Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Обережно, гопники

Ігор Бурдяк | 27.05.2011 02:14

3
Рейтинг
3


Голосов "за"
6

Голосов "против"
3

РПЦ-УПЦ МП хоче приватизувати найдавнішу духовну християнську святиню України?

Півроку тому начальник Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Києва Сергій Целовальник повідомив, що на руїнах Десятинної церкви побудують платформу, на якій буде церква.

"Сьогодні Українська православна церква Московського патріархату виступила з ініціативою відтворення храму. За церковними канонами храми будуються на святих місцях, і для будівництва вибрано місце, на якому колись стояла Десятинна церква", – заявив він.

Але за результатами голосування щодо проекту забудови території Десятинної церкви, яке відбулося 19.05.2011 переможцями оголошені два проекти: Один з них передбачає накриття фундаменту Десятинної "скляним хрестом", без побудови музею або церкви, з невеличкою капличкою біля виходу на Пейзажну алею. Інший проект передбачає будівництво на місці Десятинної "величезної важкої церкви".

"Ці два проекти оголошені співпереможцями з пропозицією об'єднати дві творчі групи", – сказав голова постійної комісії Київради з питань культури і туризму Бригинець. "Журі розділилося на дві частини – це мистецько-наукова частина і адміністративно-церковна. Так от адміністративно-церковна частина підтримувала важку споруду, а інша частина – скляне накриття", – зазначив він і наголосив, що з юридичної точки зору побудувати нову церкву на місці Десятинної не можна, тому що законодавством заборонено будівництво чого-небудь на рештках історичної пам'ятки.

Дивні події вчора вночі спостерігав народний депутат України Святослав Олійник:

ніби-то представники УПЦ Московського патріархату привезли на територію археологічних розкопок фундаменту Десятинної церкви (X-XIII сторіччя) будівельні вагончики. Вагончики, як і сама церква, були встановлені без жодних дозвільних документів. Я сказав ніби-то, бо головний архітектор Києва Сергій Целовальник повідомив, що "вагончики, які посеред ночі привезли на територію Десятинної церкви, встановили для археологів, щоб ті могли складати свої інструменти". Та й Владислав Дятлов – співробітник синодального інформаційного-просвітницького відділу УПЦ пише: "Чи буде відновлено Десятинну церкву? – часто питають кияни та гості столиці. Але замість відповіді постають нові запитання. Чи достатньо зібрано наукових даних, аби відтворювати святиню у домонгольському вигляді? Вчені кажуть, що ні. Підтвердження тому – числені креслення-реконструкції храму, зроблені різними авторами. Чи буде відновлена церква створювати гармонійний ансамбль із сусідньою Свято-Андріївською, зведеною в стилі бароко у XVIII столітті? Питання не випадкове, адже споруджена Стасовим Десятинна церква сприймалася багатьма як надто важка. І нарешті, чи ми готові вести таке будівництво, яке б не знищило унікальний культурний шар давньоруських часів, де, може, ще збереглося чимало святинь? Таке будівництво, яке б не скінчилося руйнуванням гори Старокиївської через багато років після нас? Ігнорувати усе зазначене було б помилкою. Отже, нам треба молити Бога, аби Він дав залишкам Десятинної церкви долю, гідну їх давності та великої святості."

Але ж чому тоді Віталій Козюба, старший науковий співробітник Інституту археології, дослідник Десятинної церкви заявив: "Співробітники Інституту археології Національної Академії наук не мають стосунку до будівельних вагончиків, які з'явилися в ніч на 26 травня поблизу фундаментів Десятинної церкви"?

І чому вчора після обіду монахи з побудованої поруч із Десятинною церквою каплиці спробували увійти на територію археологічних розкопок? "При спробі з'ясувати, звідки у монахів ключі від території, монах послався на Святого Петра, який має ключі не лише від раю", – повідомив голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

Сумне враження. Чи не тому так, що немає в нашій столиці "мера"?

(За матеріалами ЗМІ)

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua