Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Український інтелектуальний продукт тим – хто його найбільше потребу Є! Ч.3

"Є!" | 28.01.2009 19:28

10
Рейтинг
10


Голосов "за"
10

Голосов "против"
0

Громада Інтернет-авторів "Є!" 26 січня відвідала київську школу-інтернат N5 для сліпих. У рамках нашої програми "Український інтелектуальний продукт тим – хто його найбільше потребує!" вихованці отримали повний комплект професійно записаних у МА "Наш формат" аудіокниг, потрібних для навчання, та інші книги з української та світової літератур

Український інтелектуальний продукт тим – хто його найбільше потребу Є! Ч.3
Саме в ці дні вся світова спільнота сліпих святкує визначну дату – 200 років Луї Брайля, розробника рельєфно-крапкового шрифту для сліпих. І ми отримали велике задоволення, завдяки тому, що змогли бути присутніми на шкільному святі, приуроченому до цієї події.

Хоча школа і забезпечується підручниками з різних предметів, надрукованих шрифтом Брайля, але книг з художньою літературою, надрукованих за Брайлем, вкрай мало. Тому діти дуже зраділи нашому подарункові, особливо старшокласники.

Ми ж раді з того, що наш скромний вклад у навчання, розвиток таланту цих дітей з особливими потребами прийшовся їм до снаги.

Журналісти мали екскурсію школою – затишною, охайною, красивою. Особливо вразив інтер'єр їдальні, стіни якої розписано яскравими, високохудожніми пейзажами. Чудово обладнана і спортивна зала, у якій створено всі умови, аби вихованці безпечно могли займатися лікувальною фізкультурою.

Окрема увага – до шкільного музею. Оскільки закладу – 125 років, то його історія доволі насичена. Чимало чого пережила школа за понад століття. Світлини, спогади випускників, різноманітні нагороди, символіка, раритетні видання – все влаштовано досить професійно та мило, як для шкільного музею. І, звісно, окрема експозиція у ньому присвячена Луї Брайлю.

На останок було спілкування з педагогами. Вчителі працюють тут за покликанням, навчаючи цих дітей не тільки азам науки, а й усьому, що знадобиться в житті. Адже дітям важко зрозуміти той світ, який не побачиш...

Ми запитали у одного з провідних педагогів школи, наскільки корисною є наша акція для сліпих діток? Чи потрібні та корисні соціальні ініціативи з допомоги дітям з особливими потребами? Пояснивши питання тим, що після подібної нашої акції на користь вихованців інтернату N11 для слабозорих дітей у коментарях до звіту громади "Є!" про цей захід на НП "анонім", нік якого по стилістиці вислову легко вгадується, написав: "...інтернатами повинна опікуватися держава, а "добрі дяді" повинні платити податки і виступати проти їх розкрадання".

Викладача обурила така позиція. На думку вчителя, так може говорити морально хвора людина, з скупими почуттями та убогою душею. Очевидно, у власній сім'ї такого "грамотія" не все гаразд із вихованням, зі спілкуванням з дітьми (якщо такі у нього взагалі є), тож і намагається виплеснути свою неповноцінність на інших, – уточнила педагог. Творити добро – не примус, а обов'язок морально здорових членів суспільства.Окрім того, очевидний позитив подібних акцій взагалі не піддається сумніву, принаймні для людей адекватних.

Тому вчитель порадила не звертати увагу на висловлювання пустобріхів і продовжувати нашу програму.

Наразі продовжуємо збирати кошти для купівлі аналогічного комплекту аудіокниг для київської школи-інтернату N4 у Пущі-Водиці для сліпих та слабозорих дітей, який ми відвідаємо наступним.

Дякуємо всім, хто долучився до нашої програми. Зокрема, автору Народної правди з Чехії Wasilю та українському адвокатові Юрію Дідовцю. Вартість комплекту аудіокниг – понад 2,5 тисячі гривень, і кожна пожертва на цю справу наближає нас до наступного інтернату для дітей з особливими потребами. А у планах громади "Є!" забезпечення таким комплектом усі школи-інтернати для слабозорих та сліпих дітей в Україні.

Підтримуєте? Приєднуйтесь!

Також дивіться матеріали по темі:

Фоторепортаж з школи-інтернату N5

Фоторепортаж "Наші діти і ми" з школи-інтернату N11 для слабозорих дітей

Засади існування громади Інтернет-авторів "Є!"

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua