тяжкої та невдячної повинності. Батьки не знають в чому і з чим посилати дітей в школу. Пенсіонери не мають можливості повноцінно лікуватись. Поширення наркоманії та алкоголізму набуло таких загрозливих масштабів, що ці соціальні хвороби держава вже не тільки не лікує, але навіть не відслідковує. У багатьох сімей, які мріяли б виховувати більше дітей, радість від єдиної дитини – затьмарюється тривогою за її майбутнє. Більшість молоді відсікається від якісної вищої освіти, а значить і від перспектив кар'єрного зростання.

Україні як ковток повітря потрібен новий курс розвитку, в центрі якого повинна постати людина.

5 соціальних ініціатив Володимира Литвина

1. Суспільство, яке прагне не виживати, а динамічно розвиватись, має змусити державу довести частку заробітної плати у собівартості продукції, як мінімум, до 30%. В Україні ми вже багато років чуємо про зростання економіки, але конкурувати з розвиненими країнами поки що можемо лише по кількості мільярдерів. Чи не тому, що оплата праці штучно загнана в межі 8% собівартості продукції? Крім того, треба повернутись до здорового глузду в питанні співвідношення заробітної плати різних категорій працівників. Ми не проти того, щоб двірник отримував 2000 гривен. Але ми проти соціального маразму, коли, при цьому, лікар чи вчитель отримує до 800 гривень.

2. Потрібно негайно відмовитись від норми прожиткового мінімуму в бюджетних розрахунках і перейти до соціального стандарту споживання, який враховує витрати на придбання житла, сплату комунальних тарифів, витрати на освіту та лікування. Такий підхід – це критерій сучасної цивілізованої держави, натомість прожитковий мінімум, – ознака її запрограмованої деградації.

3. Тупиковий характер багатьох проблем в Україні пов'язаний з тим, що у нас досі не введена погодинна оплата праці. Ще у 2005 році Народна Партія зареєструвала у Верховній Раді України відповідний законопроект. Введення погодинної оплати праці для багатьох країн світу стало тим запобіжником, який не дає розповсюджуватись відверто рабським формам експлуатації людини. Багаторічне ігнорування цього питання в Україні свідчить, що наддешева робоча сила розглядається можновладцями як головний чинник отримання прибутків.

4. Демографічна ситуація в країні не просто загрозлива, вона критична. Через 20-25 років пенсіонерів в країні буде більше ніж працездатного населення. Смертність і надалі перевищує народжуваність, щомісяця з карти України зникає умовне стотисячне місто. Молода сім'я психологічно боїться народжувати хоча б одну дитину, а кількість розлучень і як наслідок, матерів-одиначок у нас за показниками одна з самих високих у світі. Загрозливих масштабів досягли соціальне сирітство та безпритульність. Тому пропонуємо створити Фонд майбутнього, фінансовий резерв наступного покоління. На особистий рахунок кожного новонародженого громадянина України одразу буде нараховуватись 25 тисяч гривень. Цю суму по досягненні 18 років, разом із щомісячними відсотками, молода людина зможе використати, як на навчання так, і на отримання житла.

5. На особливу увагу заслуговує ще одна проблема, яку сьогодні ніхто навіть не згадує: Фіктивна приватизація. На початку 1990-х років відбулась одна з самих великих афер в історії сучасної України. Кожен громадянин України отримав від держави ваучерний сертифікат – документ, який засвідчував володіння кожною людиною 1/50 – мільйонної часткою загальнодержавної власності. Згідно даного документу, людина повинна отримувати щомісячні дивіденди, або безпосередньо управляти і розпоряджатися приватизованими об'єктами. Ні перше, ні друге не відбулося. Навпаки, майже всі власники ваучерних сертифікатів нічого не отримали, а підприємства, частку яких їм законно надала держава, були штучно доведені до банкрутства і продані (а деякі по декілька разів) новим власникам. Головну відповідальність за вчинений злочин перед мільйонами ошуканих людей несе держава, яка не тільки нічого не зробила, щоб припинити процес грабіжницької "прихватизації", а навпаки, сприяла масовому шахрайству і ошукуванню своїх громадян. Все те, що десятиріччями створювали наші діди та батьки, нахабно вкрадено. Більше того, влада продовжує замовчувати проблему ваучерної приватизації і ту соціальну несправедливість, яка утворилася в українському суспільстві ще на початку 90-х років.

Народна Партія здійснила глибокий аналіз щодо зазначеної проблеми фіктивної приватизації і пропонує чіткий план дій:

По-перше, ініціюємо створення загальноукраїнського реєстру ошуканих власників приватизаційних сертифікатів, щоб виявити дійсний масштаб проблеми. Повірте, це стосується десятків мільйонів ошуканих громадян. Це питання довіри і поваги мільйонів людей до власної держави.

По-друге, серед конкретних шляхів відшкодування ми пропонуємо: прямі відшкодування власниками підприємств, що не сплачували дивіденди по ваучерним сертифікатам; залучення ошуканих громадян до приватизації ліквідних підприємств; компенсації шляхом надання земельних ділянок.

Скажіть, хто сьогодні знімає вершки від фактичного володіння газовими свердловинами, лісними ділянками, закритими водоймами в Україні? І чому це багатство повинно осідати в кишенях невеликої купи людей, тоді як мільйони українців не можуть дозволити собі в перерві між роботою купити зайвий бутерброд чи пляшку мінеральної води? І це в той час, коли 13 стаття Конституції України гарантує, що "Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу... є об'єктами права власності Українського народу". Це – третій резерв вирішення проблеми.

Ми пропонуємо сьогодні суспільству речі які здійснені, які необхідно втілювати в життя негайно! Я особисто вірю, що запропоновані соціальні ініціативи зможуть покращити життя кожного громадянина України.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua