Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
2
Рейтинг
2


Голосов "за"
3

Голосов "против"
1

Юрій Андрухович: Тринадцяте число

Львів'янка | 22.06.2009 10:58
У вакуумі неможливо дихати, але цілком можливо світитися.
Комментарии
Львів'янка   | 22.06.2009 11:00
Осягнути врешті свободу як вакуум, як цілковиту відсутність прив'язок і залежностей, обов'язків і – дідько з ними! – прав. А тоді в цьому вакуумі відчути себе таким самотнім, беззахисним та раптово смертним, наче емігрант, але значно гірше. Щоб насамкінець дійти розуміння: справжня і єдина свобода – це коли ти нікому-нікому вже не потрібен. Росіяни, звертаючись до таких, кажуть "свабодєн!".
Львів'янка   | 22.06.2009 11:01
Як усвідомити одну досить жорстку річ: свобода жахлива, а єдиний шлях, який ти маєш – це шукати від неї порятунку в давніх залежностях, вигаданих узалежненнях і чергових поневоленнях???
Никита   | 22.06.2009 14:59
"2004 рік став моментом оголення суті: приспаний і законсервований із початку 90-х конфлікт унаочнився і, що називається, прорізався... У тому, що 2004 року цей конфлікт оголився й розконсервувався, можна добачити насамперед позитив, порівнюваний із драматичним загостренням хвороби, без якого неможливе лікування й одужання.
Без нього неможливе, але чи можливе взагалі? Ось воно, найвідкритіше з наших питань." (с)
Никита   | 22.06.2009 15:03
"Я не маю іншого рецепту подолання цієї нашої загальноукраїнської неволі, як тільки час та історичні зміни. У силу того, що вони саме історичні, вони жахливо повільні з перспективи людського персонального часу і з перспективи людського біологічного життя майже невидимі. Прискорити їх може тільки щось катастрофічне, наприклад, різке зовнішнє втручання, найімовірніше – російське, але я не певен, чи та ціна, яку за нього при цьому доведеться сплатити, дійсно його, цього прискорення, вартує." (с)
Никита   | 22.06.2009 15:04
"Якщо досягнення свободи на рівні соціуму, іншими словами, якщо визрівання в Україні вільного суспільства є перспективою досить віддаленою й туманною, то що варто з усім цим робити на рівні персональному, в індивідуальному вимірі?...
........................
Перестати нарешті вірити в те, що ти (він, я, вона, ми) здатні змінити цю повільну і нерозумну потвору, бо якщо їй судилося змінитися – зміниться й без нас, а нас і не спитає, як воно і трапилося на Майдані у 2004-у?

Але ніколи не переставати вірити, що змінитись їй усе-таки судилося?" (с)
Никита   | 22.06.2009 15:05
Львів'янка:
Д Я К У Ю!
Львів'янка   | 22.06.2009 16:24
...свободи взагалі не буває, це ілюзія й фата-моргана, хибний орієнтир або ще гірше – вигадка...

Дуже показовою квінтесенцією нашої нинішньої плутанини в поняттях є так само і той факт, що "Свободою" назвало себе політичне об'єднання, яке виступає виключно з антиліберальних позицій. Тобто насправді мало б називатись якось більш відповідно до своєї суті – "Держава", "Нація" або "Примус", наприклад.

Схоже на те, що "свобода по-українськи" сьогодні в нас дедалі більше означає її протилежність – так звану "тверду руку".
То чи насправді – нам потрібно "доброго тумака" в плечі, тільки для того щоб усвідомити себе УКРАЇНЦЕМ як ЛЮДИНОЮ.
Самые комментируемые
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua