Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Україна – не полігон для ідеологічних маніпуляцій


5
Рейтинг
5


Голосов "за"
6

Голосов "против"
1

З наближенням дати президентських виборів в Україні дедалі частіше в коментарях журналістів вітчизняних і закордонних медіа піднімається питання зацікавленості у тому чи іншому кандидатові з боку так званих "сусідів".

Україна – не полігон для ідеологічних маніпуляцій
Відповідно, вкотре українське суспільство намагаються розділити за політичними вподобаннями і, як наслідок, поділити Україну на зони впливу. Найактивніше в цьому плані працюють ідеологи Кремля, які вже неодноразово ділили українців на сорти і замальовували Україну у свої кольори. Складається таке враження, що у Москві досі мріють про повернення частини нашої країни під крило двоголового. Однак на превеликий подив кремлівських "орлів", Україна за роки президентства В.Ющенка консолідувалась в національному плані, є самодостатньою і не потребує "братньої допомоги" у вирішенні своїх внутрішніх питань.

Про це чітко і зрозуміло сказав Президент Ющенко під час виступу перед членами Ради зовнішніх зносин у Нью-Йорку. На переконання Глави держави, від російської сторони потрібно тільки одне – "менше втручатися в українські справи. Я маю на увазі нашого дорогого сусіда – Росію. Я б хотів, щоб лідери цієї країни поважали право українців на вибір того, хто буде керувати Україною. Нам не потрібні поради".

Здається, все зрозуміло і без коментарів. Уявіть собі картину, коли б Німеччина на найвищому рівні почала коментувати внутрішні справи Польщі і пропагувати сепаратизм у західних польських воєводствах, які колись належали Німеччині. У цьому і суть відмінності відносин європейських і азійських. Якщо цивілізована Європа після ІІ світової війни низкою міжнародних угод заборонила будь-які претензії європейських країн одна до одної з приводу територіальної приналежності, то на Сході, як і в імперські часи, головним правилом є "розділяй і владарюй".

Ганебна практика імперіалізму видається надзвичайно привабливою для "північного сусіда", який не тільки із найвищих трибун кричить про свої претензії на частину українських земель, а й застосовує будь-які брудні інформаційні та політичні технології для посилення свого впливу на населення України. В цьому контексті, повним фіаско закінчилась чергова спроба "братніх" журналістів здійснити на території України таку собі "інформаційну провокацію" за участю скандального журналіста – оператора телеканалу "Росія" Ігоря Бєлокопитова, якому Службою безпеки України було заборонено в'їзд на територію нашої держави. І.Бєлокопитов брав безпосередню участь в створенні фільму "Свій – Чужий", в якому тенденційно подано інформацію про грузино-російський конфлікт в Південній Осетії в серпні 2008 р. та звинувачено Україну в тому, що участь у вказаному конфлікті на боці Грузії брали українські військовослужбовці та представники патріотичних національних організацій.

Одразу ж виникає запитання, якби в Москву прилетів український чи польський журналіст з намірами відзняти черговий брудний матеріал про Росію і її громадян, щоб потім використати для дискредитації РФ перед світовою спільнотою, які б заходи були вжиті російськими спецслужбами у відповідь? Очевидно, що комфортне перебування Бєлокопитова у Борисполі після недопущення на територію нашої держави видалося б іншим журналістам десь у Шереметьєво після затримання ФСБ райським відпочинком.

Коментуючи закиди російських політтехнологів та ідеологів про вищезазначені події на Кавказі, чітку позицію в підтримку ініціатив і висловлювань Президента Ющенка озвучив голова Служби безпеки України В.Наливайченко: "Моя принципова позиція полягає в тому, що Україна не була і не є стороною цього конфлікту. Більш того, ми не є агресором в цій ситуації, тому ми не потребуємо ніяких коментарів щодо тих або інших тверджень слідчого комітету (РФ), тим паче, що вони брехливі".

А закриття в'їзду до суверенної і незалежної держави є застережним заходом для уникнення проведення будь-яких дій на території України, які суперечать її чинному законодавству, з боку осіб, що уже неодноразово своїми замовними вчинками намагалися дискредитувати Україну і керівництво держави перед її громадянами та світовою спільнотою.

Тож резюмуючи зазначені вище факти і коментарі, хочеться вкотре наголосити, що внутрішні справи нашої держави є прерогативою виключно України, а будь-які "поради" і "зауваження" сусідів, незалежно від їх авторитету і завуальованих погроз, будуть сприйматися адекватно до їх змісту.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua