Поиск по сайту:
Найти



Народные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
5
Рейтинг
5


Голосов "за"
6

Голосов "против"
1

Інтерв'ю з Мирославом ПОПОВИЧЕМ на сайті RISU: "Без орієнтації на далеке майбутнє ми нічого не досягнемо"

Никита | 14.09.2009 16:05
Академік Мирослав Попович, один з найвизначніших сучасних українських мислителів, людина, яка здатна відійти від міфів і штампів. Про духовне відродження, історичні міфи, православну цивілізацію, релігію і політику, конфесійні упередження та інше.
Розмовляв Микола МАЛУХА,
8 вересня 2009 р.
Комментарии
Никита   | 14.09.2009 16:15
Мирослав Попович: Основні цінності, з якими ми пов'язуємо поняття Європа, можна визначити таким чином: по-перше, парламентська демократія; по-друге, ринкова економіка; по-третє, держави-нації – держава, яка спирається на певну етнічну базу.
Вибираємо ми таку модель? І тоді Україна, природно, буде самостійною, буде вибирати між різними моделями, але на ринкових засадах. Це буде в рамках європейського вибору. Росія хоче іншу систему цінностей. Вона сьогодні є державою з однопартійним укладом. Це що, такий принцип буде?

Україна в цьому відношенні близька до європейської структури, хоча далека до ідеалу. Вибір, як на мене, зроблений. Він не подобається комусь – інша річ.
Львів'янка   | 14.09.2009 16:15
+!
Одне вселяє надію і сподівання на кращі зміни, те що повертаються до слова мега-зірки слова: Ліна Костенко, Євген Сверстюк, Мирослав Попович, Микола Жулинський... Іван Драч (хто як б до нього не відносився)
Никита   | 14.09.2009 16:16
Мирослав Попович: Я особисто завжди був прихильником НАТО. Хоча був противником ксенофобії по відношенню до Росії. Українська культура зберегла свої зв'язки з російською культурою. Я не маю на увазі чорносотенну, реакційну культуру. І щоб була двомовність і тримовність в Україні. Але це можливо тоді, коли Україна може бути сильною, незалежною зі своїм власним культурним обличчям. А політичний вихід – вступ до НАТО. Тут теж немає вибору. Україна не може бути нейтральною – її з'їдять.
Львів'янка   | 14.09.2009 16:32
Відродження – це спеціальний термін, який відноситься до певної доби в історії європейської культури. І називати відродженням те, що відбувається у нас – некоректно.

З іншого боку, цей термін – консервативний. Він має на увазі: колись був "золотий вік", і ми його відновлюємо. Не було золотого віку в історії України, на превеликий жаль. І нам нічого відновлювати. Слід будувати нове, спираючись на ті традиції, що нам залишила історія.
Leon   | 14.09.2009 20:03
+++
І якщо хтось бачить Київ – "Другим Єрусалимом", то будь ласка. Тільки ми не хочемо через це закривати перший, чи підпорядковувати собі інші.
Цікава, пізнавальна бесіда.
Стрілець   | 14.09.2009 22:24
Прочитав.
Дякую за лінк.
Улас Золотоноша   | 15.09.2009 12:37
"2004 року (ще задовго до Майдану) і я брав у нього інтерв'ю, яке вийшло на шпальтах "Української думки" (Велика Британія). Невдовзі виставлю...:)