Народные блоги
http://narodna.pravda.com.ua/rus/local/572c70c50cac8/

Патріотична виставка в Бахмуті

Віктор Тригуб | 6.05.2016 13:24

Виставка патріотичного плакату Юрія Неросліка стала основою експозиції про АТО у Бахмутському краєзнавчому. Музеї Донеччини стрімко змінюються, реагуючи на сучасні виклики, українізуються!

Патріотична виставка в Бахмуті
Виставка патріотичного плакату Юрія Неросліка стала основою експозиції про АТО у Бахмутському краєзнавчому. Музеї Донеччини стрімко змінюються, реагуючи на сучасні виклики, українізуються!

-Можна привітати колектив Бахмутського музею, відвідувачів з відкриттям експозиції, а у майбутньому, можливо цілого виставкового залу, про події Антитерористичної операції в місті! – сказала начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, – Ми прагнемо того, аби кожен музей області відкрив повноцінну виставку про драматичні події 2014-16 років. До речі, бахмутці реалізували резонансну мистецьку акцію "Від Львова до Бахмуту", в рамках якої, вперше за 100 років відбулася виставка місцевих художників у Жовкві, а галичани показали свої роботи на Донеччині. Такі ініціативи варто всіляко підтримувати!

-Про долю країни в долях людей, про час випробувань під час військових дій, суворою мовою речей, фотографій, плакатів і документів розповідає Бахмутський музей.-говорить директор Комунального закладу культури "Артемівський краєзнавчий музей" Олена Смирнова. -До найбільш цікавих експонатів відносяться герб, якого було збито сепаратистами з даху виконкому, стовп-вказівник з сіверського блокпосту, тематичні блоки "Волонтерство", "Дмитро Чернявський".

Команда часопису "Музеї України", в рамках Музейних експедицій двічі побувала в Бахмуті, провела велику підготовчу роботу, були в Жовкві. Маємо результат! Це реальна волонтерська культурологічна підтримка прифронтової Донеччини. Важливий і мистецький "міст" між Сходом і Заходом. Музейники Донбасу відчувають увагу Києва, інших регіонів, перебудовуються, головний акцент роблять на українську ідеологію, історію, патріотичне виховання, що всіляко нівелювалося колишніми "діячами" ОДА, які нині зрадили Україну перейшовши на службу терористам в "Мінкульт ДНР"...

Добре, що нарешті, чи не вперше за всі роки Незалежності, до керівництва облдержадміністрацією, Управління культури, прийшли справжні патріоти, які ведуть проукраїнську лінію так, як і повинно бути.

Задоволений і арт-директор Музею плакату при журналі "Музеї України", учасник АТО Юрій Нерослік – ще одна виставка в музеї... До речі, Музей плакату України розгорнув у прифронтовій зоні майже 100 плакатних виставок, що є безсумнівним рекордом!

Готуються нові Музейні експедиції в АТО, а значить будуть нові виставки. І не лише у Першій-третій лініях оборони, а й інші міста держави побачать митців Донбасу!

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", директор Музею плакату


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua