Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Свавілля московського патріархату


4
Рейтинг
4


Голосов "за"
4

Голосов "против"
0

Ні для кого не секрет, що нинішня влада всіляко виділяє і підтримує московський патріархат. Саме для них виділяються землі під все нові і нові храми, знаходяться мільйони гривень у бюджеті на їх потреби, віддаються музеї і дитячі будинки.

Ні для кого не секрет, що нинішня влада всіляко виділяє і підтримує московський патріархат. Саме для них виділяються землі під все нові і нові храми, знаходяться мільйони гривень у бюджеті на їх потреби, віддаються музеї і дитячі будинки.

А нещодавно, ділки від церкви дісталися Кіровоградщини.

В селі Торговиця, що в Новоархангельському районі Кіровоградщини є своя невеличка затишна Свято-Миколаївська церква Київського Патріархату, в який службу править отець Василь. Батюшка користується повагою у громади, він проста і щира людина. Та 18 лютого в селищі з'явився чоловік у рясі, який представився служителем московського патріархату. Він закликав громаду будувати нову велику церкву саме на місці Свято-Миколаївської. По селу було розклеєно об'яви, в яких селянам пропонувалось прийти до клубу і обговорити деталі будівництва нового храму. На зборах були присутніми аж п'ять селян!

Отець Василь обурився дізнавшись про ці збори та про їх рішення і закликав селян визнати їх не дійсними, адже кворуму на них не було. Були скликані нові збори, на які були запрошені служителі з церков у сусідніх селах та всі селяни Торговиці. Отці Київського Патріархату говорили, що в селі є єдина громада і всі рішення мають прийматись більшістю селян. Та на московського попа це не вплинуло, він обіцяв величезну церкву, говорив, що в нього купа грошей, що всі дозволи влада йому надала. Всі громадівці виступили проти заїжджого батюшки і проти його нової церкви, адже дехто з селян упізнав в ньому ділка, який минулого року таким же способом хотів відібрати храм у Новоархангельської громади. Злякавшись, чужинець заговорив вже про побудову храму на іншому місці, що йому виділять землю, але селяни були дуже вороже налаштовані проти нього і навіть слухати його обіцянок не хотіли. А ті хто підтримав московського батюшку, злякались гніву громади і розбіглись по домівках...Так і залишився ділок від церкви ні з чим.

Також на зборах був присутній голова Новоархангельської районної організації політичної партії "УДАР Віталія Кличка" Сергій Крижанівський. Він висловив свою підтримку отцю Василю і закликав громаду відстоювати свою правду, а також пообіцяв всіляко сприяти захисту права селян на свою церкву. "Торговиця – село з давньою історією і московських церков тут ніколи не було. Громада і зараз не збирається переходити в інший патріархат. І не зможуть їх заманити церковні ділки ні грошима, ні іншими обіцянками. Тому ми просимо владу Торговиці звернути увагу на побажання селян, а не на накази зверху. Ми розуміємо, що зараз всі церкви, поступово, будуть намагатись віддати Москві...Партія "УДАР Віталія Кличка" виступає на боці громади, ми допоможемо їм захистити свою церкву і не дозволимо нікому піти проти волі селян" – заявив Сергій Крижанівський.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua