Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Голодомор. Геноцид. Бидлофабрика.

Киянка | 18.11.2008 19:39

15
Рейтинг
15


Голосов "за"
21

Голосов "против"
6

Справжнім вшануванням жертв геноциду наших предків була б наша кожноденна діяльність, яка б унеможливлювала сучасний культурний геноцид... Геноцид, як і все інше, роблять над тими, хто це дозволяє – дозволяє як зовнішнім чи внутрішнім негідникам, так і собі – піддаватися, або відтворювати психологію та образ життя жалюгідних чи розбещених рабів.

Голодомор. Геноцид. Бидлофабрика.
Останні пару років про Голодомор побільшало інформації в ЗМІ: більше моторошних документальних кадрів, свідчень, більше аналітики істориків та більше офіційних, громадських заходів, більше свічок пам'яті у вікнах.

Це, звісно, краще, ніж замовчування в минулому. Однак навряд чи достатньо.

Можна було б багато сказати про необхідність засудження всіх, хто спричинився до такої жахливої трагедії, про знесення пам'яток катам (і не лише у вигляді пам'ятників та назв вулиць/установ), про заборону політпартій – ідеологічних спадкоємців.

Однак, шановні, чиї спадкоємці зараз в Україні живуть наче у викривленому-спотвореному задзеркаллі, де часто в одній родині злидні та боротьба за виживання сусідують з надмірностями та зайвиною? Голодомор став геноцидом як для безпосередніх жертв, так і для їх катів. Але чи то є справедливість, яка всіх урівнює? Швидше, подальше виродження: багато нащадків катів, як і нащадків тих, що вижили в голодомор, нині турбуються про хліб насущний, начебто й важко його здобуваючи. Але при тому вони марнують свої заробітки на речі суєтні, а то й шкідливі для здорового життя. Працює індустрія штучних потреб, недешевих, проте примітивних розваг, модний молох продукує нових споживачів. Ох, і важко встигати на те заробляти! Казав же Сковорода, що все дійсно потрібне дається людині легко, якщо не обтяжуватися зайвим...

А ще важче тому молоху не дати нових жертв. Фотографії та кінокадри пухлих від голоду дітей нас шокують. А живі сучасні діти – не лише ті, що жебрають на вулицях, а й ті, що на важкі гроші своїх батьків цмулять пиво, упаковані в модне недешеве шмаття, розслабляються під рев попси? Охлос з рабською психологією: розважитися на шару, а працювати менше й легше... На жаль, багато хто думає більше про те, чим нагодувати своїх дітей (навіть коли вони власне вже виростають), ніж про те, щоб вони готувалися заробляти на свій хліб – готувалися не лише набуваючи для того знання, але й – волю, працелюбність, відповідальність, вміння співпрацювати та самостійно відстоювати свої інтереси.

Ваше чадо добре вивчило зі шкільного підручника про Голодомор? Запалило з Вами свічку? А чи має й належно виконує посильні хатні обов'язки?

Ваше чадо щось зі свого старого одягу чи іграшок пожертвувало бідним, чи навіть поділилося цукерками чи кишеньковими грошима? А скільки з цих кишенькових грошей заробило в той чи інший справжній спосіб?

Ваша дитина навіть була з Вами на якійсь акції в день пам'яті про Голодомор? А на інших патріотичних акціях, а самостійно чи з товаришами – у справах патріотичних дитячих чи юнацьких організацій? З ким товаришує Ваша дитина, чи розповідає одноліткам про щось подібне, замість обговорення серіалів та пліток?

Голодомор застав наших предків – ну, не зовсім вже зненацька. Йому передувала поразка у війні за самостійний розвиток нації. Ми не лише розхльобуємо (чи не розхльобуємо) створені до нас проблеми, але й співвідповідальні за їх продовження, поглиблення й доповнення.

Справжнім вшануванням жертв геноциду наших предків була б наша кожноденна діяльність, яка б унеможливлювала сучасний культурний геноцид. Акції можуть бути важливими й навіть дієвими, але щодня вони не проводяться. Натомість щодня ми можемо подавати гідний приклад дітям і всім, хто нас оточує. Можемо достойно дітей виховувати – не керованими примхами та рекламою споживачами, а дбайливими, відповідальними господарями своєї доля, своєї землі й держави. Геноцид, як і все інше, роблять над тими, хто це дозволяє – дозволяє як зовнішнім чи внутрішнім негідникам, так і собі – піддаватися, чи відтворювати психологію та образ життя жалюгідних чи розбещених рабів.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua