Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Яка країна – такі й герої

jurko | 17.07.2011 14:06

4
Рейтинг
4


Голосов "за"
4

Голосов "против"
0

Георг Вільгельм Фрідріх Гегель сказав: "Історія повторюється двічі: вперше – у вигляді трагедії, вдруге – у вигляді фарсу". За радянських часів усю українську історію перетворили не просто на фарс, а на трагіфарс, коли герої стали зрадниками, а криваві тирани – рятівниками народу.

Яка країна – такі й герої
Георг Вільгельм Фрідріх Гегель сказав: "Історія повторюється двічі: вперше – у вигляді трагедії, вдруге – у вигляді фарсу". За радянських часів усю українську історію перетворили не просто на фарс, а на трагіфарс, коли герої стали зрадниками, а криваві тирани – рятівниками народу.

У кожного народу своя історія: є те, чим варто пишатися і, навпаки. Крім того, погляд на одну і ту саму подію в різних народів теж свій. Зрештою, істину теж можна подавати по-різному. Є історії, побудовані на суцільній брехні, як-от історія Московії: від найдавніших часів і донині. Нам, українцям, цього робити не треба. Особливо, коли йдеться про національних героїв, які своє життя поклали на вівтар свободи.

На жаль, нині склалася така ситуація, що інтерпретація української історії відбувається через призму радянської ідеології. Владні структури, які формують нинішнє світобачення українців, скерували всі свої зусилля на формування образу, в якому Україна – невід'ємна частина Росії. Формується образ національних героїв як бандитів, зрадників, запроданців, єдиним "страшним гріхом" яких була боротьба проти московських, польських чи німецьких окупантів.

Усе ж 20 років незалежності не минули марно. Нині про славних синів України знають не лише на заході, а й на сході і в центрі України. Ось тільки підходи для популяризації таких імен, як Бандера, Шухевич не завжди правильні. Не можна бити обухом по голові тих, хто тільки відкриває для себе імена національних героїв. Людям потрібно дати час осмислити все, звикнути. На сході країни слід починати з популяризації тих сторінок української історії, які для них ближчі – козацької доби, боротьби проти радянської влади у 20-30-их роках.

Сама боротьба з імперською Москвою повинна бути подана, як частина єдиного процесу – боротьби за українську державу. Вона повинна єднати всі області України на одній історичній основі.

Підтвердженням цього може служити тріумфальна хода презентацій роману Василя Шкляра "Чорний ворон" та Юрія Горліса-Горського "Холодний Яр", виставок київського "Меморіалу" і Центру досліджень визвольного руху, документальних фільмів "Золотий вересень 1939 року" та "Юрій Горліс-Горський" Україною. Зусилля, докладені до цього історичним клубом "Холодний Яр", Центром національного відродження ім. Степана Бандери, МНК, Зарваницькою та Холодноярською громадськими ініціативами, іншими патріотичними громадськими організаціями, дали добрі плоди.

Ще одним важливим етапом популяризації національних героїв є виховання у патріотичному дусі дітей та молоді. У цьому напрямку теж зроблені певні кроки, наприклад, проведення дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"). Нинішнього року всеукраїнський табір гри відбувся у Холодному Яру. Дуже добре, що є такі ентузіасти як Тарас Ронзістий, Анатолій Грива та інші, які змогли переконати Міністерство освіти у необхідності подібних заходів. І хоч нинішні чиновники вкрай негативно налаштовані щодо популяризації справжньої української історії, є й інший бік справи – гра "Сокіл" ("Джура") і надалі проходить у закладах освіти багатьох областей України.

А на фестивалі пісні "Сурми звитяги" до дітей патріотичні ідеї доносяться через пісню, танець, образотворче мистецтво. На фестиваль до Львова приїжджає молодь не тільки з Галичини, але й з Хмельниччини, Вінничини, Сумщини, Запоріжжя, Луганська. І хоч нині нема скоординованих і цілеспрямованих дій влади для патріотичного виховання підростаючого покоління, слід пам'ятати: влада не вічна – нині одна, завтра – інша. А те, що буде зроблено нині, нікуди не дінеться. Процес становлення української держави незворотній.

Юрко АНТОНЯК

Скорочений варіант статті опубліковано в газеті "Новий погляд":

http://pohlyad.com/index.php?id=22&tx_ttnews[tt_news]=4090&tx_ttnews[backPid]=8&cHash=7e8472f671


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua