Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Розпочато збір підписів під зверненням із вимогою оскаржити конституційність закону "Про захист суспільної моралі"

Ярослав Мінкін | 13.06.2011 23:54

1
Рейтинг
1


Голосов "за"
1

Голосов "против"
0

Громадська Кампанія проти встановлення цензури у ЗМІ та мистецтві закликає всіх, хто стурбований новим наступом на свободу вираження поглядів, пов'язаним із відновленням роботи Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі поставити свої підписи під зверненням до Президента, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та керівн

Розпочато збір підписів під зверненням із вимогою оскаржити конституційність закону ''Про захист суспільної моралі''
Громадська Кампанія проти встановлення цензури у ЗМІ та мистецтві закликає всіх, хто стурбований новим наступом на свободу вираження поглядів, пов'язаним із відновленням роботи Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі поставити свої підписи під зверненням до Президента, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та керівників парламентських фракцій із вимогою направити подання до Конституційного Суду України для того, щоб довести неконституційність положень Закону України "Про захист суспільної моралі".

На думку низки українських та європейських експертів, існування цього неякісного та неправового закону закладає підвалини для системних порушень свободи вираження поглядів. Ще недавно у суспільства була надія на те, що цей закон буде скасовано – відповідний законопроект у першому читанні підтримало понад 300 депутатів а Національну експертну комісію було ліквідовано указом президента. Але в останні місяці ми можемо спостерігати погіршення ситуації: у квітні НЕК відновила активну роботу а у травні Верховна Рада показово провалила голосування за законопроект, яким передбачено скасування закону "про захист суспільної моралі". Є інформація, що в результаті переговорів влади з певними політичними силами вже найближчим часом обсяг повноважень та фінансування Національної експертної комісії може бути суттєво збільшено. На фоні загального погіршення ситуації із забезпеченням свободи вираження поглядів в Україні така тенденція виглядає вкрай небезпечною.

Саме тому українські активісти вимагають від Президента, Омбудсмана та парламентарів виконати свій конституційний обов'язок і направити подання до Конституційного Суду України – адже експерти впевнені, що закон "Про захист суспільної моралі" не тільки не відповідає європейським критеріям якості законодавства, а й прямо порушує норми української Конституції.

Підписати звернення можна онлайн за цією адресою: http://amoral.org.ua/zvernennya-do-subiektiv-konstituciynogo-podannya-z-vimogoyu-oskarzhiti-konstituciynist-norm-zakonu

Нагадаємо також, що 15 червня під стінами Секретаріату Президенту відбудеться громадська акція, під час якої активісти кампанії зберуть до купи визнані у світі витвори мистецтва та літератури, яки у відповідності до норм закону та критеріїв НЕК можуть бути визнані порнографією або пропагандою насильства. Президентові буде запропоновано зробити вибір: знищити частину світової культурної спадщини, або дослухатися до вимог правозахисників та культурних лідерів і оскаржити конституційність закону у Конституційному Суді.

Прес-служба Правозахисного центру "Поступ"


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua