Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Стрий   Зарваницька ініціатива   Антологія українського націоналізму   презентація

Презентація класики націоналістичної думки у Стрию

jurko | 8.04.2012 12:49

3
Рейтинг
3


Голосов "за"
3

Голосов "против"
0

5 квітня 2012 р. о 17-й годині у міській книгарні Стрия відбулася презентація нового видання Української видавничої спілки ім. Юрія Липи "Антологія українського націоналізму", організована громадським рухом "Зарваницька громадська ініціатива".

Презентація класики націоналістичної думки у Стрию
5 квітня 2012 р. о 17-й годині у міській книгарні Стрия відбулася презентація нового видання Української видавничої спілки ім. Юрія Липи "Антологія українського націоналізму", організована громадським рухом "Зарваницька громадська ініціатива".У збірнику представлені роботи Миколи Міхновського, Юрія Липи, Євгена Онацького, Лева Ребета, Степана Бандери, Дмитра Донцова, Євгена Маланюка, Ярослава Стецька, Олени Теліги, Романа Коваля та багатьох інших теоретиків і практиків націоналізму.

Під час презентації, яку відкрила директор книгарні пані Люба Хомчак, та в обговоренні виступили представник ЦНВ ім. Степана Бандери та Зарваницької громадської ініціативи Юрко Антоняк, директор Галицької видавничої спілки, перший редактор газети "Шлях перемоги" в Україні Ярослав Сватко."Це перше подібне видання, антологія, яка розповідає про ідеологію саме українського націоналізму, – пояснив ведучий презентації Юрко Антоняк. – У книзі зібрані роботи провідних ідеологів українського націоналізму, як членів ОУН, так і авторів, які не належали до організованого націоналістичного руху".

Ярослав Сватко, зокрема, зазначив, що антологія є вкрай актуальною і потрібною, а ствердження про непотрібність націоналізму для нації є приблизним аналогом твердження про відсутність сексу в СРСР – він усе одно є і буде, а замовчування факту існування явища приводить виключно до катастрофічного зниження його культури.

Також він зупинився на питанні героїзму у його націоналістичному трактуванні та його кардинальній відмінності від матеріалістичного псевдогероїзму радянського зразка, який, на жаль, досі тиражується в Україні.

Обговорення вилилося у жваву, зацікавлену дискусію, підсумком якої стала переконаність у необхідності продовження видання наступних випусків Антології.

У ході презентації громаді Стрия було передано примірники книжки Ігоря Гирича "Історичні причини наших поразок і перемог" та книги спогадів ходорівчанки Анни Ґошко-Кіт "Жертви у боротьбі за незалежність".


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua