Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Теоретичний розвиток подій після розпуску парламенту


-1
Рейтинг
-1


Голосов "за"
0

Голосов "против"
1

При бажанні та довготривалих мітингах на Майдані незалежності президент зможе реалізувати мрію помаранчевих і розпустити парламент. Що тоді?

Питання про те, чи має президент юридичне право розпустити парламент, уже довго мусується у ЗМІ. Юристи "Нашої України" дійшли висновку, що це – цілком законно, регіонали вважають, що коаліція протягом одного місяця, як цього вимагає закон, була сформована, і підстав для розпуску немає. ЗМІ навіть віднайшли проект указу президента і опублікували його на своїх сторінках, чим викликали палкі дебати. Дехто його реальність, однак, спростовує, але не це головне. При бажанні та довготривалих мітингах на Майдані незалежності президент зможе реалізувати мрію помаранчевих і розпустити парламент.

Що тоді?

Перевибори. Грошей на їх проведення немає. Про це говорилося вже давно, але у разі необхідності такі кошти віднайдуться. Спрогнозувати результати перевиборів доволі важко, тому що вони залежатимуть від того, що відбудеться у наступні кілька днів.

Головною несподіванкою минулорічних парламентських виборів став низький рейтинг "Нашої України" та високий БЮТ. Петро Порошенко прокоментував це наявністю "диванних партій", сказавши, що потрібно блокуватися, і поки він боровся за крісло спікера, синьо-білі взяли владу в свої руки і сформували більшість.

Чи буде так цього разу? Ні. Народ мудрий, зазначають політики, і він бачить, що помаранчеві вийшли 31 березня на Майдан проти своїх же. Так, лунали образи на адресу синьо-білих, мовляв, "де обіцяне покращення життя вже сьогодні"? Але ж головний лозунг Майдану-2 – "Зраду – геть!". І хоча люди патріотично розмахували помаранчевими, біло-червоними та малиновими прапорами, але вони розуміли, що виступають проти тих, за кого голосували рік тому.

Півдесятка депутатів-перебіжчиків, безумовно, дуже підкосили рейтинг "Нашої України". Допомогти їй може хіба що блокування з "Порою", Блоком Костенка-Плюща, які, маючи минулорічний досвід, навряд чи будуть йти на вибори самостійно.

Потужна організація Юрія Луценка "Народна самооборона" поки що не має великого рейтингу, але він з'явиться одразу після "Маршу справедливості". Тим більше, сам Луценко сказав, що НСНУ – це "Народна самооборона" і "Наша Україна". Тому можна сподіватися, що "Наша Україна", незважаючи на втрату декількох депутатів, буде потужним блоком, що претендуватиме на перше місце за результатами перевиборів.

Блок Юлії Тимошенко навряд чи буде блокуватися з "Нашої Україною". Юлія Володимирівна розуміє, що на даний момент рейтинг БЮТ – вищий, ніж у "Нашої України", до того ж, остання схильна до зрадництва, владолюбства та інших злодіянь, тому дарма сподіватися на створення симбіозу з БЮТ та "Нашої України".

Соціалістична партія не матиме вже тої підтримки, яка у неї була на минулих виборах. Мороз втік до синьо-білих, головний ідеолог Вінський активно співпрацює з БЮТ, а лідер фракції Іван Бокий не наділений високим рівнем харизматичності. Тому варіант проходження СПУ до парламенту – під великим знаком запитання.

Комуністи, які ледь увірвалися до Ради, можливо, пройдуть і цього разу, але їх рейтинг буде на рівні все тих же 3%.

Наталія Вітренко за останній політичний рік досить часто бликала на екранах телевізорів, влаштовувала мітинги, тому можна сподіватися на проходження "Народної опозиції" і без блокування з будь-якою іншою політичною силою. Правда, фінансового натхненника нового треба буде знайти. Але це питання – вирішуване.

Безперечним лідером буде Партія регіонів, якій не потрібно ні з ким блокуватися через і так величезний авторитет в очах українського люду. Однак, однозначно спрогнозувати, чи займуть синьо-білі перше місце – важко. Може завадити "Наша Україна", БЮТ, або продукт їхнього блокування.

Безперечно, рейтинг НС + НУ + БЮТ перевищить рейтинг Партії регіонів. Тому арифметика перемоги помаранчевих проста: стояти на Майдані, аж поки президент не розпустить парламент, а потім створити великий блок за участі "Нашої України", БЮТ, "Народної самооборони", "Пори", Блоку Костенка-Плюща та інших і отримати перемогу, цілком можливо, і 300 голосів. Але, як показує історія, внутрішня боротьба – найголовніший ворог!


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua