Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Протистояння соціалістів і "Главреду" дійде до суду?


2
Рейтинг
2


Голосов "за"
2

Голосов "против"
0

Бурхливе обурення представників СПУ викликала публікація інтернет-видання "Главред"...

Бурхливе обурення представників СПУ викликала публікація інтернет-видання "Главред", у якій автор звинуватив соціалістів і особисто Олександра Мороза у лобіюванні інтересів кіровоградського ЗАТ "Креатив", однак переконливого спростування цієї інформації прес-служба партії надати не змогла.

19 березня інтернет-видання "Главред" опублікувало статтю Дмитра Крапивенка "Мороз і бізнес: кіровоградський креатив", у якій автор на підставі двох рукописних документів, що потрапили до розпорядження редакції, зауважив: "Соціалісти із парламенту і Олександр Мороз безсоромно лобіюють інтереси кіровоградського бютівця Станіслава Березкіна через Мінагрополітики і першого віце-прем'єра".

Реакцією СПУ стала заява від 22 березня, де, зокрема, зазначено, що "народний депутат Микола Садовий має намір звернутися до суду з приводу захисту честі та гідності".

Історія розпочалася у грудні минулого року, коли голова Кіровоградської обласної ради Микола Сухомлин та народний депутат Микола Садовий звернулися до голови Верховної ради України Олександра Мороза з проханням посприяти включенню ЗАТ "Креатив" до переліку підприємств, які можуть виробляти паливну добавку на основі біоетанолу.

У відповідь Олександр Мороз написав лист до міністра аграрної політики Юрія Мельника з проханням включити ЗАТ "Креатив" до переліку підприємств, які працюють "над вирішенням стратегічної проблеми – виробництві біопалива", а наприкінці лютого звернувся до Миколи Азарова, щоб той посприяв "у вирішенні питання щодо повернення ПДВ ЗАТ "Креатив".

На основі рукописних звернень Мороза, які потрапили до розпорядження видання, "Главред" зробив висновок, що дані матеріали свідчать про лобіювання Морозом надання податкових пільг згаданій компанії.

У заяві, розповсюдженій прес-службою СПУ, йдеться: "Звертаємо увагу, що в Україні немає ніякої "Національної програми створення альтернативного палива", на яку посилається автор матеріалу, а також наголошуємо, що народний депутат Микола Садовий на даний момент є першим секретарем Кіровоградського обкому СПУ, а не "у минулому".

Дійсно, автор публікації двічі вживає термін "національна програма створення альтернативного палива", але пише його з маленької букви, що може свідчити про неофіційність та афористичність даного вислову. Для прикладу, "програма покращення життя українців" – це не офіційна програма, а загальний вислів, декларуючи реалізацію якого, може проводити свою діяльність та чи інша особа.

Похибка автора стосовно посади Миколи Садового є прикладом журналістської непрофесійності, але жодним чином не характеризує діяльність депутата.

Це – усі спростування, які на двох сторінках наводить прес-служба СПУ. Решта – загальні фрази.

Робити висновки можна двоякі.

По-перше, дійсно, Мороз звертався до Мельника і Азарова, але нічого незаконного в цьому немає. Це – стандартна процедура спілкування з високопосадовцями, яка входять до компетенції спікера.

По-друге, якби звернення Мороза мали кримінальне підґрунтя, він застосував би інші методи спілкування, що не мали б матеріальних наслідків, – зустріч, телефонну розмову, але не лист, написаний власноруч, який потрапив до рук акул пера.

Однак, фактом є те, що листи Мороза до Мельника і Азарова не містять жодного криміналу. А висновки, які зробив "Главред", так же як і спростування, яке надала прес-служба СПУ, носять, скоріше, декларативний характер.

Втім, остаточне рішення винесе суд, який у нас, як відомо, найгуманніший і найсправедливіший.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua