Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Завдяки героям державницька ідея залишилася живою крізь усі темні роки національної неволі

jurko | 14.06.2011 01:31

2
Рейтинг
2


Голосов "за"
4

Голосов "против"
2

30 червня виповнюється сімдесят років з дня проголошення у Львові Акту відновлення Української Державності. Відновлена Актом 30 червня 1941 р.

Завдяки героям державницька ідея залишилася живою крізь усі темні роки національної неволі
30 червня виповнюється сімдесят років з дня проголошення у Львові Акту відновлення Української Державності. Відновлена Актом 30 червня 1941 р. Українська Держава стала логічним продовженням державотворчих змагань української нації в ХХ столітті і витворених нею державних форм самоорганізації – УНР, ЗУНР, Карпатської України.

Творці державницького Акту 30 червня, зокрема лідери ОУН Ярослав Стецько та Степан Бандера, всупереч обставинам, кинули рішучий виклик двом світовим надпотугам, виразно заявивши про виключне суверенне право і найперший національний обов'язок українського народу творити власну владу на власній землі згідно власних потреб. Акт 30 червня змусив німецьких "визволителів" показати свої дійсні наміри та інтенції і оголив хиже обличчя німецького національного соціалізму.

Проголошення Акту відновлення Української Держави лакмусовим папірцем висвітлило справжні наміри окупаційної Німеччини щодо України. Її політичне керівництво поставило перед Українським Державним Правлінням та Проводом ОУН ультимативну вимогу відкликати Акт проголошення. Відмова підпорядкуватися цій вимозі потягнула за собою арешти, фізичне знищення та запроторення в тюрми і концтабори Ярослава Стецька, Степана Бандери, інших членів новоствореного уряду і провідного членства ОУН, а потім – розгортання масового руху опору та створення Української Повстанської Армії.

Творці Акту відродження державності перед загрозою смерті не відкликали свого рішення і взяли громадянську відповідальність за свою принципову позицію – господарем на українських землях має бути лише український народ – і в обороні Акту поставили власну збройну силу – УПА.

І сьогодні, коли ми відзначаємо цей день, найголовніше, що ми повинні зробити, щоб гідно вшанувати цю видатну подію української історії, – це співвіднести самих себе з тим часом. Адже історія є не лише минулим. Насправді це частина нашого майбутнього, яке ми несемо в собі через усвідомлення та особистісне переживання історичних подій.

Пріоритет загальнонаціонального над вузькопартійним та тверда принциповість і особиста жертовність організаторів і учасників проголошення Акту відновлення Української Держави у Львові 30 червня 1941 р., принцип опертя на власні сили, масова самопосвята воїнів УПА та підпільників ОУН у боротьбі за неї повинні стати взірцем для нинішніх українських політиків в справі захисту і розбудови Української держави.

Святкуючи 70-ту річницю, пам'ятаймо про Героїв і Творців державного чину 30 червня 1941 року. Завдяки їм державницька ідея залишилася живою крізь усі темні роки національної неволі, тоталітарних утисків і тюремних поневірянь.

Провід ОУН (б)

Київ, 13-го червня 2011


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua