Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
СБУ   Наливайченко   Тюрма на Лонського

ВІДНОВЛЕННЯ ІСТОРИЧНОЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ


6
Рейтинг
6


Голосов "за"
7

Голосов "против"
1

Процес трансформації України у демократичну державу неможливий без пролиття світла на масові злочини тоталітарних режимів двадцятого століття та надання їм правової оцінки.

ВІДНОВЛЕННЯ ІСТОРИЧНОЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ
Важливу роль у цьому процесі відіграє систематична виважена робота Служби безпеки України, яка на чолі з Валентином Наливайченком вже оприлюднила значну частину засекречених даних щодо злочинів сталінського, гітлерівського режимів. А нещодавно, світовій громадськості, завдяки СБУ у Львові відкрився музей "Тюрма на Лонцького", де кожен охочий має можливість оглянути приміщення, в яких здійснювались злочини...

Сьогодні у Львівському національному університеті ім. Івана Франка за участі провідних науковців Львівщини відбувся круглий стіл на тему: "Перспективи розвитку Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького". Статус національного, наданий Указом Президента України від 13 жовтня 2009 року з метою увічнення пам'яті борців за незалежність України, жертв політичних репресій та голодоморів, забезпечення глибокого осмислення історичного минулого Українського народу, його багаторічної боротьби за відновлення державності, а також посилення уваги суспільства, зокрема молоді, до трагічних сторінок історії держави Музею-меморіалу жертв окупаційних режимів.Це перший в Україні музей-в'язниця. Сьогодні для масових оглядин доступні камери, кабінет слідчого, інші приміщення в'язничного побуту, унікальна фотолабораторія, рідкісні кіно- та фотокадри, спогади колишніх в'язнів, розсекречені документи з архівів Служби безпеки України.

Починаючи з 1919 року у її стінах незмінно перебували політв'язні різних режимів. За словами істориків, у 1939-1953 роках тюрма на Лонцького стала центром репресійної діяльності проти учасників визвольної боротьби. Наприкінці червня 1941 року тут було знищено найбільше політичних в'язнів – 1645 осіб, що становило 41 відсоток від усіх замордованих у Львові. Крім українців, у тюрмі на Лонцького було закатовано представників польської інтелігенції, євреїв.

Оприлюднення Службою безпеки України відомостей, що проливають світло на діяльність каральних органів трьох окупаційних влад: польської, радянської та німецької в "Тюрмі на Лонцького" стало можливе за сприяння Валентина Наливайченка, який неодноразово наголошував на тому, що декагебізація та демократизація СБУ в першу чергу повинна пролягати через оприлюднення фактів злочинів та розсекречення архівів каральних органів усіх режимів на території України.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua